Skocz do zawartości

AKG 530 do clix2


sajmonas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) mam clixa2 do tej pory sluchalem muzyki na ep630, chcialbym zmienic sluchawki na cos lepszego i juz nie dousznego, zastanawiam sie nad AKG k530, czy clix bedzie z nimi dobrze gral? Pociagnie je czy ma za malo mocy? A moze moglibyscie polecic cos lepszego do clixa w podobnej cenie? Muzyki z clixa slucham na sluchawkach w sumie non stop, w drodze do szkoly w szkole ze szkoly i w domu tez. Z gory dziekuje za odpowiedzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinien pociągnąć, bo imho zapsa mocy ma ogromny, mimo podawania przez producenta tych 18mW na kanał.

Poczytaj recenzję K530 vs. CAL. Moim zdaniem (choć ich nie słuchałem jeszcze), powinny świetnie do Clixa pasować.

Moim zdaniem wrecz odwrotnie, w Clixie2 z moca jest slabo. Jedyne wieksze sluchawki ktore potrafil napedzic dobrze to byly HD 25-1.

AKG generalnie raczej nie robi sluchawek o szatanskim jak w HD 25-1 SPL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za szybka odpowiedz :)

 

W takim razie co moglibyscie polecic do tych 350zl?

 

Sennheiser HD 25-1. Za 350PLN byc moze +50 PLN da rade kupic uzywane przy dobrych wiatrach.

 

Oczywiscie pomijam wersje SP. To wersja SP-lona :) (Dla pilotow, gorsze przetworniki)

 

Jak dla mnie bezapelacyjnie jedne z najlepszych sluchawek Sennheisera o ile nie najlepsze. (Nie liczac ich elektrostatow - tych nie sluchalem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że tak - będą po prostu ciszej grać. Imho nie jest wcale tak słabo z mocą Clixa 2. Skoro przy 16 ohm - owych pchełkach ze sprawnością ok 100db (więc podobną do K530) dochodzisz ze skalą do max 10/40 (powiedzmy, że w jakimś starym Ikarusie będzie max 15), to w takich niech to będzie nawet 35/40, ale powinno się uzyskać to samo.

Pewien nie jestem więc jak coś to sprawdź sobie wcześniej w jakimś mp3store.

 

Edit: wracając do mocy Clixa 2 - wg producenta posiada on taką samą moc jak LPlayer. Co ciekawe w praktyce słuchając obu na flat - w Clixie max mogłem słuchać na 10/40 a w LPlayerze taka sam głośność to granica 20/trochę powyżej 20 na 40. Tak więc sądzę, że realna moc Clixa jest duuużo wyższa !!! Odsłuch na tych samych 16ohm-owych pchełkach Cresyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm.. clix2 wcale nie ma tak mało mocy... Ja k530 podłączałem pod ipoda touch i na max volume nie narzekałem na to że cicho gra, a clix2 ma więcej mocy.. Ale jedna rzecz mnie zastanawia - bo miałeś ep630, a one są przebasowione - czy czasem nie zależy Ci bardziej na tym ? K530 są dobre, ale jeśli zależałoby Ci głównie na basie to może jednak senki hd555 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, powiem szczerze ze nie wiem, clixa sluchalem tylko na epkach, czyli bede musial jakos sprawdzic czy chodzi mi o bas czy nie, ja slucham clixa troche ponad polowe sklali glosnosci z epkami, czy k530 da rade tez tak pociagnac czy beda graly znaczaco ciszej? A z hd555 sprawa wyglada podobnie jesli chodzi o moc tak jak z k530 czy ma sie ona lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd masz takie informacje ? Clix2 ma moc wyjściową 2 x 17mW czyli jeśli jest tak jak mówisz to Touch ma ponad 34mW na kanał O_o. Mój znajomy ma clixa1 mogę więc to sprawdzić (chociaż po sygnaturce widzę że albo masz albo miałeś oba xD), ale na prawdę wątpię żeby clix miał mniejszą moc od toucha (zwłaszcza eu). Z resztą miałem clixa2 i nie potrafiłem wytrzymać słuchając muzyki na więcej niż 35/40 a na ipodzie max volume mnie nie krzywdziło ;)

 

Choć faktyczne - na clix2 słuchałem muzyki na ok 15/40 mając wtedy senki pmx100, a skoro Ty potrzebujesz 20/40 na epkach (o zgrozo..) to może Ci nie wystarczyć mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd masz takie informacje ?

Z kieszeni. ;) Podajesz te śmieszne wartości mW, to powiedz chodziaż przy jakiej impedancji są mierzone.

I przez kogo - producenta? :rolleyes:

 

PS: Touch z firmware w wersji europejskiej nie jest "dużo głośniejszy" od Cliksa 1G. Jednak zdjęcie blokady nie pozostawia żadnych wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie ponad 20 to lekkie przegiecie ;) wczoraj sluchalem clixa ze starymi technicsami (rp-ht700) i dawaly z nim rade, wiecie moze jaka one potrzebuja moc? wiecej czy mniej niz k530? maja 18 lat wiec raczje ciezko znalezc jakiekolwiek informacje na ich temat,

 

dziekuje za wszystkie odpowiedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impedancję można sprawdzić nawet samemu w domu miernikiem, przy okazji możesz zbadać czy na pewno oby dwa kanały grają równo (ta informacja już nie pochodzi ode mnie tylko od znajomego który znacznie bardziej siedzi w temacie. Podobno hd555 sprowadzane do polski przez takie sklepy jak np. MM mogą mieć różnice nawet powyżej 30% na kanał, dlatego warto to czasem samemu sprawdzić, a znajomy żeby uniknąć takich niemiłych sytuacji załatwiał sobie np hs650 z niemczech, przy okazji płacąc za to mniej niż u nas w pl..).

 

Oczywiście że to spekulacje, większość wypowiedzi przecież tak wygląda jeśli chodzi o porady dot. wyboru sprzętu- to sam kupujący musi sprawdzić i się przekonać czy to jest to czego potrzebuje. Ze stajni appla miałem tylko iphona bez ograniczeń eu, ale z tego co pamiętam zniekształcał strasznie dźwięk w wyższych pasmach, przez co włączanie vol. powyżej 80% było po prostu nonesensem... Tego nie odczuwałem w clix2 - może byłem wtedy młody i głupi - nie wiem, wiem że człowiek uczy się na błędach i będę musiał ponownie sprawdzić z czym to się je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no pewnie, znalazlem dane techniczne tych techicsow,

 

serokosc pasma: 5 - 30

impedancja 56 ohm

 

to wiecej niz maja te k530 a te technicsy daja rade na clixie nawet jesli chodzi o glosnosc

 

Zapomniałeś wpisać sprawności tych Technicsów - 105 dB vs. 102 dB AkG

Więc jak na Technicsach jest dla Ciebie wystarczająco to na AKG powinno być podobnie.

 

Edit: Jeszcze jedna kwestia!!! Weź pod uwagę fakt, że Twoje Technicsy są zamknięte, a AKG półotwarte, więc na polu mogą się sprawdzać gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian4: może i spekulacje, ale poparte pewną praktyką. Dokanałówki mają taką skuteczność, że i 1mW/kanał by je napędził. Inna rzecz, że spora część młodzieży ma tak zepsuty słuch, że i D2 na full na pchełkach to dla nich norma. Byłem, widziałem w mp3store - gość odsłuchiwał D2 na jakichś pchełkach, ja się ustawiłem za nim "w kolejce". Jak skończył, podpiąłem swoje k26p i mało nie umarłem - 50/50 mało mi uszu nie rozwaliło, a co dopiero musiało być na pchełkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności