Skocz do zawartości

PlayFX


Xardas

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie playery Vedii tak mają :(

No nie byłbym tego taki pewny, bo jak tak czytam archiwalne posty dotyczące PlayFX, to wynika z nich, że w takiej M10 można było nie tylko stopniować efekty PlayFX (!), lecz także włączyć razem 3D Sound i PureBass (!!!).

 

Ktoś mógłby to potwierdzić/zaprzeczyć?

 

EDIT: O PlayFX w M10.

Edytowane przez Xardas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej C3 jest tak:

-mam osobną rubryczkę na "Ustawienia PlayFX"

-mogę w niej regulować w zakresie 0-3 Dźwięk 3D oraz PureBass (oddzielnie)

- jest jeszcze opcja wyrównywanie głośności (Wł./Wył.)

Czyli regulacja pełna :D i sprawuje się świetnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a w mojej C6+ można tylko włączyć jeden na raz. Jest to co najmniej dziwne, że takie ograniczenia występują na playerach opartych na lepszych rockchipach (mogę jeszcze zrozumieć, że włączenie na raz więcej niż jednego efektu może wymagać dodatkowego codera dźwięku, że sam Rockchip sobie z tym nie poradzi; no ale nie dam sobie wmówić, że "stopniowanie" efektów w PlayFX wymaga więcej mocy obliczeniowej, niż samo PlayFX ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej C3 jest tak:

-mam osobną rubryczkę na "Ustawienia PlayFX"

-mogę w niej regulować w zakresie 0-3 Dźwięk 3D oraz PureBass (oddzielnie)

- jest jeszcze opcja wyrównywanie głośności (Wł./Wył.)

Czyli regulacja pełna :D i sprawuje się świetnie!

A to przepraszam, nie wiedziałem. Wyszedłem z prostego założenia, każdy nowszy produkt od poprzednika jeśli ma tą samą funkcję, to jest ona równorzędna lub bardziej rozbudowana, myliłem się...

W takim razie dalej nie wiem co takiego zaważyło w T8, że określa się go mianem playera PMP? Ktoś wspominał o dużym wyświetlaczu w T8, ale iPod ma mniejszy przecież od T8...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to dziwi, myślałem, że pójdzie to naprzód i dodane zostaną nowe efekty, a tu lipa... Bez PlayFX C3 brzmi do kitu, gorzej niż najgorsze, chińskie "noł-nejmy" a z PlayFX jak dla mnie wymiata!

Zastanawia mnie tylko, po czyjej stronie jest wina: Ramosa, któremu nie chce się dopracować obsługi PlayFX w RM970, czy Vedii. Ktoś wie jak wygląda obsługa PlayFX w oryginalnym RM970, czy też jest taka "upośledzona"? (ostatnio podobno wyszło nowe firmware do niego: wiadomo już dokładnie jaka jest lista poprawek?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym fw ramosa PlayFX jest taka sama jak była, a co więcej nazywa się to MSEQ. Pierwsze co można zauważyć to brak języka polskiego, chociaż obsługuje ogonki bez problemów, brak piszczenia podczas podświetlenia. Doszła funkcja wznowienia ostatnio słuchanego utworu i ma podobno album art jednak nie mam pojęcia jak należy ustawić grafikę by działało. Poprawili wyświetlanie tekstu - czytanie książek jest już przyjemnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W nowym fw ramosa PlayFX jest taka sama jak była, a co więcej nazywa się to MSEQ. Pierwsze co można zauważyć to brak języka polskiego, chociaż obsługuje ogonki bez problemów, brak piszczenia podczas podświetlenia. Doszła funkcja wznowienia ostatnio słuchanego utworu i ma podobno album art jednak nie mam pojęcia jak należy ustawić grafikę by działało. Poprawili wyświetlanie tekstu - czytanie książek jest już przyjemnością.

 

Czy to jest soft do C6+ czy T8? Bo się waham między C6+ i Labergiem Visio i ważne dla mnie jest jak wyglądają ebooki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności