Skocz do zawartości

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

A ten dalej swoje. Wrzucanie wszystkich zespołów tzw. deathcorowych czy metalcorowych to kiepski pomysł.

 

PS: The Dillinger Escape Plan szanuje i lubię czasem posłuchać. W szaleństwie ich muzyki jest metoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem tak samo otwarty na argumenty innych co twoi koledzy metalcore`owcy, którym za chiny ludowe nie idzie przegadać że metalcore:

 

a) jak sama nazwa wskazuje, nie jest stricte metalem

b ) nie jest żadnym krokiem naprzód

c) nie jest niczym nowym

 

i tak, wiem ze istnieją dobre zespoły deathcore`owe/metalcore`owe, ale wyjątek potwierdza regułę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem metalcorowcem. Zgadzam się z tobą, że wielu z nich jest tak samo zamkniętych na argumenty jak zatwardziali metalowcy. Stąd na wielu forach niekończące się kłótnie między jednymi i drugimi zmierzające do nikąd.

 

Zgadzam się też z tobą, że metalcore to nie jest metal. Metalcore tylko zawiera elementy metalu. Ja preferuje zespoły bardziej metalowe niż hardcorowe.

 

Zalew badziewia nazywającego się metalcorem lub deathcorem związany jest z dużą popularnością tego trendu, a co za tym idzie jego nadmierną komercjalizacją oraz dużą ilością zespołów próbujących go grać (jak wiadomo ilość nie równa się jakości).

 

Ja sam do każdego zespołu podchodzę indywidualnie, a etykiety czy przyporządkowania gatunkowe są dla mnie sprawą drugorzędną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja te etykiety mam w dupie...

 

Odświeżyłem sobie nieco stare śmieci i tak wróciłem do Catamenii. Zespół wtórny do bólu, oklepane melodyjki, patenty, ale ma swój urok, tak jak Kalmah ;) Wydali niby 7 płyt, ale wszystkie brzmią dokładnie identycznie. Najbardziej lubię chyba jednak Eskhata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capricornus wiem ze duzo ... ale ta wersje z allegro w empiku mozna i tak dostac za 32zł, ale jak juz chce kupic ten album to wole go kupic w pełnej wersji, a nie okrojonej polskiej. Wiec to tongue.gif jest nie namiejscu <lol>

 

 

btw. badał ktos nowe Iced Earth? bardzo przyjemny materiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salicynowy, ten nowy mi sie strasznie z wokalista nevermora kojazy ;)

 

a kawałek metallicy trza obadac ;), narazie słucham i mi sie podoba

 

http://pl.youtube.com/watch?v=sVcq_qvw2-4&...feature=related tu tak basem nie wali ;)

 

edit, ale to jest piekne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos metalu :) to moim ostatnim odkryciem jest Asesino grupa (projekt?) grająca satanistyczny Death z elementami grindcore`u śpiewanego po hiszpańsku. Z ciekawostek można dodać iż wcześniej łapki swoje przyłożył Andreas Kisser. Kolejną rzeczą jaką mogę polecić z ostatnich nowości jest LP "Conquer" Soulfly, w sumie jako fan Brutal/Death Metalu nie za bardzo trawiłem Soulfly ale od Dark Ages zaczeło to przypominać metal a Conquer trochę mnie urzekł, muzycznie znacznie ciekawsze od "Inflikted" CavaleraC. A fanom grind z ciekawymi samplami w starym stylu wydany już dość dawno "Putrefy" grupy Putrefy, od miesiąca nie mogę się od niego uwolnić. Przypminam, że w tym roku pojawiły się już wydawnictwa Aborted i Krisiun :)

Są tu fani Death i Brutal Death Metalu ? Bo jak czytam o grupie Metallica czy Slipknot przechodzą mnie ciarki, że to coś zaliczane jest do metalu (powiedzmy alternatywny ;) ). Ja tam należę do starej szkoły miłośników growlu dla których guru jest Chris Barnes :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem już pre-order Scars on Broadway :> Po przesłuchaniu kawałków koncertowych na yt, uważam że ich album możę nawet przebić Serj'a Tankiana.

 

Moim zdaniem przebil. Moze dlatego, ze album Serja nie przypadl mi do gustu. Plytka naprawde fajna, choc kawalaki podobne do siebie. Na razie mam wrazenie lekkiej monotonii - ale mysle, ze zniknie ono po kilkukrotnym przesluchaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A dziś ten koncert trafił na livemetallica.com, więc wkrótce będzie można zdobyć ten kawałek we flacu ^^

 

EDIT:

- chyba najlepsza jakość youtubowa (inne nagranie niż metontourowe).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności