Skocz do zawartości

Recenzja ... preparatu Displex


jupiterpm

Rekomendowane odpowiedzi

ja polerowałem pastą polerską wyświetlacz w N6300 i po dwóch godzinach mordęgi okazało się, ze ryski są może i płytsze(a wyświetlacz nabrał blasku), ale również i szersze, bo zaczeły być widoczne. mało tego powodowały okropny efekt na wyświetlaczu przy jasnym obrazie, jakby światło się rozszczepiało na tej szybce i się robiły takie kolorowe paseczki w miejscu tych rys, nie mam pojęcia dlaczego innym poleruje na lustro a mi nie.

 

kupiłem dwuwrstwową folie poliwęglanową i wszystkie ryski zniknęły, obraz jest idealny. w sumie tylko po to trzymam tą folie, gdyby rysy nie psuły obrazu olałbym je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam rzecz niezawodną na wszelkie rysy, a nawet głębsze uszkodzenia - skórzany, estetyczny pokrowiec np. Krussela. Nie rozumiem, dlaczego niektórzy podchodzą do użytkowania sprzętu jak do crashtestu - "a zobaczymy czy to jeszcze wytrzyma". W ogóle gdy widzę kogoś wrzucającego nowy, drogi telefon komórkowy do kieszeni z kluczami to zastanawiam się na co właściwie liczy, że wyświetlacz jest diamentowy, a obudowa z tytanu powleczonego kauczukiem?

 

Ja na wszystkie gadgety mam futerały - powód jest jeden - przy odsprzedaży z czystym sumieniem mogę napisać - stan fabryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam rzecz niezawodną na wszelkie rysy, a nawet głębsze uszkodzenia - skórzany, estetyczny pokrowiec np. Krussela. Nie rozumiem, dlaczego niektórzy podchodzą do użytkowania sprzętu jak do crashtestu - "a zobaczymy czy to jeszcze wytrzyma". W ogóle gdy widzę kogoś wrzucającego nowy, drogi telefon komórkowy do kieszeni z kluczami to zastanawiam się na co właściwie liczy, że wyświetlacz jest diamentowy, a obudowa z tytanu powleczonego kauczukiem?

 

Ja na wszystkie gadgety mam futerały - powód jest jeden - przy odsprzedaży z czystym sumieniem mogę napisać - stan fabryczny.

Tyle że Ty mówisz o profilaktyce, inni o walce ze skutkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości - jest coś działającego na wyświetlacze dotykowe(chodzi mi konkretnie o HTC Wizarda), mój jest już trochę porysany, a żadnych folii nie mam najmniejszego zamiaru używać, bo to dla mnie katorga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odswieżam temat :P

 

pGo - albo przyzwyczajaj się do porysowanego ekranu (ekranów w przyszłości) albo zainwestuj w folię Brando. Miałem kilka palmtopów i na każdym folię. Dla mnie na folii pracuje się o niebo lepiej.

 

Ad meritum: nie polecam polerowania wyświetlaczy w PDA. To nie jest plastik który możesz niemiłosiernie odchudzić. A w razie problemów polecam pdaserwis.pl :) Oni nie będą mówić Ci o skuteczności folii, tylko skasują za profesjonalną wymianę ekranu :) Co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tym razem ja odswieze.

 

Jeszcze moj iPod nie przyszedl, ale wiem, ze bede mu musial wypolerowac przod (tyl tez, ale bardziej mi na przodzie zalezy). Kupilem dzisiaj AutoMaxa i postanowilem sprobowac wypolerowac szybke jakiegos telefonu ktory lezal nie uzywany na polce.

 

Po 20min polerowania efekt jest zaden. Moze tylko szybka bardziej sie blyszczy, ale rysy jak byly - sa.

 

Macie moze jakas technike polerowania albo powiedzcie mi ile mniej wiecej trzeba polerowac zeby uzyskac efekty? Czy moze do plastiku AutoMax sie nie nadaje i lepiej kupic Displexa, a Auto nada sie na tyl iPoda?

 

Bede wdzieczny za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem displexa z bardzo dobrym skutkiem na froncie mojego ipoda, usunął nawet bardzo głębokie rysy z wyświetlacza. Automax jest pasta lekko ścierną i polerując nią pogorszysz tylko stan frontu, natomiast displex tak jakby "rozpuszcza" wyświetlacz i wypełnia rysy. Displex nie nadaje sie tez na kazdy rodzaj szybki, na ipodzie sprawdzil sie znakomicie natomiast na moim telefonie uwydatnił tylko stare rysy i sprawił ze sa bardziej widoczne.

 

Automaxa możesz użyć na chromowany tył, ale raczej tylko jeśli jest on obficie porysowany. Jeśli będziesz próbował wypolerować tył który jest w dobrym stanie narobisz pełno mikro rysek i będzie tylko gorzej. Jeśli tył jest w takim stanie ze raczej nie możne być gorzej to automax powinien dać całkiem niezły efekt. Na chromie najlepiej sam przetestuj w którymś rogu i będziesz wszystko widział, ja tak zrobiłem i dałem sobie spokój z automaxem i polerowaniem tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, przód w stanie idealnym (po polerowaniu oczywiście), ale na nim nie było wielu rys. Z tyłu też schodzą, to kwestia czasu, polerowałem ok 30 min, dłużej mi się nie chciało, bo i tak szybko pojawiły się nowe rysy. Ale ta pasta to starczy mi chyba jeszcze przez 10 lat, a 5zł kosztowała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności