Skocz do zawartości

T8 co będziemy chcieli zmienić


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej lista poprawek, które będziemy chcieli wprowadzić do modelu T8 z kolejną aktualizacją firmware.

 

Update będzie się robiło prosto samemu, poprzez wgranie jednego pliku do playera - tak jest we wszystkich nowych Rockchipach.

 

Nie wiem, na ile SDK pozwoli na pewne rzeczy, których tu na liście nie ma, ale była by to tylko kwestia całkiem nowych funkcji - więc na razie ich tu nie wpisuje.

 

Ulepszenia:

- Funkcja "włącz / wyłącz" głośniki

- Regulacja głośności, nie tylko mizianie, ale dotykasz na poziomie jaki chcesz

- Tłumaczenie w niektórych miejscach

- Kalendarz i jego przesunięcie o jeden dzień

 

Dodanie:

- Dowolne foto jako tło.

- Automatyczne przewijanie TXT co x sekund

- Dodanie formatu 3GP

 

Ustabilizowanie:

- Formatu video WMV (bo jest, ale śmiga średnio)

- Znikające menu przy powiększaniu fotek

- IDtagi dla formatów: Ogg, FLAC, APE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W C3 trzeba było używać programu i odpowiednio wszystko ustawić. Teraz wgrywa się jeden plik, w playerze wybeira opcji "aktualizacja" i leci samo.

 

Kiedy? Do czasu zakończenia się dni świątecznych w Chinach nie jestem w stanie nic określić. Nie miałem nawet okazji przekazać tej listy do RAmosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksy - Jak rozumiem to samo wgranie pliku z aktualizacją nie spowoduje aktualizacji po ponownym włączeniu o ile w odtwarzaczu nie "Włączymy" aktualizacji tak ?

Jeśli tak to szkoda że w V39 takiego czegoś nie ma bo z miłą chęcią bym to widział (zawsze można jakieś firmware w katalogu zostawić i bez komputera zaktualizować :) )

 

Ogólnie lista poprawek niezła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Będzie odtwarzać 3gp, ale to przecież ma ponad 4 cale... No tak, pixele będą super :D A co do 3gp, to bardzo popularny format, nie da rady zrobić, aby C6+ też go odtwarzała?? Podobno środek jest prawie taki sam, czy taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną rzecz do poprawki w kategorii Stabilizacja - błędy przy odtwarzaniu plików *.mp3 oraz filmów.

Otóż mam T8 w wersji 16 GB, a pamięć flash zajęta jest w ponad połowie i gdy wgrywam kolejne albumy z muzyką, to mam problem z ich odtworzeniem. T8 gubi niektóre okładki (przypisałem np. wszystkim piosenkom okładki, a wyświetlane są TYLKO niektóre z nich), podczas odtwarzania muzyki następuje przeskok o kilka sekund lub powtarzanie w kółko kilkusekundowego fragmentu piosenki, tak jakbym odtwarzał z dawnego gramofonu, czasami T8 potrafi zapętlić się tak, że nagle zawiesza się. Dodam, że wcześniej wgrane albumy (tak na oko około 600 piosenek) odtwarzane są poprawnie.

Zrobiłem próbę i te same albumy nagrałem na kartę microSD i... tutaj piosenki odtawarzane są prawidłowo.

 

Jeszcze inny problem dotyczy filmów, niektóre nie mogę odtworzyć z flasha (wyskakuje błąd odtwarzania), a po wrzuceniu na microSD, działają poprawnie. Mam wrażenie, że przy większej ilości plików T8 nie wyrabia się. Wiem, że testy odtwarzacza T8 robiły dwie osoby, ale to musiało gdzieś umknąć uwadze, bo trudno w kilka dni zapełnić pamięć 16 GB niemal w całości.

 

Czy ktoś z Was ma podobne spostrzeżenia?

Max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio film ktory mialam nagrany na karcie micro sd za cholere nie chcial zadzialac pod funkcja tv out. Wszystkie inne filmy czy to z pamieci flasz czy karty dzialaja ok. Tylko ten jeden odcinek serialu sprawia, ze T8 sie zawiesza przy TV out... :blink:

A czy z odtwarzaniem empetrójek i okładek nie masz problemu? Bo te okładki (ich brak), to jeszcze można przeboleć, ale takie zacinanie, jakby cykanie, tak jak ze starej płyty gramofonowej jest nie do zniesienia, tym bardziej że przesunąć do następnej piosenki muszę ręcznie, a jest to bardzo kłopotliwe. Gdy ustawię losowe odtwarzanie, to gdy T8 natrafi na niefortuną piosenkę, to odtwarzacz praktycznie "stoi" w miejscu!

Jaką masz zajętość pamięci wewnętrznej, bo chciałbym dociec, czy jest to główny winowajca kłopotów?

 

PS Wracając do filmów, zrób próbę z tym samym plikiem na obu pamięciach. Dużym ograniczeniem jest brak informacji o tytule filmu (teledysku), przechodząc do kolejnego nagrania filmowego pojawia się tylko "wiatraczek" ładowania pliku i dopiero po obejrzeniu kilku początkowych klatek, wiem co w tej chwili leci...

 

Najdziwniejsze jest podejście Ksy, że wiele niedoróbek Ksy uważa za normę, bo w tej cenie nie można wymagać i oczekiwać zbyt wiele, gdy tymczasem chodzi tutaj o zwykłą funkcjonalność i najnormalniejszą obsługę, bez udziwnień i wodotrysków.

 

Chyba z tymi poprawkami nie uporają się w ciągu miesiąca, bo Ksy i cała ekipa zajęta jest promowaniem A10 http://a10.vedia.pl/ a sprawy T8 poszły w odstawkę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksy, co się stało, dlaczego na oficjalnej stronie Vedi http://www.vedia.pl/2,17,,,10,download.php nie ma firmware do T8?

Chciałem przywrócić pierwotną wersję FW, bo aktualnie potrzebuję użyć T8 jako e-booka, a tła w tej wersji miały prawidłowy jednolity, ciemny wygląd.

Druga sprawa, czy którekolwiek z poprawek, które zaproponowałeś niemal rok temu uda się jakoś "załatwić" z Ramosem?

Poniżej lista poprawek, które będziemy chcieli wprowadzić do modelu T8 z kolejną aktualizacją firmware.

Update będzie się robiło prosto samemu, poprzez wgranie jednego pliku do playera - tak jest we wszystkich nowych Rockchipach.

Nie wiem, na ile SDK pozwoli na pewne rzeczy, których tu na liście nie ma, ale była by to tylko kwestia całkiem nowych funkcji - więc na razie ich tu nie wpisuje.

 

Ulepszenia:

- Funkcja "włącz / wyłącz" głośniki

- Regulacja głośności, nie tylko mizianie, ale dotykasz na poziomie jaki chcesz

 

Dodanie:

- Dowolne foto jako tło.

- Automatyczne przewijanie TXT co x sekund

- Dodanie formatu 3GP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ksy, co się stało, dlaczego na oficjalnej stronie Vedi http://www.vedia.pl/2,17,,,10,download.php nie ma firmware do T8?

Chciałem przywrócić pierwotną wersję FW, bo aktualnie potrzebuję użyć T8 jako e-booka, a tła w tej wersji miały prawidłowy jednolity, ciemny wygląd.

Druga sprawa, czy którekolwiek z poprawek, które zaproponowałeś niemal rok temu uda się jakoś "załatwić" z Ramosem?

Poniżej lista poprawek, które będziemy chcieli wprowadzić do modelu T8 z kolejną aktualizacją firmware.

Update będzie się robiło prosto samemu, poprzez wgranie jednego pliku do playera - tak jest we wszystkich nowych Rockchipach.

Nie wiem, na ile SDK pozwoli na pewne rzeczy, których tu na liście nie ma, ale była by to tylko kwestia całkiem nowych funkcji - więc na razie ich tu nie wpisuje.

 

Ulepszenia:

- Funkcja "włącz / wyłącz" głośniki

- Regulacja głośności, nie tylko mizianie, ale dotykasz na poziomie jaki chcesz

 

Dodanie:

- Dowolne foto jako tło.

- Automatyczne przewijanie TXT co x sekund

- Dodanie formatu 3GP

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam listy poprawek by RAmos - nie śledziłem tego, ale nie sądzę, aby coś poza 3GP się pojawiło z tej listy.

 

A FW znikną z powodu awarii skryptu i po niej nie został przywrócony. FW zerowego nie był nigdy udostępniany, wyłącznie aktualizacja "bez jednobarwnego tła".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności