Skocz do zawartości

DIY DAC Kit


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś przyszedł kolejny komplet od gigaworka. Znowu mnie ubawił opis na kopercie piankowej chroniącej pudełko - "Hobbie gifts". :D Polecam zakupy u tego pana z ebay'a. Pozostałym polecam zabawę w modyfikacje, którą ja mam od jakiegoś czasu z tym kompletem.

 

http://www.lampizator.eu/LAMPIZATOR/LAMPUC...lampizator.html

 

Ja mam płytkę czarną, sprzedawca tym razem przysłał instrukcję uruchomienia i wydruk schematu w kolorze. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie czegoś, co nie jest produktem ogólnodostępnym, nie będzie do końca uprawnione. Zestaw ten bez przeróbek gra średnio, mój modyfikowany cedek gra wyraźnie lepiej. Sam dobór op-ampa (bez innych przeróbek najlepiej OPA2228) to wciąż nieco gorzej niż Technics SL-PS840 przerobiony. Nie słuchałem fabrycznego Beresforda Mk6/4 tylko Mk6/3, i wydaje mi się, że to jest poziom około DIY DACa z wymienionym op-ampem.

 

Przy okazji, co nieco o światłowodach, czyli kablach optycznych. http://www.audioholics.com/education/cable...-history-basics

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

idzie do mnie juz ten dac, jedyne co mnie zastanawia czy ma to jakis włacznik wbodowany w standardzie. Trzeba bedzie znalesc jakis ładny karton, bo przeciez goły na biorku nie bedzie lezec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Doszedł Dac, super sprawa, az sie boje pomyslec co bedize jak sie w nim troche pogrzebie ;]

 

z poczatku wydawał sie strasznie agresywny, ale chyba lezał długo, pograł ze 2h i juz jest piekniej.

 

Jeszcze wzmaka musze jakiegos dokupic, bo holdka mobile wiecznie miec nie bede, ale bardzo smaczny mimo wszystko

 

pytanie czym moga byc spowodowane szumy przy czestotliwosci 88khz 96khz ?? 192khz jest juz wogole głuche...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedł Dac, super sprawa, az sie boje pomyslec co bedize jak sie w nim troche pogrzebie ;]

 

z poczatku wydawał sie strasznie agresywny, ale chyba lezał długo, pograł ze 2h i juz jest piekniej.

 

Jeszcze wzmaka musze jakiegos dokupic, bo holdka mobile wiecznie miec nie bede, ale bardzo smaczny mimo wszystko

 

pytanie czym moga byc spowodowane szumy przy czestotliwosci 88khz 96khz ?? 192khz jest juz wogole głuche...

 

96kHz nie pójdzie na płytce zakupionej na allegro czy ebay.

Żeby poszło 96kHz musisz zrobić na tej płytce takiego moda:

(znalazłem na jakimś anglojęzycznym forum nie pamiętam już gdzie)

 

"I have finally got my board working at 96kHz, thanks to some help from error401 over at diyAudio. In case anyone is interested, the mod. involves lifting pin 2 of the CS4397 (to remove its ground connection) and wiring it direct to pin 16 of the CS8416. The board will then process all sampling rates up to and including 96kHz (and maybe 192kHz, though I'm not able to test that).

Doing this involved micro-surgery more delicate than I generally care to undertake so don't do this at home unless you have to, or you are comfortable with such things. It does sound really good at 96kHz, though!"

 

inny wpis:

 

"Yes it will then receive and convert a 96kHz signal but it won't upsample of course. You have to lift pin 2 of the CS4397 away from its ground connection on the board. Its no use trying to cut the trace leading from it - possibly the pad connects to the ground plane in some inaccesible place under the board. You then solder a thin wire from that pin to pin16 of CS8416 - no need to lift pin 16."

 

o szczegóły mnie nie pytaj, miałem dać to komuś żeby mi zrobił, sam nie umiem lutować

 

O ile pamiętam był gdzieś też mod żeby poszło 192kHz ale chyba nie jednocześnie z 96kHz

 

Zresztą to po co Ci 96kHz? A tym bardziej 192kHz? Żeby puszczać próbki dźwięków zapisanych w tym formacie? Muzy to za dużo nie ma w 192kHz :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak w sumie z tego nie kozystam, ale troche mnie zaniepokoiły te szumy ;) ba nawet nie troche a bardzo... pierwsze co pomyslalem to to ze dac sie spalił, potem wyczaiłem ze tu chodziło o 96khz ustawione w sterach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Też mam tego daca,cały czas się wygrzewa.Potencjał to w nim jest,za jakiś czas zabawię się w zamianę analoga na lampy-ponoć czyni cuda...

>> Majkel

Jakie lampy polecasz do niego - posiadam :E88CC tesli,E 180 CC Philisa, 6N6P I 6N1P ruskie ,nie wiem czy SRPP ,czy WA-WK?Może słuchałeś której z tych lamp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne. :) Nie jestem specem od lamp. Jestem natomiast pewny, że mój DAC by pogonił wszelkie lampizowane wersje Lampucery. Wiem, że Siemens CCa grają dobrze, bo słuchałem we wzmacniaczu słuchawkowym, ale cena Cię pewnie odstraszy. CCa Telefunkena ponoć jeszcze lepsze.

Zapodaj wskazówki w jakim kierunku iść: rozdzielenie zasilania, wymiana opampa, wymiana kondensatorów,wymiana zasilacza -ten na stanie z lampucerka ponoć kiepski .Dopiero będę zaczynał możesz mnie ukierunkować?Od czego zacząć .Lampy siemensa czy telefunkena są super, ale cena też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Zmienić trafo na toroidalne 20VA 2x 15V AC około

2) mostek prostowniczy zastąpić diodami soft recovery, polecam BYV27-200

3) Odłączyć stabilizator 5V od mostka, a wpiąć na stabilizator +12V, i nie przez ferryt

4) opcjonalnie - zmienić staby z +-12V na +-15V - wtedy +12V będzie miał lżej z tym 5V

5) Wszystkie elektrolity za stabilizatorami zblokowałem Black Gate STD

6) Wszystkie napięcia wchodzące na płytkę DACa zblokowałem Elna Tonerex

7) Odbiornik Toslink podparty tantalem 220uF

8) Zasilanie 3,3V DACa i SPDIF receivera podparte Sanyo WG

9) Zasilanie 5V DACa odpsrzęgane przy kostce: Elna "czerwona", Elna Silmic II, Panasonic PX, Black Gate STD

10) Napięcia filtra DACa stabilizowane Elna Silmic II

11) Op-amp wymieniony na OPA2228P

12) Kondensatory sygnałowe przed op-ampem dołożone Nippon Chemicon ARI równolegle

13) Zwarte kondensatory wyjściowe

14) Ominięty multiplekser analogowy (muting)

 

To chyba wszystko, mówimy o komplecie mini-lampucery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Zmienić trafo na toroidalne 20VA 2x 15V AC około

2) mostek prostowniczy zastąpić diodami soft recovery, polecam BYV27-200

3) Odłączyć stabilizator 5V od mostka, a wpiąć na stabilizator +12V, i nie przez ferryt

4) opcjonalnie - zmienić staby z +-12V na +-15V - wtedy +12V będzie miał lżej z tym 5V

5) Wszystkie elektrolity za stabilizatorami zblokowałem Black Gate STD

6) Wszystkie napięcia wchodzące na płytkę DACa zblokowałem Elna Tonerex

7) Odbiornik Toslink podparty tantalem 220uF

8) Zasilanie 3,3V DACa i SPDIF receivera podparte Sanyo WG

9) Zasilanie 5V DACa odpsrzęgane przy kostce: Elna "czerwona", Elna Silmic II, Panasonic PX, Black Gate STD

10) Napięcia filtra DACa stabilizowane Elna Silmic II

11) Op-amp wymieniony na OPA2228P

12) Kondensatory sygnałowe przed op-ampem dołożone Nippon Chemicon ARI równolegle

13) Zwarte kondensatory wyjściowe

14) Ominięty multiplekser analogowy (muting)

 

To chyba wszystko, mówimy o komplecie mini-lampucery.

Oczywiście wersja mini. dzięki za podpowiedzi, jak się trochę wygrzeje- zabieram się do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a miałeś Majkel okazję słuchać gdzieś wersji MAXI Lampucery z jakimiś modyfikacjami?

Bo ostatnio na ebayu, chyba nawet w tego sprzedawcy gdzie Ty kupowałeś pojawiła się wersja maxi z USB. Szukam, narazie tak przyszłościowo ;), jakiegoś w miarę taniego Daca z USB i właśnie w tej chwili najbliżej mi do tej lampucerki... zagra toto, nie jest drogie, wydatki związane z tuningiem można sobie rozłożyć w czasie (a DIY coraz bardziej mi się podoba :), konstrukcja jest sprawdzona i modyfikacje opisane)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wersja mini. dzięki za podpowiedzi, jak się trochę wygrzeje- zabieram się do roboty.

Daj spokój z tym wygrzewaniem. Tam nie ma się co wygrzać. U mnie od początku grała jak miała grać.

 

Jak dla mnie maxi-lampucera to nie jest właściwy kierunek, chociażby z powodu obecności całego zasilacza blisko audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD797 jest za mało dobry. Wyeliminowałem z toru wszelkie skompensowane (za bardzo) op-ampy, i czuć tę wolność w dźwięku. :D Zastrzegam sobie wykorzystywanie moich pomysłów do celów niekomercyjnych, oczywiście. :)

 

@dinks, kup i się baw. Oczywiście w kontekście stosowania "zamienników" to już nie będzie mowa o moim dźwięku i recepcie na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności