Skocz do zawartości

Dobór odtwarzacza do Creative Aurvana Live


kommel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadaczem CAL! Teraz słuchaweczkom daje 300h na porządne wygrzanie się. I w tym czasie oczekiwania proszę Was abyście mi doradzili z jakim playerem zagrają one najlepiej (+ ewentualny przenośny wzmacniacz jeśli potrzebny). Z niecierpliwością czekam na Wasze porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadaczem CAL! Teraz słuchaweczkom daje 300h na porządne wygrzanie się. I w tym czasie oczekiwania proszę Was abyście mi doradzili z jakim playerem zagrają one najlepiej (+ ewentualny przenośny wzmacniacz jeśli potrzebny). Z niecierpliwością czekam na Wasze porady.

Oto moje porady :

pierwsza recabling

druga odtwarzacz

trzecia wzmacniacz

to tak moim skromnym zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie.. Zmień kabel na hd650 albo daj do majkela jesli sam nie umiesz...

Jako odtwarzacz to wg mnie może zainwetsować w Nano 1 gen.. Bardzo ładnie gra z CAL! a po rekablingu grają też dobrze z E10 ale jeszcze tego nie zweryfikowałem bo głupek ze sklepu zapomniał mi wysłać przejściówki..;/

Wzmaka to Moonna weź albo jak chcesz taniej to MxM'a..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odgrzebię temat, skoro już trochę zostało tu napisane - będzie więcej dla potomnych.

 

Poszukuję zestawu DAP + słuchawki który by mi najbardziej odpowiadał. Po przeczytaniu recenzji i krótkim przetestowaniu w sklepie jestem w 70-80% zdecydowany na Cowona iAudio U5. Dziś odkryłem obszerne recenzje CAL! które bardzo, ale to bardzo zachęciły mnie do tego sprzętu. Dlaczego? Wprawdzie nie mam stacjonarnego sprzętu audiofilskiego i póki co słuchawki te mają mi służyć tylko do DAPa, ale:

- PX 100 i KPP są otwarte, a chciałbym móc słuchać czasem w autobusie czy na spacerze

- AKG K518DJ są wprawdzie małe i brzmią nieźle, ale strasznie mnie cisną w uszy (a z tego co wyczytałem, nie tylko mnie)

- jakoś nie jestem przekonany do słuchawek dokanałowych

 

CAL! wyglądają na złoty środek między wymienionymi modelami. Bardzo też ciekawi mnie tak zachwalana jakość i możliwości CAL! tak ładnie opisane przez Rolanda. Z drugiej strony nie wiem czy na U5 cokolwiek z tych możliwości będę mógł usłyszeć. Czy miał ktoś okazję wypróbować ten zestaw? Bardzo proszę o poradę. Nie spieszy mi się z zakupem, więc chciałbym wybrać jak najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem aby uzyskac chociaz pewna czesc potencjalu CAL potrzebny jest rekabling, stacjonarny tor i to wielokrotnie niestety drozszy niz same CAL. Znam tylko jeden stacjonarny system na ktorym brzmia one tak swietnie i maja rzeczywiscie na tyle kontrolowany bas by nie zapuszczal sie na srednice i jest to tor Rolandsingera. Najprawdopodobnie tak jest tez i u Majkela ale nie weryfikowalem. Mozna miec system za wiecej niz 6K PLN dla przykladu na ktorym swietnie beda grac Senki i K701 lub D5000 ale CAL lub Grado dalej srednio. (przypadek wlasny)

 

Jezeli chcesz cieszyc sie dzwiekiem portable o podobnym balansie tonalnym do CAL - polecam zainteresowac sie AudioTechnika ESW9. Jezeli wolisz cos bardziej analitycznego i nie potrzebujesz przestrzeni oraz wolisz balans tonalny przesuniety w gore. Ze studyjnym rodowodem Senki HD 25-1.

Jezeli cenisz analitycznosc ale Senki HD 25-1 to za malo, bo chcesz dolozyc jeszcze lepsza rodzielczosc i przestrzennosc i to stawiasz wyzej niz muzyakalnosc a przy tym masz ultra dobrego playera - ESW10JPN.

 

Ceny tych sluchawek typowo portable - czyli takich ktore spokojnie nepadzi player sa jednak wieksze iz w wypadku K518 czy CAL.

HD 25-1 nowe okolo 600 PLN

ESW9 - nowe okolo 850 PLN

ESW10JPN - nowe okolo 1600 PLN

 

Nie ma sie jednak co czarowac, ze CAL ktore same w sobie sa tanie, zagraja dobrze na jakimkolwiek playerze. Oczywiscie mozecie sie nie zgodzic. Jednak ja mam takie o nich zdanie, poparte wieloma odlsuchami i zabawa z nimi w roznych konfiguracjach - oczywiscie zawsze bedzie to opinia subiektywna :)

 

Trzeba tez miec na uwadze, ze blizsza mnie samemu szkola grania celowana jest w otwartosc a nie do konca wage/wypelnienie jak w wypadku CAL - czyli Grado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Niestety na słuchawki jestem w stanie wydać do 250zł, maksymalnie 300 jeśli coś by mnie dostatecznie zachęciło.

No dobra, na portable nie wykorzystam potencjału CAL!, ale czy to znaczy że będą grać słabo w porównaniu do innych słuchawek z tego zakresu cenowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.artmusic.pl/offer/140/4415/jts_hp525.html

 

wiem ze mnie pewnie zjecie czy cos ... ale te sluchawki moga byc bardzo fajne, zwlaszcza ze siedza wnich przetworniki z hd 25-1 ( przynajmniej na to wychodzi ze specyfikacji ) maja jeszcze model hp535 ktory jest kopia 280pro i w nich siedza juz te same przetworniki co w senkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności