Skocz do zawartości

Pomocy bo ja juz nie wiem..


Gość RzUf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od dluzszego czasu przymierzam sie do zakupu mp3ki (flash 4GB) i tu pojawia sie problem.. Tona recenzji, tona ogladania i okazuje sie, ze wybor prosty nie jest :)

Wylonilem kilka typow i teraz mam prosbe o Wasza pomoc, w koncu jestescie ekspertami :)

Wsrod moich typow znalazly sie:

Sansa Fuze, Sony NWZ-A816, Sony NW-ZS515 lub 616 oraz iAudio F2 badz U5..

Poradzcie co z tego wybrac.. A moze jakis inny typ?

A co wymagam? Jakosc dzwieku przede wszystkim.. Inne aspekty malo wazne :) Uwazam ze mp3ka nie jest do ogladania filmow ani grania w gry bo do tego sa inne, bardziej odpowiednie gadgety, to ma grac :) Dodatkowo fajnie jakby sprzet mial mozliwosc wybierania katalogu, z ktorego chce odtwarzac muzyke a nie tylko playlisty ale to juz konieczne nie jest, najwyzej jakos bede sobie radzil jesli mialby to byc wybor miedzy tym a jakoscia dzwieku :)

Z gory dziekuje Wam za pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalogi znajdziesz już w niewielu playerach (kojarzę irivera T60, Cowony i7 i D2), ale co za problem uzupełnić tagi odpowiednimi programami. Wyłączając przypadek audiobooków, tagi są IMO wygodniejszym i bardziej wszechstronnym rozwiązaniem. Ad rem: Soniaki mają całkiem dobre słuchawki w zestawie, więc jeśli nie zamierzasz dokupić innych to 816 jest w zasadzie jedynym wyborem, choć ja bym się raczej skłaniał ku U5 bądź iAudio 7 + jakieś słuchawki (tu już zależnie od preferencji: douszne, doki, nauszne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Cię nie uratuje przed wyborem :)

 

Poważnie to wybór jeśli chodzi o dżwięk między:

 

SONY A81X, A82X

SANSA FUZE

COWON U5

IAUDIO F2

 

IAUDIO/ COWON mają bardzo bogate equalizery, miałem U5 i uważam go za bardzo dobry grajek, lekki, mały bogate menu możliwość obsługi po katalogach.

F2 to chyba cenowo nieciekawy :) choć nie znam.

 

Niezła jest Sansa Fuze.

 

Sony charakteryzują sie jakością wykonania, dżwiękiem, słuchawkami w zestawie.

 

A szukanie to największa zabawa!:)

 

nie expert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony jest chyba najlepszy z tej trójki powyżej.

Chyba bo nie znam I7.

U5 jest bardzo dobrym odtwarzaczem. Lekki, malutki mnóstwo ustawień dżwięku raczej ciepły.

Mankamentem dla mnie w U5 był brak tapet :(

Czarne tło na którym naprawdę sporo danych w menu utworu, odtwarzanie pliki i tagi.

 

Sony jednak bardziej uniwersalny się wydaje i ma bardzo dobre słuchawki w cenie/ zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak zaznaczylem chodzi mi przede wszystkim o jakosc dzwieku, a co do sluchawek to zapewne skusze sie na cos z oferty AKG, mialem od nich jedne pchelki i bylem zadowolony, niestety gdzies je wsysnelo i musze zakupic nowe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony słuchałem krótko, więc nie potrafię porównać jakości dżwięku.

Oba są ciepłymi basowymi playerami i mimo że U5 gra naprawdę dobrze to jednak SONY jest conajmniej porównywalny i w zestawie ma świetne słuchawki, a cena prawie taka sama :)

 

I7 dżwiękowo nie znam ale obsługa dla mnie była mało praktyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności