Skocz do zawartości

zawirusowany T30 -brakujący plik ,jak uruchomić


rurokura

Rekomendowane odpowiedzi

siema

jest taka sprawa ..od pół roku mam padniętego t30

miałem na twardzielu wirusa vbs agent ..czy coś w tym stylu ,zainfekował mi on również plejera

dałem skan antyvirem ..okazało się że plik jest oznaczony '.vbs i został usunięty ,bo nie można go było poddać kwarantannie

 

objawy:

plejer jest normalnie wykrywany jako dysk wymienny

można go normalnie otworzyć explorerem

nic nie można do niego skopiować ,bo kopiuje się baaaaaaardzo baardzo długo ..raz udało mi sie wgrac jeden kawałek

 

pytanie:

co zrobić ?

przeinstalować mu soft na nowszy ? mam jakiś sprzed roku

ew.może ktoś mi udostępni sam plik '.vbs ..powinien być w głównym folderze plejera (chociaż nie liczę ,że będzie to takie łatwe:))

jakieś inne pomysły? propozycje ?

 

bardzo mi na tym zależy ,bo brakuje mi muzyki w zyciu

dlatego będę bardzozobowiązany za jakąkolwiek pomoc

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co zrobić? sformatować go żeby usunąć wirusa do reszty (to wina Windowsa, nie odtwarzacza)...

 

... otwórz Mój Komputer, trzymając wciśniety SHIFT podłącz odtwarzacz do komputera i zaczekaj aż pojawi się ikonka odtwarzacza, po chwili puść SHIFT, kliknij na ikonce odtwarzacza prawym przyciskiem myszy, formatowanie -> szybkie formatowanie (FAT, nie FAT32 ani NTFS), klikasz ok, czekasz chwilkę, masz sprawny odtwarzacz

 

a rzeczony plik VBS to po prostu wirus, chcesz go zainstalować ponownie, czy jak? :>

 

jak już wyczyścisz odtwarzacz, to uaktualnisz go tym: http://www.iriver.com/support/mtp.asp

 

(uruchamiasz toto i klikasz "dalej")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stokrotne dzięki!

jak napisałeś -tak uczyniłem

 

ale jest kolejny problem

format ok

na stronce nie działa updater ..

więc ręcznie zassałem sobie driver ums 1.71 i dokonałem reinstalu bodaj <recovery> -tj. format +instalacja firmware na nowo

>wszystko zainstalowało się poprawnie ,zakonczyłem instalacje ,odłączyłem plejera ..

 

i tu sie zaczyna "ale" ..odpalam plejera

wyskakuje info "dont touch -firmware update" ..po czym sekunde później "no file -firmware file error"

po czym plejer sie odpala i działa normalnie

powtarza się to każdorazowo przy odpalaniu plejera

 

robić coś z tym ? bo plejer działa ,więc cel osiągnięty

jeszcze raz instalować soft ?

z góry dzięki za info

i jeszcze raz dzięki za pomoc

pozdrawiam

adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kombinuj!

 

nieudane uaktualnienie firmware'u to jedyny sposób (poza młotkiem) w jaki możesz nieodwracalnie uszkodzić odtwarzacz iriver...

 

wstrzymaj się z aktualizacją do czasu, kiedy updater zacznie działać... a na razie podłącz odtwarzacz do komputera i usuń plik nowego firmware'u...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niepokorny ja ,nie poczekałem

zassałem manualnie kolejny updater ze stronki ..bo dalej tam nic nie działa

zrobiłem format ,przeinstalowałem od początku .. po chwili nerwowego oczekiwania t30ka odpaliła się poprawnie

wszystko działa ,nic nie zgrzypi

 

zatem jeszcze raz dziękuję stokrotnie :)

koledzy i koleżanki -słuchajcie tego kolegi

pozdrawiam

adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności