Skocz do zawartości

Zewnętrzny DAC - czy wogle jest sens?


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przeglądając forum natrafiłem na ciekawe informacje o zewnętrznych DACach. Że niby to dobrze gra, ładnie wygląda i jest wygodne. Czytając te informacje zacząłem rozważać czy to w moim przypadku ma sens.

 

Mam obecnie Audigy 2 ZS, CAL! ze stockowym kablem i na dniach będą Microlaby Solo7c. I teraz jest pytanie: czy opłaca się pakować kilka stów (gdybym sprzedał Audigy to mógłbym wydać na sprzęt +/- 0,5k pln) na DACa, który będzie źródłem dla Microlabów (rca) i CAL (z wyjścia słuchawkowego)? Uzyskam poprawę jakości, która zrekompensuje różnicę w cenie (~500pln DAC - 150pln Audigy = 350pln)?

 

Zaznaczam, że raczej nie będę dokupywał do tego dodatkowego wzmaka słuchawkowego i za jakiś czas zamierzam zrecablować CAL.

 

Obecnie nie mam na myśli konkretnych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeglądając forum natrafiłem na ciekawe informacje o zewnętrznych DACach. Że niby to dobrze gra, ładnie wygląda i jest wygodne. Czytając te informacje zacząłem rozważać czy to w moim przypadku ma sens.

 

Mam obecnie Audigy 2 ZS, CAL! ze stockowym kablem i na dniach będą Microlaby Solo7c. I teraz jest pytanie: czy opłaca się pakować kilka stów (gdybym sprzedał Audigy to mógłbym wydać na sprzęt +/- 0,5k pln) na DACa, który będzie źródłem dla Microlabów (rca) i CAL (z wyjścia słuchawkowego)? Uzyskam poprawę jakości, która zrekompensuje różnicę w cenie (~500pln DAC - 150pln Audigy = 350pln)?

 

Zaznaczam, że raczej nie będę dokupywał do tego dodatkowego wzmaka słuchawkowego i za jakiś czas zamierzam zrecablować CAL.

 

Obecnie nie mam na myśli konkretnych modeli.

 

 

imho tak - w tej cenie mozna dorwac spokojnie beresa (tu wiem, ze dziurka sluchawkowa mimo,iz nie najlepsza, dla CAL wydaje sie być wsprost stworzona), albo i Zero, chociaz tego 2giego nie słyszałem, to się nie wypowiadam. Ale podobno bardziej kapryśny od beresa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeglądając forum natrafiłem na ciekawe informacje o zewnętrznych DACach. Że niby to dobrze gra, ładnie wygląda i jest wygodne. Czytając te informacje zacząłem rozważać czy to w moim przypadku ma sens.

Ja odpowiem w ten sposob:

http://forum.mp3store.pl/index.php?showtop...mp;#entry406980

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eternality: Na jakim kablu słuchałeś CAL + Beresford? Rozumiem, że z samej dziurki bez dodatkowego wzmaka, tak?

@fallow: Dzięki za link, dużo mi to rozjaśniło.

 

najpierw na wlasnym coaxialu via pclink, potem na swiatelku , tez przez Linka. Roznicy miedzy kabelkami nie slyszalem, moze minimalnie na korzysc tego optyka, ktorego mam.

 

Co do wrazen sonicznych, to baardzo zdiwilo mnie jak to sie zgrało ładnie, bas juz nie brzmiał dla mnie tak inwazyjnie, stal się bardziej kulturalny i szybki, a srodek byl bardziej prominentny. I tak, to byla sama dziurka beresa. Ciekaw jestem co tam za kostka siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
wyczytałem coś, że nie ważne co się puści przez Audigy 2, karta sama zastosuje resampling do 48khz. Czyli nie jest bit-perfect. Mam rację?

Zależy od modelu, karta karcie nierówna. Np. w Audigy 2 NX (zewnętrzna) resampling dało się wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności