Skocz do zawartości

Obsługa V39


szalonykon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

No cóż. Mam ją od niedawna, ale coraz mniej mi się podoba.Chodzi przede wszystkim o obsługę, a mianowicie:

1) Jak wchodzę do pliku MUZYKA od razu mi się włącza utwór. Dlaczego nie mogę wejść i wybrać sobie konkretny utwór i dopiero go uruchomić. Jest to bardzo wkurzające :angry:

2) Jak wychodzę z pliku MUZYKA do MENU to utwór cały czas gra w tle. Dlaczego????. Jak się go wyłącza??????

3) W pliku MUZYKA w ustawieniach wybieram "Odtwórz 1". Po skończeniu utworu wyrzuca komunikat " Odtwarzanie zakończone, wyjście z aplikacji..." i przechodzi do MENU głównego. Dlaczego nadal nie jest się w pliku MUZYKA. Mało tego, napis ten cały czas miga i blokuje mi cały odtwarzacz. Tak że muszę wyłączyć a potem włączyć ponownie odtwarzacz. Dlaczego??????

4) Kiepskie radio. U mnie złapało tylko jeden kanał

5) Dyktafon kiepsko nagrywa

Podsumowując: Jeśli ktoś nie poda mi sensownych odpowiedzi to przyznaje że to jest badziewie, i te nagrody to chyba pomyłka. Szkoda kasy. :angry:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) To skonfrontuj to z kilkoma opiniami o np. C6, gdzie jest tak jak chcesz i ludzie chcą mieć jak w V39.

2) Bo możesz sobie wejść np. w fotki i oglądać foki i słuchać muzyki?

3) To jest bug.

4) Opinie o radiu są mocno różne.

5) Cóż, iFP to to na pewno nie jest.

 

Ile ludzików, tyle opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do moich wypowiedzi mam pytanie: Po włączeniu utworu jak mam go wyłączyć?. Dlaczego nie ma takiej funkcji jak STOP. Przecież to jest podstawowa prosta funkcja. W radiu jest bardzo fajna funkcja że jak wychodzę to można wyłączyć radio. Czemu nie ma tego w Muzyce. Czy to jest tak trudno zaprogramować taką funkcję. Klient powinien mieć wybór czy chce słuchać muzyki i oglądać zdjęcia czy tylko oglądać zdjęcia. Nic na siłę. Drugie moje pytanie: Jak włączam plik MUZYKA zawsze zaczyna grać od tego samego utworu. Czy mogę to zmienić.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego nie ma takiej funkcji jak STOP

 

jest przecież pauza...

 

... to nie jest odtwarzacz kasetowy, żeby musiał mieć dwa osobne "przyciski" (jeden zwalnia cały mechanizm pozwalając na otwarcie podajnika i wyciągnięcie kasety, drugi jedynie zatrzymuje/wysprzęga tylko silniczek)

 

;]

 

> powinien mieć wybór czy chce słuchać muzyki i oglądać zdjęcia czy tylko oglądać zdjęcia

 

włącz pauzę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do moich wypowiedzi mam pytanie: Po włączeniu utworu jak mam go wyłączyć?. Dlaczego nie ma takiej funkcji jak STOP. Przecież to jest podstawowa prosta funkcja. W radiu jest bardzo fajna funkcja że jak wychodzę to można wyłączyć radio. Czemu nie ma tego w Muzyce. Czy to jest tak trudno zaprogramować taką funkcję. Klient powinien mieć wybór czy chce słuchać muzyki i oglądać zdjęcia czy tylko oglądać zdjęcia. Nic na siłę. Drugie moje pytanie: Jak włączam plik MUZYKA zawsze zaczyna grać od tego samego utworu. Czy mogę to zmienić.

pozdrawiam

 

W muzyce klikasz na przycisk PLAY/PAUSE i wychodzisz z muzyki nie słysząc jej. (mi i wielu osobom akurat podoba się że można wyjść z odtwarzacza i co innego robić a nie bawić się jakby z aplikacją jednowątkową bo to przypomina mi funkcje jak w dosie w kompie ale to tylko moje wrażenia :)

 

jak chcesz oglądać zdjęcia bez muzyki to po prostu wyłącz ją tak jak wyżej napisałem lub jeszcze lepiej nie włączaj jej - po co ma cię wkurzać :) hehehe

 

jak włączyć co innego jak włączasz muzykę ? a no prosto - naucz się używać menadżera plików (programy/dodatki -> menadżer plików i tu wybierasz co chcesz szukając pliku)

 

Jak widać zawsze znajdzie się jakaś funkcja która komuś się nie spodoba ale czemu takie akurat jak wymieniasz to nie wiem - inne bym zrozumiał (jak np brak możliwości zablokowania odtwarzacza podczas odtwarzania filmów) no ale jak widać zawsze komuś coś nie podpasuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Rozwiązanie jest takie jak napisał Setesh. Uruchamiasz piosenkę przez menadżer plików. Ja w sumie robię tak cały czas.

Ad 2. "Przycisk" play/pause. To powinno być oczywiste ;]

Ad 3. ? Nie spotkałem się z tym.

Ad 4. Radio jest rzeczywiście nienajlepsze. Ja jednak z niego nie korzystam.

Ad 5. Dyktafon jest średni. Ani lepszy, ani gorszy niż w większości odtwarzaczy.

 

V39 ma swoje minusy ale plusy zdecydowanie przeważają. Bardzo dobra jakość dźwięku, mocna bateria, duża moc wyjściowa i możliwości multimedialne tworzą pozytywny obraz tego playera. Do jego obsługi i zabugowanego firmware trzeba się przywyczaić. Mam go już okrągły rok i zmiany nie planuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zamierzam zmienić swoją V39 2 GB na... 4 lub 8 GB :) No chyba że wyjdzie coś nowszego z serii V to zobaczy sie co wtedy :)

 

ad 3) - owszem wyskakuje taka informacja ale jak według mnie to jest to normalne (jeśli masz włączone w ustawieniach powtarzanie na "1". Różnica u mnie jest taka że napis mi nic nie blokuje po prostu znika i można dalej używać playera.

 

szalony... -> napisz jaką masz wersję firmware w V39 - może warto zmienić na 1.25 lub 1.29 jeśli masz starszą (np 1.0.5) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Pentagrama i mx300 i też nie narzekasz, ba twierdzisz że to gra dobrze..

 

 

Ja wiem co kupiłem, bo sie troche na tym znam !!! :angry:

 

A ty porównujesz Pantagramy do Vedii :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Weź stary nie przesadzaj

 

I jeszcze jedno jak ogladam sobie tapety które wgralemna Vedie to jak niektóre chce obejrzeć to mi wyskakuje "błąd dekodowania"

A wiem ze wszytkie są w tym samym formacie (JPG) i nie wiem co sie dzieje

Moze pomożecie !!??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno jak ogladam sobie tapety które wgralemna Vedie to jak niektóre chce obejrzeć to mi wyskakuje "błąd dekodowania"

A wiem ze wszytkie są w tym samym formacie (JPG) i nie wiem co sie dzieje

Moze pomożecie !!??

 

JPG nie mogą być zapisywane jako progresywne i wtedy wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapisujesz plik do formatu JPG i jest opcja przy zapisywaniu (np w IrfanView) "zapisz progresywny" to musi być ona wyłączona. po zapisaniu tak pliku odtwarzacz spokojnie ci go wyświetli.

 

W IrfanView możesz to zrobić tak : (sorki za instrukcję dla laika ale lepiej taka niż pisać ponownie)

 

- Uruchamiasz przeglądarkę grafik IrfanView (Start->Wszystkie programy->IrfanView->IrfanView)

- Otwierasz jakiś plik graficzny (Menu : Plik->Otwórz - w okienku dialogowym wybierasz jakiś plik graficzny i klikasz na "Otwórz")

- Po wyświetleniu obrazka zapisujesz go do formatu JPG (Menu : Plik -> Zapisz jako - w okienku dialogowym w polu edycyjnym "Nazwa pliku : " podajesz nazwę np "pic.jpg", w polu wyboru niżej wybierasz opcję "JPG - JPG/JPEG Format", w okienku dodatkowym które pokaże się masz kilka pozycji które można zaznaczyć/odznaczyć - tu odznaczasz opcję "Zapisz jako progresywny JPG", klikasz na zapisz - GOTOWE :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapisujesz plik do formatu JPG i jest opcja przy zapisywaniu (np w IrfanView) "zapisz progresywny" to musi być ona wyłączona. po zapisaniu tak pliku odtwarzacz spokojnie ci go wyświetli.

 

W IrfanView możesz to zrobić tak : (sorki za instrukcję dla laika ale lepiej taka niż pisać ponownie)

 

- Uruchamiasz przeglądarkę grafik IrfanView (Start->Wszystkie programy->IrfanView->IrfanView)

- Otwierasz jakiś plik graficzny (Menu : Plik->Otwórz - w okienku dialogowym wybierasz jakiś plik graficzny i klikasz na "Otwórz")

- Po wyświetleniu obrazka zapisujesz go do formatu JPG (Menu : Plik -> Zapisz jako - w okienku dialogowym w polu edycyjnym "Nazwa pliku : " podajesz nazwę np "pic.jpg", w polu wyboru niżej wybierasz opcję "JPG - JPG/JPEG Format", w okienku dodatkowym które pokaże się masz kilka pozycji które można zaznaczyć/odznaczyć - tu odznaczasz opcję "Zapisz jako progresywny JPG", klikasz na zapisz - GOTOWE :) )

 

Wielkie dzięki...

Mój brat jest wlasnie na wakacjach a on by wiedział jak to zrobić, ale sobie poradzilem,

Dzieki.

No i radio jest na na wysokim poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności