Skocz do zawartości

Zen - kilka pytań o kartę pamięci


ditomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio dużo czytam na temat kreativa. żeby nie było niejasności pytam o ten model

http://pl.europe.creative.com/products/pro...p;product=16999

 

Wiem ze nie obsługuje folderów tylko tagi i nie jest widoczny w systemie jako dysk (to wg mnie dwie największe wady jakiegokolwiek odtwarzacza mp3) Pomijam tu jakość dźwięku ale jeśli tylko nie jest gorsza od zen stone to sie nada.

 

Mam kilka pytań odnośnie obsługi urządzenia.

 

1. jak długo trwa start urządzenia? Rozumiem ze player pamięta gdzie przestał grać?

2. czy mogę wrzucić moje wszystkie mp3 na pamięć urządzenia i na kompie przygotować kilka playlist a później w Playerze wybierać jaka chce w danej chwili?

 

Nie będę ukrywał ze największą atrakcją w tym urządzeniu jest slot SDHC (czyli 32 giga na karcie, a te jak wiadomo szybko tanieją)

 

Jak zatem wygląda obsługa kart i zapisanych na nich danych?

 

1. słyszałem ze ( i tu rzecz zupełnie niezrozumiała) pliki na karcie są sortowane wg folderów. Czy to prawda?

2. Czy jak mam folder zawierający parę utworów i włączę pierwszy z nich to po jego skończeniu player sie zatrzyma czy odtworzy kolejny w porządku alfabetycznym?

3. Czy jak podczas odtwarzania pliku z karty wyłączę urządzenie a następnie je włączę to przejdzie do odtwarzania tego samego pliku (od tego samego miejsca)? Jak działa resume dla plików z karty?

4. czy jak podłącze odtwarzacz z karta do kompa to karta jest widziana jako karta/dysk czy dalej muszę targać ze sobą soft?

 

Czytałem kilka postów o obsłudze kart SD ale akurat te aspekty ciekawią mnie najbardziej.

Wiem ze obsługa kart w opinii niektórych forumowiczów mówiąc delikatnie kuleje.

 

Pytam o kreativa bo nie znam innego urządzenia obsługującego SDHC. interesuje mnie sekcja mp3, tylko mp3.

Badziewiami którymi wypchany jest ten kreativ (i podejrzewam ze wiele innych urządzeń) a nie służalcach do obsługi mp3 po prostu sie nie interesują. Do takich 'głupot' mam telefon z symbianem :-)

 

Proszę o odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przy 16gb też bym się bał, ale ja możliwe, że moje obawy są bezpodstawne. Chodzi o to, że procesor może nie dać rady z płynnym sortowaniem i przeglądaniem takiej ilości plików na karcie. Pewnie w grę wchodzi jeszcze prędkość karty sdhc. I tutaj może wyjść ten problem z okładkami płyt, choć wydaje mi się, że powinno pokazywać bez problemu. Nie słyszałem o takich kłopotach. Jeśli się wrzuci pliki od razu na kartę, nie przez program Creative'a, to może okładek nie pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Bardzo dziwne ze są karty których zen nie chce czytać ale cuż...

a o ile mi wiadomo nie ma zadnych ograniczen a to ze karta bedzie miala wielka pamięć to na pewno nie spowalni zena ale jak zapełnimy na ful 32gb+ wewnetrzna pamiec to przy przeglądaniu troche bedzie dluzej sie otwierac cos w granicach 3-5 sec. wiec nie jest to duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności