Skocz do zawartości

Tajniki męskiej urody


f4ty

Rekomendowane odpowiedzi

Golić jajka i pachy? o.O...

 

Toż to katorga jest, ja musiałem raz ogolić do zabiegu, to potem jak odrastały to była lipa straszna, jakby Ci ktoś milion igieł w gacie włożył. Od tamtej pory nie golę ani nie przycinam żadnych włosów na ciele poza zarostem na twarzy/głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 283
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...

Podbijam. Dzisiaj poczta przyniosła golarkę brauna (folia). Po latach używania philishave-ów niesamowity skok jakościowy do góry. Dokładnie, szybko i najważeniejsze: delikatnie. Po katorgach z owalnymi ostrzami philipsa, braun sunie po skórze jak jedwabna rękawiczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem temat i uśmiałem sie trochę z niektórych tekstów hehe

 

Co do tematu.

Nie wyobrażam sobie ''pustyni'' tam na dole, jakoś dziwnie by to wyglądało heheh

Rozumiem że dziewczyny się tam golą bo to normalka i ładnie to wygląda, no ale u chłopaka to jakiś mały ''lasek'' musi być :P Sam robię od czasu do czasu małą wycinkę :P

 

Co do higieny to codziennie prysznic wieczorem albo rano. Do mycia sie używam żelu AXE (są różne zapachy, lubię CLIK'a czy jakoś tak )

Do mycia włosów

-Head&Shoulders.

Do golenia

-Gillette Fusion POWER (5 ostrzy)

Pianka

-Gilette Fusion Stealth Hydra Gel (polecam)

Po goleniu

-Nivea for Men After Shave Moisturising Balm

Kulka pod pachy

-Nivea

Krem do twarzy i rąk

-Nivea Soft Body & Face cream

Pasta do zębów

-Aquafresh

Szczoteczka elektryczna

-Philips

Płyn do płukania jamy ustnej po umyciu zębów

-Fluorid Listerine

 

No i na koniec perfumy

Dolce & Gabbana The One ( mi sie strasznie podobają)

 

Trochę tego jest :P No ale trzeba o siebie jakoś dbać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktora kupiles? bo chyba tez sie szarpne na takie cos...

 

ja mam od pol roku tą:

http://allegro.pl/item423844932_golarka_br...0_complete.html

 

nie wiem jak inne, tansze modele, ale po tej można się duużo spodziewać. Nie goliłem się niczym innym od 4 mscy :) Na szybko jest idealna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktora kupiles? bo chyba tez sie szarpne na takie cos...

Low-end: Series 1, model: 170, czyli numerek: "1715". Wkurzyło mnie to, że na nowe ostrza (3 sztuki) do mojego starego philipsa musiałbym wydać równowartość nowej Vedii A7. Polecam, warto: philips się chowa, zupełnie inna klasa golenia, mimo że moja stara golarka to była średnia/wyższa klasa cenowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie maszynki elektryczne potrafią ogolić "do gołej skóry" czy zostawiają króciutkie włosy?

 

A co do kosmetyków jakich używam:

Szampon: Head&Shoulders/Nivea/Garnier (zamiennie)

Żel pod prysznic: ostatnio różnego rodzaju Avony

Pianka/żel do golenia: gillette (różne rodzaje ;) )

Maszynka: Mach3 turbo

Roll-on: Nivea (najczęściej Dry)

 

Do tego jakiś clean&clear oczyszczający twarz i perfumy Esprit Life by Esprit Man. Zęby najczęściej myję Blend-a-Medem (czasem jakiś Colgate)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec twierdzi, że nawet Gillette Fusion Power nie ogoli tak jak brzytwa :) Momentami patrzę na to z politowaniem, ale dochodzę do wniosku, że do dzisiaj skutecznością nic nie przebije brzytwy. Nie wiem, po co golić kulki... nawet jak się człowiek spoci tu i ówdzie to wieczorem bierze prysznic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś już odpowiedział wcześniej - na jakieś większe wyjście warto pomęczyć się z maszynką, golarka nie daje takiego efektu.

Ooo, wierz mi, że odpowiednio użyta daje... :P

Takie maszynki elektryczne potrafią ogolić "do gołej skóry" czy zostawiają króciutkie włosy?

Tak, obecna goli zupełnie do gołej skóry (kwestia wyczucia palcami w którą stronę rosną włoski i golenia "pod włos" napinając lekko skórę drugą ręką), co w philipsie należało do sfery Science-fiction. Ciekawe, że nawet na szyi nie ma większego problemu, chociaż trzeba poświęcić na nią "chwilkę". Jeżeli przesiadasz się z żyletki, to przygotuj się na około miesiąc (może mniej) podrażnionej skóry (na początku będzie to trochę bolesne)(identycznie jest z przejściem w drugą stronę), po którym wszystko będzie już szło idealnie. Maszynka elektryczna jest wygodniejsza, można rano siedzieć przy kompie czytając fora/newsy i jednocześnie doprowadzać się do gładkości. Na PurePC jest wielostronicowy, największy na polskich forach wątek dotyczący golarek i wynika z niego jedno, co sam mogę potwierdzić po swoim Philishave: nie ma sensu kupować najdroższych golarek z milionem niepotrzebnych gadżetów, wyświetlaczy, stacji myjących i innych - niepotrzebna strata pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam. Dzisiaj poczta przyniosła golarkę brauna (folia). Po latach używania philishave-ów niesamowity skok jakościowy do góry. Dokładnie, szybko i najważeniejsze: delikatnie. Po katorgach z owalnymi ostrzami philipsa, braun sunie po skórze jak jedwabna rękawiczka.

 

Jak mnie moja zawiedzie, to może spróbuję...

 

NIE polecam maszynek BIC z trzema ostrzami (takie pomarańczowe). Goliłem się Wilkinson Quatro, jednoczęściówkami Wilkinson, Gillette Blue II i kilkom innymi, ale w tym wypadku... Zaraz po goleniu na szyi grad czerwonych kropek, a ogólny efekt nie jest jakiś wyjątkowo dobry. Zbyt ostre czy coś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania "na kobietach" wykazały, że kilku(tygo)dniowy zarost - ale nie na dziada borowego, wiadomo - działa, że tak powiem, przyciągająco na płeć piękną. To jeszcze pozostałości z czasów kamienia łupanego. Kobita podobno czuje się bezpieczniej i pewniej z brodaczem <wow>

 

Wsród fryzjerów też trend na dłuższe włosy, łysa głowa już nie taka atrakcyjna, oczywiście, co kto lubi, krótkie jeżyki też odchodzą do lamusa (na jakiś czas pewnie). Jednym słowem: warto się zrobić na Beatlesa ;)

 

Nie wiem, jaki jest obecnie trend dotyczący porostu pozostałych części męskiego ciała. Czy golić klatę, nogi i przyległości ;)? Uważam, że warto sporo zostawić, na pewno nie golić do skóry, chyba że się jest kulturystą. Co do kobiet, coś mi się wydaje, że znawcy i smakosze kobiecych zarostów w wiadomym miejscu to dziś niewielki procent populacji, przynajmniej europejskiej i amerykańskiej XD

 

Poza tym producenci golarek i całego osprzętu, i kosmetyków muszą dziś przecież z czegoś żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wątek znów ruszył, to pozwolę sobie zapytać:

czy to prawda, że zupełnym obcięciu/ogoleniu włosów odrastają one szybciej i są gęstsze niż przed zabiegiem?

 

Więc jeśli, np. ktoś ogoli się na jądrach/pod pachami/na klatce piersiowej, to potem odrosną mu jeszcze bardziej "bujne"? Jeśli tak, to pozostawałoby chyba tylko regularne golenie się w tych miejscach, o ile ktoś w ogóle się decyduje ;)

 

Często słyszę takie opinie, aczkolwiek gdzieś czytałem, że to tylko mit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wątek znów ruszył, to pozwolę sobie zapytać:

czy to prawda, że zupełnym obcięciu/ogoleniu włosów odrastają one szybciej i są gęstsze niż przed zabiegiem?

 

Więc jeśli, np. ktoś ogoli się na jądrach/pod pachami/na klatce piersiowej, to potem odrosną mu jeszcze bardziej "bujne"? Jeśli tak, to pozostawałoby chyba tylko regularne golenie się w tych miejscach, o ile ktoś w ogóle się decyduje ;)

 

Często słyszę takie opinie, aczkolwiek gdzieś czytałem, że to tylko mit.

Ja tam parę razy pod pachami się ogoliłem i nie zauważyłem różnicy ;) Ale to było max 5-6 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności