Skocz do zawartości

Zestawienie Słuchawek ! - Czyli Co Kupić Do...


djtomas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

o te philipsy chodzi? O_o jakością to one nie powalają...

... pozatym mediatune ich nie prowadzi bo da się je kupić generalnie wszędzie od hipermarketów, przez medialnegomarka aż do sklepów z RTV i AGD... (oczywiście trzeba trochę poszukać ;) )

 

w mediatune trzeba było poprosić o teścik EX81 ;]

 

 

[edit] w platynowym sklepie sony w krakowie mają PEŁNĄ ofertę słuchawek :) są nawet te "ze smyczką" i EX71/81 :)

 

zapomniałem sprawdzić czy pudełka po polsku są ;]

 

 

BTW EX51 kosztują dokładnie 160zło!! polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wyboru mam:

- koss the plug (ok. 60-80zł allegro)

- mx400 i mx500 (55 i 90zł allegro)

- philips HE785 (sprzedają się jak bułeczki http://www.allegro.pl/show_item.php?item=66345026)

- Sony MDR-ED21LP http://www.solpol.pl/produkty_disp.php?id_...kty=196&sklep=2 (jakoś tanio... normalnie są po 110zł)

- Sony MDR-E931LP/S http://www.solpol.pl/produkty_disp.php?id_...kty=197&sklep=2

 

co wybrać... i czym się różnią dwie ostatnie pozycje

 

POzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez jakiś czas Sony MDR-ED21LP (dopóki mi ich nie ukradli) - i moja rada jest taka, żebyś ich nie kupował. Ja na alegro za 110zł kupiłem Sony EX70 i jestem strasznie zadowolony (swoją drogą, nie wiem czy nie grają lepiej od 71nek - przenajmniej w kwestii niskich tonów, te są zdecydowanie mocniejsze).

 

Wydaje mi się, że jeśli kupisz te słuchawki, to w pewnym sensie kasa będzie wydana na marne, bo szybko zaczniesz szukać czegoś nowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nigdy nie słuchałem mx500. Przed tymi soniakami miałem jedynie inne soniaki :) zdaje się mdr a44 - takie na pałąku. Musze powiedzieć, że miały dużo lepszy dźwięk od Sony MDR-ED21LP. Dla mnie duzo lepszy dźwięk oznacza potężniejszy bas oraz czystą górę. Może średnicę Sony MDR-ED21LP miały lepszą, ale już nie pamiętam dokładnie. Jednak muszę powiedzieć, że na średnicy jednak mniej mi zależy niż na górze oraz dole (wiem, audiofilem nie jestem:) )

 

Trudno mi dokładnie powiedzieć jak grają, ale pamiętam doskonale moje wrażenie, kiedy myślałem, że z mdr a44 przesiądę się o "klasę" wyżej, a tak naprawdę przeżyłem spory zawód.

 

Niestety nie porównam ich z mx500, gdyż tych nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej leżały u mnie w uchu - są wygodniejsze, tu duży plus dla sony. Jednak jakość dźwięku określiłbym jako porównywalną. Oczywiście, jak docisnąłem słuchawki mocno do ucha to sony grają zdecydowanie lepiej, ale podczas "normalnego" odsłuchu (bez dociskania), dźwięk był, hmm, jakby to powiedzieć - płaski.

 

Ja z iriverem dostałem chyba mx300 i od razu je sprzedałem na allegro. po tym trochę dołożyłem i kupiłem EX'y. Może też nad tym pomyśl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

heheh podzial na klasy mx300 mx400 mx500 jest bez sensu!!!! dlaczego bo są to TE SAME DOSKONAŁE SŁUCHAWKI O TYCH SAMYCH PARAMETRACH I BRZMIENIU!!!!!!!! JEDNYE ROŻNICE TO

 

MX 400 TO SAMO CO MX300 TYLE ŻE DODANE PUDEŁKO

MX 500 JAK WYŻEJ TYLKO PUDEŁKO I POTENCJOMETR

 

TAK SAMO JEST Z SERIĄ MX350

MX450 +PUDEŁKO

MX550 + POTENCJOMETR I PUDEŁKO

 

 

SERIA 50 CE****E SIE BARDZIEJ WYDATNA I DALEJ POPROWADZANA GORA GRAJĄ GLOSNIEJ BO MAJA 2 RAZY MNIEJSZA IMPEDANCJE 16 OHM I SOPRANY SA BARDZIEJ DETALICZNE NIZ W 00 NIEMNIEJ DLUZSZE SLUCHANIE MOZE MECZYC

NATOMIAST SERIA 00 MA MOCNIEJSZY BAS ZA TO GORA NIE SIEGA TAK DALEKO I JEST MNIEJ DETALICZNA JEDNAK TAKIE BRZMIENIE JEST ODBIERANE JAKO BARDZIEJ ZROWNOWAZONE 00 MAJA WIEKSZA IMPEDANCJE (32 OHM) CO POWODUJE ZE GRAJA TROCHE CISZEJ NIZ 50

AHA I W 50 CZASAMI SLYCHAC DZIWNE SYBILANTY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uszach miałem tylko mx400 i to dość dawo ale wrażenia były jak najbardziej pozytywne, szczególnie w połączeniu z iRiverem H10. Co do mx500 to nie mam zielonego pojecia. Jak masz taką możliwość to posłuchaj w sklepie albo u kumpla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak dla mnie różnica między MX400 i MX500 jest dość spora. Zupełnie INNY przetwornik, inne brzmienie. Warto dołożyć te parę groszy. Z całą pewnością. W MX400 słychać "garnek". W 500 nie.

 

A tak na marginesie, zachęcony kilkoma opiniami na forum zakupiłem na Allegro EX71 :) Mam nadzieję, że zagrają lepiej od moich MX550? :) Zagrają? :) Nie mogę się doczekać.

 

I jeszcze jedno. Nie kupujcie Koss The Plug. Paskudne brzmienie. Bas - tak - owszem - jest. Tylko jak idealnie korki w uszach siedzą (czyli przez pierwsze 5 minut po włożeniu) - a poza basem kompletnie nic. Brzmienie jest matowe, tłuste, pozbawione przestrzeni i detalu. Jak się z plugów przesiadłem na MXy to jakbym wyleczył sobie poważną wadę słuchu, nabrałem dopiero ochoty do słuchania muzyki.

 

Wadą (wg innych kryteriów - zaletą) MX-ów jest to, że z racji swojej otwartości i douszności zupełnie nie izolują od dźwięków otoczenia. A u mnie w pracy słucha się 1 programu PR. Czyli żyć się nie da bez dobrego tumienia. Stąd pomysł na EX71.

 

W MX-ach brakuje mi też basu. Bas jest jak się je mocno "wkręci" w uszy. Ale one tak siedzieć nie chcą i zaraz się luzują - a wtedy bas znika.

 

Jeśli znajdę pchełki które mają bas naturalnie, nie tylko jak się je dociska do uszu palcami, a oprócz basu oferują też jakieś detale, będą to idealne słuchawki dla mnie.

 

Co do góry w MX550 - w końcu ktoś oddaje im sprawiedliwość. Góra w 550 jest rewelacyjna. Jest ich plusem i przewagą nad serią x00. Oczywiście, nie każdy lubi, ale ci co lubią odczują to brzmienie jako przyjemniejsze dla ucha, wyraźniejsze. Ja tam delektuję się tą górą. Wystarczy je tylko trochę ŚCISZYĆ i "dynamiczna pulpa" znika - kończy się hałas i bałagan w paśmie. Po prostu MX550 potrafią na prawdę głośno grać (z lekkością nieodwracalnie zniszczyć słuch) - ale przy dużych poziomach głośności brzmią metalicznie, skrajnie nieprzyjemnie i wręcz boleśnie. Przy cichym słuchaniu nie zamieniłbym ich na MX500. Gdyby tylko jeszcze troszkę więcej basu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo LINKU-u KHRON-a.

 

Czy mozliwe jest wskazywanie od razu na konkretny post w danym temacie, czy tylko na dany temat.

 

Do tej pory robie tak jak KHRON - ale moze jest jakis trick.

 

Uzytkownik nie musialby przekopywac sie przez caly temat

 

Pozdrawiam

 

EDIT >>

Wyobraźcie sobie link do "najdluzszego wątku w dziejach internetu" - do np. srodkowego postu :D

<< EDIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam playera Olympusa m:robe 5 gb który cierpi na jeden mały problem otóż ten layer fabrycznie posiada stosunkowo niską maksymalną głośność. Dlatego po przeczytaniu nieco tego forum zdecydowałem się na słuchawki typu "plug". Przewijały się tutaj rózne modele. Dla mnie jednak najważniejsza jest:

-głośność

-wytrzymałość

-wygoda uzytkowania

 

Widziałem tutaj propozycje KOSS oraz Philips SBCHE590. Które wy polecalibyście biorąc pod uwagę te wyznaczniki ? Wiem, iż o tym sprzecie było trochę napisane (lub więcej niż trochę) ale chciałbym sie dowiedziec czegoś bezpośrednio o tych modelach. Jezeli macie jakieś własne propozycje to słucham =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności