Skocz do zawartości

Zmiana na UMS YP-U3 - totalny laik


Mateusz927

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem sobie dzisiaj Samsunga YP-U3, zainstalowałem WMP 11, oprogramowanie z tej płyty, która była do niego dołączona i kiedy chcę zgrać jakąś muzykę na odtwarzacz w Samsung Media Studio to ikona ,,Portable'' jest niedostępna, nie mogę jej wcisnąć. Jak się domyślam oznacza to, że odtwarzacz nie został znaleziony. Po podłączegiu jego do USB jest napisane Discconected tudzież ładuje się. Poczytałem na różnych forach o tych formatach typu MTP, UMs i znalazłem instrukcję jak przeistoczyć YP-U3 na UMS, tyleże po angielsku http://beranger.org/index.php?page=diary&2007/12/10/15/14/55-make-your-samsung-yp-u3-j-linux-

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś był w stanie przetłumaczyć mi to lub wyjaśnić jak mam to zrobić. Dodam, że nie bardzo wiem

co to jest firmware, soft gdyż nigdy nie interesowałem się odtwarzaczami MP3. Na UMS chcę zmienić, poniewaz przy zakupie urządzenia liczyłem, że posłuży mi On również jako pendrive. Dzięki za okazaną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj. Z tego co wyczytałem na tamtej stronie, rozwiązanie jest zamieszczone na forum www.anythingbutipod.com pod tym adresem (gdyby ktoś chciał sobie przeczytać w oryginale):

http://www.anythingbutipod.com/forum/showt...7656&page=4

 

Zanim przejdę do rzeczy - typowe ostrzeżenie, że takie zabawy MOGĄ zepsuć ci odtwarzacz. No ale skoro ludziom się udawało coś z tym zrobić, to tobie też powinno.

A teraz do rzeczy. Gostek, który zwie się frttrp podaje adres do stronki ftp://celtic.no-ip.org/pub/Samsung_YP_U3, gdzie znajduje się paczka DFU.zip. Jednak kiedy sam postanowiłem ściągnąć ten plik - okazało się, że transfer idzie strasznie wolno. Udało mi się znaleźć (chyba) ten sam plik na http://rs238.rapidshare.com/files/84786997/DFU.ZIP. W paczce znajdują się pliczki do:

a] upgrade'u do U3J MSC - tych należy użyć

b] upgrade'u do U3J MTP - te należy olać

 

No więc po kolei. Po rozpakowaniu pliku DFU.ZIP będziesz miał katalog DFU, a w nim kolejne dwa katalogi. Wchodzisz do "DFU_update_1_10_MSC". Tam w pliku PDF o nazwie "20070918161625140_YP-U3_DFU_Update_Ver3_0707_EN[1].pdf" masz instrukcję co robić krok po kroku - niestety w twoim przypadku jest po angielsku więc będę musiał przetłumaczyć, ale może chociaż obrazki przydadzą się w dalszej części. Poza tym są jeszcze dwa kolejne pliki ZIP.

a] Rozpakuj oba pliki ZIP do katalogu np. Serenade.

b] Otwórz plik pdf z instrukcją zmiany firmware'u o którym wcześniej wspomniałem (20070918161625140_YP-U3_DFU_Update_Ver3_0707_EN[1].pdf)

c] Następnie trzeba włączyć urządzenie w trybie DFU. Aby to zrobić, najpierw odtwarzacz musi być wyłączony. Dalej - wciśnij przycisk REC, trzymając go dalej wciśniętym wciśnij i także przytrzymaj przycisk START, a następnie podłącz odtwarzacz do kompa (pamiętaj, że przyciski powinny być wciśnięte). W razie czego odwołaj się do wspomnianej wcześniej instrukcji - strona 3.

d] Powinno pojawić się okienko instalacji nowego sprzętu (instrukcja strona 4). Wybierz drugą opcję - że chcesz zainstalować sprzęt z listy albo z wybranej lokacji i wciśnij "Dalej>".

e] W kolejnym okienku zaznacz drugi kwadracik (żeby system szukał sterowników w konkretnej lokacji), wybierz "Przeglądaj" po czym w nowym okienku znajdź katalog z podpunktu a], który nazwaliśmy Serenade i wciśnij OK.

f] Po powrocie do okienka z "kwadracikami" :) wciśnij "Dalej>". System powinien zainstalować urządzenie.

g] Teraz z katalogu Serenade uruchom plik "Serenadedfu.exe". Gdyby wyskoczył jakiś błąd - po prostu go zignoruj. Powinno otworzyć sie okienko jak w instrukcji na stronie 7.

h] Obok drugiego od góry pustego paska powinieneś mieć napis "Manager". Wciśnij przycisk "Browse", który jest dokładnie po prawej (zgodnie z rysunkiem to także drugi "Browse" od góry).

i] Z katalogu Serenade wybierz plik "YP-U3_DFULoader_070705.dfu" i OK.

j] Teraz trzecia pusta pozycja od góry z nazwą "Firmware". Podobnie jak poprzednio, wciśnij odpowiadający przycisk "Browse".

k] Tym razem z naszego katalogu Serenade wybierz plik "YP-U3.BIN" i OK.

l] Po powrocie do okienka naszego programu SERENADE DFU wciśnij przycisk "Download" (na samym dole, drugi od lewej). Pasek "Status" powinien się "ruszyć" ;) Po tym powinno wyskoczyć okienko z informacją (strona 12) i podobnie jak poprzednio okno instalacji nowego sprzętu.

m] Powtarzamy punkty d-f.

n] Po pojawieniu się informacji, że instalacja została zakończona wciskamy przycisk "Zakończ" i odłączamy odtwarzacz od komputera.

 

o] Tu następuje część druga. Powtarzamy podpięcie urządzenia do kompa tak jak to było zrobione w punkcie c.

p] Ponownie uruchamiamy program "Serenadedfu.exe" z naszego katalogu.

q] Powtarzamy punkty h-k.

r] Znowu wciskamy przycisk "Download".

s] Gdy pasek "Status" dojdzie do końca powinna pojawić się informacja jak na stronie 17.

t] Teraz WAŻNE!! NIE ODŁĄCZAJ odtwarzacza od kompa. W instrukcji piszą, że przez około 1 minutę odtwarzacz nie będzie nic pokazywał. Po około 1-3 minutach powinien pojawić się w kompie jako nowy dysk - najlepiej mieć włączony Mój komputer i obserwować czy coś się zmieniło. Po tych powiedzmy 3 minutach, jeśli nowy dysk się nie pojawił możesz odświeżyć widok w folderze poprzez wciśnięcie klawisza F5. W każdym razie radzę zachować cierpliwość ;)

u] Zakładając, że wszystko przebiegło pomyślnie - otwórz katalog odtwarzacza (powinien się pojawić jako cos w stylu "YP-U3". Tam powinien być folder "SYSTEM". Wrzuć do niego dwa wcześniej rozpakowane pliki z katalogu Serenade - "YP-U3.RSC" i "YP-U3.SET". Upewnij się, że na pewno tam są.

w] Teraz możesz odłączyć odtwarzacz od kompa.

x] Uruchom go w normalny sposób. Instalacja nowego firmware'u powinna przejść bezproblemowo.

y] Ciesz się "zhackowanym" odtwarzaczem z trybem MSC :D

z] Można postawić mi piwo za tłumaczenie.

 

Trzymam kciuki za całą operację i mam nadzieję, że wszystko się powiedzie.

PS. Ewentualnie możesz spróbować to co ja zrobiłem ze swoim T10 - znaleźć znajomego, który ma XP i WMP (powiedzmy że 11) i którego komp wykryje odtwarzacz. Ściągasz wtedy najnowszy firmware, instalujesz (czyli wrzucasz odpowiednie pliki do tego katalogu "System" na odtwarzaczu po czym odłączasz go i restartujesz) i możliwe, że na twoim kompie odtwarzacz od tego momentu będzie wykrywany bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...

Krok po kroku dostosowałam się do tych kroków. Kiedy myślałam, że już wszystko zakończyło się powodzeniem i jest wspaniale, włączyłam MP3. Wyświetlił mi się napisać :" NO RESOURCE DATA. THE PLAYER IS OFF." I MP3 wyłączył się. Zwracam się z prośbą czy potrafilibyście wytłumaczyć mi jak cofnąć tę instalacje sterowników bądź co zrobiłam źle. Z góry dziękuję :* ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności