Skocz do zawartości

Mam pieniądze, nie mam pojęcia


Gość Gloody

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze chciałbym przywitać się ze wszystkimi na forum, ponieważ to mój pierwszy post :)

 

 

Pierwszy raz w życiu udało mi się zaoszczędzić większą sumę pieniędzy. Postanowiłem kupić sobie odtwarzacz mp3. Udałem się więc do Saturna, aby przyjrzeć się co tam mają. Miałem w głowie mocne postanowienie aby nie był to Creative, ponieważ miałem wcześniej dwa odtwarzacze tej firmy i niestety oba bardzo szybko się popsuły. Jeden udało mi się skutecznie zareklamować, ale z serwisu wrócił wyjątkowo porysowany.

 

W Saturnie nic specjalnie nie przyciągnęło mojego wzroku, dopóki nie zobaczyłem nowego Creative ZEN'a. Ten odtwarzacz spodobał mi się od razu. Niestety, pochodził z tej feralnej firmy. Zagadałem sprzedawcę, a ten opisał mi ten odtwarzacz w takich superlatywach, że byłem gotów kupić go od ręki. Byłem już przekonany aż nie zajrzałem wieczorem do internetu i nie zacząłem czytać opinii o nowym ZEN'ie.

 

Po pewnym czasie trafiłem na Wasze forum. I niestety, czytanie tutejszych komentarzy, bardziej zamieszało mi w głowie niż pomogło :P Z jednej strony, mogłem dowiedzieć się, że to naprawdę fajny odtwarzacz, a z drugiej, że łatwo się brudzi i rysuje, a co gorsza ma tendencję do zawieszenia się i wyświetlania białego ekranu.

 

Czytając to forum, udało mi się dotrzeć do opisów innych odtwarzaczy Sansa Clip'a, Vedia C6 czy Meizu M6. I to sprawiło, że chaos w mojej głowie jeszcze się powiększył.

 

Przechodząc do meritum. Szukam odtwarzacza w cenie do 800 zł. Najważniejsze dla mnie jest to aby miał przyzwoitą ilość pamięci (potrzebuję co najmniej 8 GB), a także aby nie był awaryjny (nienawidzę latać ze świeżo kupionym sprzętem po seriwsach). Sprawą drugorzędną dla mnie jest możliwość odtwarzania filmów (może być, ale nie musi), a także bardzo wysoka jakość dźwięku (nie znam się na tym za bardzo, póki nie trzeszczy jest według mnie ok ;)). Najmniej ważne są dla mnie jakieś bajery w stylu regulacji Equalizerów, bo się na tym zupełnie nie znam i prędzej bym coś popsuł niż bym poprawił jakoś dźwięku.

 

Dodam, że jeśli ktoś chciałby przy okazji podzielić się opinią jakie powinny być słuchawki do podanego odtwarzacza (interesują mnie tylko douszne) to chętnie też przeczytam.

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o Clix'ie 2, iAudio i7, iPod'zie Touch, Cowon'ie D2.

 

Chociaż szczególnie interesujące w Twoim przypadku wydają się nowe produkty Sony, do których w zestawie dołączone są bardzo dobre słuchawki dokanałowe :)

 

np. o ile się nie myle model Sony NW-ZA828.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu kilku recenzji, obejrzeniu filmików na youtubie został mi ostatni dylemat.

 

Clix 2, czy Sony NWZ-A828, które polecasz. Clix imo dużo ładniejszy, ale za to te 100 zł droższy (porównanie wersji 8 GB). Problem z Clix'em jest też taki, że znalazłem go tylko w jednym sklepie w Polsce, zaś NWZ-A828 znalazłem w wielu innych.

 

Gdybyście mieli wybierać między tymi dwoma, to który byście wybrali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clix 2 nie jest takim białym krukiem :P

http://www.skapiec.pl/site/cat/15/comp/218485

 

Osobiście nie miałem styczności z playerami Sony, ale przemawiają za nimi w stosunku do Clixa:

- normalne przyciski

- bardzo dobre słuchawki

- niższa cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu kilku recenzji, obejrzeniu filmików na youtubie został mi ostatni dylemat.

 

Clix 2, czy Sony NWZ-A828, które polecasz. Clix imo dużo ładniejszy, ale za to te 100 zł droższy (porównanie wersji 8 GB). Problem z Clix'em jest też taki, że znalazłem go tylko w jednym sklepie w Polsce, zaś NWZ-A828 znalazłem w wielu innych.

 

Gdybyście mieli wybierać między tymi dwoma, to który byście wybrali?

Powiem Ci szczerze że brałbym chyba Sony, ostatnio wielu "znajomych userów z innych for" bardzo chwaliło sobie grajki tej firmy, kilku odsłuchiwało clixa2 i SONY NWZ-A818 (chociaż to inny modle niż ten proponowany w temacie) i wybór padał najczęściej na tego drugiego. No i jak zostało już powiedziane dostajesz do tego naprawdę dobre słuchawki (Sony ma chyba najlepsze stockowe słuchawki, a w każdym razie są w ścisłej czołówce). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze że brałbym chyba Sony, ostatnio wielu "znajomych userów z innych for" bardzo chwaliło sobie grajki tej firmy, kilku odsłuchiwało clixa2 i SONY NWZ-A818 (chociaż to inny modle niż ten proponowany w temacie) i wybór padał najczęściej na tego drugiego.

Ja bym nigdy takiego wyboru nie dokonał, a znam brzmienie obydwu. clix2 dźwiękowo leży mi bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc :)

 

Mój wybór padł na Clix'a 2. Czemu? Wyjątkowo spodobał mi się jego wygląd, recenzje w internecie były w większości pozytywne. Lecz głównym powodem czemu wybrałem ten odtwarzacz to obecność Radia. W Sony radia nie było, a jest to opcja, która jest często przeze mnie używana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clix 2 kupiony i pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne :)

 

Teraz mam jeszcze pytanie: jakie słuchawki? Zastawiam się nad ZEN Aruvana. Czy to dobry wybór, czy są lepsze opcje w tym przedziale cenowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clix 2 kupiony i pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne :)

 

Teraz mam jeszcze pytanie: jakie słuchawki? Zastawiam się nad ZEN Aruvana. Czy to dobry wybór, czy są lepsze opcje w tym przedziale cenowym?

Witam,

Jeżeli lubisz słuchac wokalu, np. Alicii Keys, to jest strzał w dziesiśtkę, jeżeli jednak lubisz również ciepły dzwięk, to stanowczo odradzam ten model :) bardzo trza się namęczyć EQ żeby coś ciepłego wydobyć, a jest jeszcze coś, świszczący kabel, który podczas wycieczki może mówiąc krótko przeszkadzać ;) a po trzecie są bardzo głośne. To tyle, mam nadzieję że bardziej pomogłem niż zniechęciłem :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~Gajwer~

800 PLN? Całkiem sporo. Zerknij na Allegro. Z tę kwote spokojnie kupisz Ipod touch 8 GB i to nowy a jak dobrze poszukasz to może i 16GB jak troszkę dołożysz. Sam kupiłem niedawno nowiutkiego Toucha 32 GB za 1100 PLN, co uważam za rewelacyjną cenę. A sam sprzęt? Nie zawiodłem się - naprawde warto. Jeszcze miesiac temu byłem zachwycony Iriverem e100, teraz myślę o sprzedaży. Odtwarzacze mp3 Apple'a są bezkonkurencyjne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbyś obejrzał wczoraj na TV4 o godzinie 14 materiał o ipodach to jednak byś się przekonał, że apple jest bezkonkurencyjny w świecie odtwarzaczy mp3. Irivery i reszta to są odtwarzacze niszowe na rynku pod względem sprzedaży. A już o samym "fenomenie" białych słuchawek nie trzeba wspominać, wystarczy spojrzeć na cx300 np że są w wersji białej, czemu? domyśl się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbyś obejrzał wczoraj na TV4 o godzinie 14 materiał o ipodach to jednak byś się przekonał, że apple jest bezkonkurencyjny w świecie odtwarzaczy mp3.

 

Nie w swiecie mp3 tylko w stanach - i zdecydowanie nie ze wzgledu na jakosc tylko na marketing. Kolega pytal o sprzet dobrej jakosci a nie lanserski dlatego polecanie ipod'a niekoniecznie ma sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności