Skocz do zawartości

Recenzja Sony NWZ-A816 Video


papski

Rekomendowane odpowiedzi

TEST SONY NWZ-A816

Na wstępie pragnę powiedzieć, że ten odtwarzacz jest mało popularny w Polsce, a szkoda bo to bardzo solidny i dobry odtwarzacz, a czemu? O tym niżej w recenzji do której zapraszam.

DSC00363__Small_.JPG

 

1.Zawarość pudełka

W pudełku znajdziemy oczywiście odtwarzacz, słuchawki Sony MDR-EX82 z tipsami, kabel USB, płytkę z WMP 11, Napsterem, programem do konwersji muzyki, instrukcje obsługi i sterte innych świstków ( 14 dniowy darmowy dostęp do Napstera i inne )

DSC01206__Small_.JPG DSC00356__Small_.JPG DSC00362__Small_.JPG

 

2.Odtwarzacz:

 

a) Wygląd

Jest mały, lekki, zgrabny i poręczny, dobrze trzyma się go w ręce. Wykonany jest z dobrego plastiku, jest matowy i niestety jak ma się mokre/spocone palce to będą na obudowie zostawać ślady; nic nie trzeszczy wszystko trzyma się tego gdzie powinno być. Odtwarzacz na ściankach ma aluminium.

U dołu widzimy gniazdo słuchawek Jack 3,5mm oraz WM-Port

Z prawej mamy natomiast uchwycik, aby zawiązać smycz, dziurka "Reset" oraz regulacje głośności

DSC00360__Small_.JPG DSC00369__Small_.JPG DSC00365__Small_.JPG DSC00366__Small_.JPG

 

 

b)Sterowanie/Interface

Odtwarzacz natychmiastowo reaguje na polecenia użytkownika, jest bardzo szybki i intuicyjny. W menu głównym znajduję się siatka 3x3, skupimy się tylko na Music Libary. Sony wprowadził słuchanie muzyki po dwóch rzeczach tzn. tagach oraz katalogach. We wnętrz naszego Libary znajdziemy podział muzyki na ?Wszystko?, Album, Artystke, Rodzaj, Rok oraz foldery. Jeżeli zapomnimy nazwy artysty, ale utwór znamy zawsze będzie można skorzystać z ?initial search? w głownym menu. Albumy można wyświetlać jako samą nazwę, nazwa + mała okładka, lub sama okładka. Muzykę zrzucam na odtwarzacz poprzez WMP 11 bo jest wygodny i można robić Playlist?y, których nie można tworzyć z poziomu odtwarzacza co jest niestety minusem. Jeszcze należy wymienić, że plików nie mogę przerzucać poprzez drag&drop, ale to jest tylko mój problem z którym nie chce sobie poradzić, przekonałem się dzięki niemu do WMP.

 

DSC00379__Small_.JPG DSC00375__Small_.JPG DSC00380__Small_.JPG DSC00377__Small_.JPG

 

c)Muzyka

 

Player odtwarza pliki MP3,AAC,WMA oraz WAV. Odtwarzacz testowany był na słuchawkach, który były dołączone do niego, zresztą są one bardzo dobre. Kiedy pierwszy raz uruchomiłem odtwarzacz zdziwiłem się, zdziwiłem się brakiem basu ? w ogóle go nie było, na szczęście w Equalizerze ( 0.4 1 2.5 6.3 16kHz + Clear bass)oprócz predefiniowanych prezentów można ustawić sobie dwa customy. Pierwsze co zrobiłem to podbiłem "Clear bass" o 2 stopnie ( z trzech ) i nareszcie dostałem bass. Schodzi dość nisko, jest twardy, ale szybki, drugi raz w życiu słyszę co to naprawdę jest bass. Dźwięk jest dość neutralny ( CB1 bez niego dźwięk jest wyprany z basu) z leciutko schowaną górą i leciutko wysuniętym środkiem. Scena jest dość blisko słuchacza, lecz można wyczuć rozmieszczenie instrumentów wokół niej. Separacja instrumentów jest dobra, wszystko od wszystkiego można odróżnić. Dźwięk jest szczegółowy, można by powiedzieć na nowo poznaje utwory. Nie będę opisywać dopalaczy dźwiękowych ponieważ użytkownik M4R opisał je w swojej recenzji A820 do której odsyłam zainteresowanych Test A820 By M4R

 

Utwory testowe:

-Gorillaz - Feel Good Inc, Dirty Harry, Hongkong( Świetny utwór, bardzo dobry remastering polecam posłuchać)

-Flo Rida - Low (Bass)

-Usher - Yeah! (Bass)

-2Pac, The Game, Cassidy, Chamillionaire - w zasadzie wszsystkie

-T-Pain - Show U How, Sounds Bad

I Inne utwory

 

d)Filmy

 

Na wstępie trzeba wspomnieć o wyświetlaczu podświetlanym biały diodami LED. Daje nam on żywe kolory, dobrą czerń, dobre kąty widzenia (poziom - dobre, pion - w miarę) i brak jakiego kol wiek smużenia. Moc tego odtwarzacz jak na małe urządzenie jest bardzo dobra, potrafi wyświetlić film mp4 QVGA w zależności od kodeka:

-AVC (h.264) bitrate do 768kbit/s w 30klatkach

-MPEG4 bitrate do 2,5mb/s (!) w 30klatkach

Filmy to przyjemność na tym Player; zaraz po muzyce, tylko niestety 2" to mało, ale dobre i to

 

3.Autonomia

Powiem szczerze nie chciało mi się jej testować, po 7godzinach znikła mi dopiero kreska co daje nam~28godzin - bardzo dobry wynik. Dla filmów jest to około ~5,5h

 

4.Podsumowanie

Sony zrobił bardzo udany odtwarzacz i opłacalny cena w USA ~110$ za 4GB, gdy taki iPod Nano 3G kosztuje ~135$, a ma dziadowskie słuchawki w zestawie.

 

Plusy:

-Jakość dźwięku

-Wyświetlacz

-Bardzo dobre słuchawki w zestawie

-Wykonanie

-Autonomia

 

Minusy:

-Brak zarządzania playlistą z poziomu odtwarzacza

 

Za niedługo dopisze porównanie z iPod Nano 3G, ewentualnie zrobie nowy test.

Zdjęcia są specjalnie wyostrzane w Picas'ie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności