Skocz do zawartości

Problem z odtwarzaniem formatu mp3


elkaziorro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich :)

 

Mam dziwny prombelem z moim grajkiem. Od pewnego czasu nie chce odtwarzać plików w formacie mp3. Nie ma problemów z ogg ani wma, ale mp3 tak strasznie zniekształca, że nie da się tego słuchać. Formatowałem go, zmieniłem firmware z 1.71 na 1.70 i nic to nie pomaga. Sprawdzałem, czy nie jest zawirusowany i nic. Już nie mam pomysłu co z tym zrobić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, posiadam t30 512

Jeżeli chodzi o źle przerobione mp3 to na pewno wszystko jest ok, bo jeszcze kilka dni temu słuchałem ich na playerze. Na kompie działają poprawnie, na innym playerze również, a na t30 nie :(

Zastanawiam się, czy nie mam czasem zawirusowanego epromu, chociaż nie wiem, czy to w ogóle jest możliwe... Nod32 nic nie wykrywa, ale on empromu nie sprawdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby wyglada na cos nie tak z dekoderem mp3. ale zmiana FW powinna pomoc. natomiast uszkodzenie mechaniczne powinno kaszanic i inne formaty.

 

dziwna sprawa. moze serwis - oczywiscie z wycena naprawy na poczatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale miałem nadzieję, że coś się jeszcze uda z tym t30 zrobić. Na razie nie mam kasy, a bez muzyczki to tak kiepsko :/ Byle czego też nie chcę kupować.

I tak, raczej preferuję akumulatroki, bo często używam playera w terenie, gdzie przez kilka dni nie ma dostępu do prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam... może "po prostu" dekoder MP3 jest uszkodzony?

 

to tak jak z iFP-kami, którym pada radio - cały odtwarzacz jest sprawny POZA radiem, bo układ odpowiedzialny za radio ucierpiał np. w wyniku upadku...

 

w tym przypadku sprzętowy dekoder MP3 jest częścią czipu* (innymi częściami jest np. dekoder WMA czy CPU odpowiedzialne m.in. za programową realizację dekodowania formatu OGG)

 

... oczywiście "wybiórcze uszkodzenie fragmentu czipu SoC-u" to tylko teoretyczne rozwiązanie... równie dobrze może się okazać, że pliki MP3 skopiowane na odtwarzacz są uszkodzone

 

próbowałeś sformatować odtwarzacz i skopiować nań pliki MP3 ponownie? bo rozumiem że na komputerze masz "dobrą" kopię tychże plików MP3?

 

___

*) o ile się orientuję T30 - jak większość odtwarzaczy - ma sprzętowe dekodery MP3 i WMA oraz programowy OGG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko się wyjaśniło :)

Okazało się, że to jednak wina wirusa. Ale co najlepsze, zaden antywirus go nie wykrywał. Dopiero Combofix sobie z nim poradził, choć też nie do końca...

Wirusa miałem na komputerze i w momencie zgrywania muzyki na T30, przeskakiwał na playera, od razu uszkadzając pliki mp3. Te na dysku pozostawały nie tknięte, ale tylko do momentu, gdy nie zacząłem z nim walczyć. Udało mi się go doszczętnie usunąć, ale w między czasie zniszczył wszystkie pliki mp3 na moim dysku :( Ale cóż poradzić, takie życie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
I wszystko się wyjaśniło :)

Okazało się, że to jednak wina wirusa. Ale co najlepsze, zaden antywirus go nie wykrywał. Dopiero Combofix sobie z nim poradził, choć też nie do końca...

Wirusa miałem na komputerze i w momencie zgrywania muzyki na T30, przeskakiwał na playera, od razu uszkadzając pliki mp3. Te na dysku pozostawały nie tknięte, ale tylko do momentu, gdy nie zacząłem z nim walczyć. Udało mi się go doszczętnie usunąć, ale w między czasie zniszczył wszystkie pliki mp3 na moim dysku :( Ale cóż poradzić, takie życie :)

Miałem ten sam problem - myślę że sobie z nim poradziłem.

 

Wiesz może co to był za wirus, bo mnie niestety nie udało się wychwycić jego nazwy? Wydaje mi się że Addler-Fam, ale pewności nie mam.

 

tak na marginesie to mp3 możesz jeszcze naprawić jeśli ich nie skasowałeś :) Zmień ręcznie rozszerzenie na wmv (tylko czasem nie odtwarzaj) i tak zmienione plik przekonwertuj na mp3 za pomocą winff. Wirusek po prostu dodał do mp3 wpis asf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności