Skocz do zawartości

Test Sony NWZ-A820


M4R

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 225
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Moglby ktos zapodac swoje ustawienia DAC'a i ogolnie dzwieku w playerku bo zastanawiajace jest to ze wszyscy podbili górę a ja nie... xD

 

Heh :)

 

Equalizer ustawiony na : Heavy

VPT: Studio

DSEE: Włączone

Clear Stereo: Włączone

Dynamic Normalizer: Włączony

 

:) :) Dla mnie gra bomba i juz dluzszy czas mam tak ustawione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie sluchasz tego na stockowych sluchawkach ex82:huh:

taka mgła ze szok...

 

Ja z koksow mam tylko dynamic normalizer na: on no i teraz wlaczylem sobie DSEE

 

EQ: -1,0,1,0,1

 

No ale to raczej od muzyki zalezy sluchanej :P w tym co ja slucham to tylko tak da rade chociaz na prawde te ex fatalnie zgrywaja sie z tym sony. Mgła...mgła i jeszcze raz mgła. Trzeba bedzie kupic jakies jasno grajace sluchawki zeby troche odbasowic tego playera, nadac mu nieco szczegółowosci i poprawic kontrolowanie basu : P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie.. gdzie są w jakis normalnych cenach akcesoria do soniaków... futerały, pokrowce i takie tam?

 

W polskim internecie (:D) z tego co się zorientowałem to oryginalnych pokrowców i etui nie da się kupić (zresztą wykonanych przez inne firmy też nie). Skórzany pokrowiec jest w centrum sony w gdyni, ale kosztuje 100zł i jak się wsadzi w niego player'a to już nie mieści się do kieszeni.

Silikonowego też nie mogę znaleźć, a w centrum sony też go nie mają, myślę że byłby praktyczniejszy. Zresztą niebawem i tak wyjeżdżam do angli na studia, więc się tam zaopatrzę :)

 

Chciałbym sobie kupić folijkę na wyświetlasz, wiecie gdzie to znaleźć?

 

Chodziło o folię oczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po miesiecznym uzytkowaniu sluchawek dolaczonych do sonego przezywalem juz frustracje. Mgla, mgla i jeszcze raz mgla. Wiec postanowilem uzyc ciezkiego sprzetu. Wacik + igła xD. Przeczyscilem wacikiem namoczonym spirytusem siateczke. Nastepnie wzielem igle i przepchalem te dziurke w sluchawkach. I sie troche poszerzyła. Efekt? graja 2x lepiej. wokal 3x lepiej, w dodatku wsio chodzi glosniej. Niestety wokal troche za bardzo góruje nad reszta. Ale zawsze lepiej niz wczesniej xD

 

//Edit

nie probojcie tegow domu xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że ci przypasuje. Zresztą on tak ******ście wygląda, że to moim zdaniem nie ma znaczenia jak gra :D:D:D:D

 

Poważnie, to moim zdaniem te 800zł to uczciwa cena za 16GB wersję, dźwięk super, słuchawki super (no ja wiem, że wy wyjadacze tego tematu uznacie że są ****iane, ale nie do każdego playera dostaje się słuchawki warte 85zł), design super. Mógłby mieć 32GB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj A828 wlasnie padl. W sensie - Windows wykrywa go jako urzadzenie nieznane, majace awarie. Nie da sie go tez ladowac.

Sprawdzalem na 3 roznych kompach - to samo.

 

Kiedys podobna sytuacje mialem z iRiverem T60 - skonczylo sie na wymianie w ramach gwarancji, przypuszczam ze i tutaj bedzie wiec podobnie.

 

Nie dobijaj mnie. Już czytałem o co najmniej 5 padakach płyty głównej. A ja tak polubiłem tego grajka za brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie.. Szykuje się następca :Phttp://www.fkn.pl/1,350,1824399,1,wiadomosc.html

 

A tutaj nawet jest juz dostępny do zamawiania :)

 

Seria S podobno nie jest tak dobra jak A, ale bardzo ciekawią mnie te słuchawki dolaczone do tego playera :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś sony zaczynają się sypać. Mi po 3 miesiącach używania padł a818, właśnie czekam na kuriera żeby go zabrać do serwisu.

 

Uhh moj dzisiaj poszedl do serwisu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja sytuację z moim soniaczem ze stanów już opisywałem - masakra.

 

Anyway, jeśli chodzi o tego nowego player'a, to standardowe zachowanie sony jest. Wszystkie bajery (poza tunerem FM i line-in), które są w nowej wersji, myślę że spokojnie mogły być w upgrad'zie firmware'u do a82x. Ale po co przejmować się klientami, lepiej robić kasę na nowym odtwarzaczu :) Cóż takie życie, pocieszam się tym że w tym nowym nie ma nic niezwykłego na czym szczególnie by mi zależało (line-in to fajna sprawa, ale wiem że w praktyce rzadko się tego używa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

TEST SONY NWZ-A820

W tym podmenu są 2 ustawienia:

B-GAIN (czyli Bass Gain) oraz T-GAIN (Treblle Gain). Parametrami które możemy zmienić jest wzmocnienie i odcięcie granicznej częstotliwości filtra. w B-GAIN standardowymi wartościami są -3.0 i 50Hz, T-GAIN 0.0, 5kHz. Manipulujemy klawiszami góra, dół - wzmocnienie; "option" - odcięcie. Życzę miłego eksperymentowania. :)

Jaki dokładnie wpływ na dźwięk ma parametr, który nazywasz "odcięciem". Ja zauważyłem, że na przykład dla B-GAIN ustawienie wzmocnienia "0dB" powoduje wyzerowanie wartości dla wszystkich częstotliwości (albo mi się tylko tak wydaje). Możesz coś więcej napisać na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "wyzerowanie", bo tak naprawdę nie wiadomo czy odtwarzacz po drodze do DAC'a nie poddaje strumienia jakiejś obróbce, nie wiadomo też jak w stosunku do aplikacji producenta DAC'a wygląda tor wyjściowy (na pewno jest inny w przydadku A820 gdzie zastosowany jest nadajnik BT). To odcięcie to graniczna wartość częstotliwości dla wzmocnienia filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "wyzerowanie", bo tak naprawdę nie wiadomo czy odtwarzacz po drodze do DAC'a nie poddaje strumienia jakiejś obróbce, nie wiadomo też jak w stosunku do aplikacji producenta DAC'a wygląda tor wyjściowy (na pewno jest inny w przydadku A820 gdzie zastosowany jest nadajnik BT). To odcięcie to graniczna wartość częstotliwości dla wzmocnienia filtra.

"Wyzerowanie" oznacza tu ustawienie "0dB" dla wszystkich częstotliwości - ale to już nie ma znaczenia bo chyba kapnąłem na czym to polega ;-) Popraw mnie, jeśli jeszcze coś jest nie tak.

Ustawienia B-GAIN i T-GAIN mają dwa parametry (wcześniej myślałem, że dla każdej podanej częstotliwości ustawia się wzmocnienie - tak jak w EQ).

Pierwszy to wzmocnienie a drugi to częstotliwość graniczna. Ustawiając np wzmocnienie -3dB (w stosunku do domyślnych -6dB w a816) dla częstotliwości np 250 Hz wzmacniamy niskie tony w przedziale częstotliwości do 250 Hz. Tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności