Skocz do zawartości

Test Sony NWZ-A820


M4R

Rekomendowane odpowiedzi

Jest na to sposób. Też się użerałem z OhMyGod Audio, ale w końcu znalazłem taki program od Sony, dedykowany dla małych odtwarzaczy (tych paluszków, kojarzysz). Wgrywa się go bezpośrednio na odtwarzacz i za jego pomocą wrzuca się pliki, jeśli o to ci chodzi. Wchodzi się przez Windows explorer'a do player'a, tam jest program i można ładować bez użycia cudownych sonic stage'ów itp. U mnie działało super. Program nazywa się chyba mp3FM. Do pobrania z witryny sony (przynajmniej kiedyś był).

 

 

Poradzi ktoś, co zrobić z tymi filmikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 225
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja total video converterem jade :D

wybieram sobie psp, daje 30 klatek na sekunde rozdzielczosc 320x240 i wszystko dziala ;p (tyle ze ja w mp4 smigam) ale roznice jakosciowe raczej niewielkie chyba są : D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na to sposób. Też się użerałem z OhMyGod Audio, ale w końcu znalazłem taki program od Sony, dedykowany dla małych odtwarzaczy (tych paluszków, kojarzysz). Wgrywa się go bezpośrednio na odtwarzacz i za jego pomocą wrzuca się pliki, jeśli o to ci chodzi. Wchodzi się przez Windows explorer'a do player'a, tam jest program i można ładować bez użycia cudownych sonic stage'ów itp. U mnie działało super. Program nazywa się chyba mp3FM. Do pobrania z witryny sony (przynajmniej kiedyś był).

 

A którą wersje player masz ? Bo z moim NW-A805 nie działa, pokazuje sie ze biblioteka corrupted, nawet jak instaluje ten program na czysty odtwarzacz po uprzednim sformatowaniu. Próbowalem juz wszystkich programow, symphonic, ML_SONY i nic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A którą wersje player masz ? Bo z moim NW-A805 nie działa, pokazuje sie ze biblioteka corrupted, nawet jak instaluje ten program na czysty odtwarzacz po uprzednim sformatowaniu. Próbowalem juz wszystkich programow, symphonic, ML_SONY i nic..

 

 

Mam NW-HD5 i działa na nim ten trik. Szkoda że u ciebie nie.

 

 

Rafal, skombinuję sobie ten program, o którym mówisz. A ty nagrywasz właśnie na nwz-a82x?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, ale jakos filmy mnie raczej nie krecą. Kolejną rzeczą jaką zauwazylem to to ze muzyka sciągana z p2p jakosciowo woła o pomste do nieba. Jak wymienilem to co mi nie pasowalo w mp3 na AAC (nawet te 128) to jakbym słyszał dwa rozne brzmienia :) Skok jakosciowy jest niekiedy tak ogromny ze trudno uwiezyc :)

Musze chomikowa muze w lepszej jakosci bo mozna powiedziec ze nowe słuchawki są juz w trakcie negocjacji :D a po wyplacie bedą w stanie realizacji xD :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, ale jakos filmy mnie raczej nie krecą. Kolejną rzeczą jaką zauwazylem to to ze muzyka sciągana z p2p jakosciowo woła o pomste do nieba. Jak wymienilem to co mi nie pasowalo w mp3 na AAC (nawet te 128) to jakbym słyszał dwa rozne brzmienia :) Skok jakosciowy jest niekiedy tak ogromny ze trudno uwiezyc :)

Musze chomikowa muze w lepszej jakosci bo mozna powiedziec ze nowe słuchawki są juz w trakcie negocjacji :D a po wyplacie bedą w stanie realizacji xD :D

 

Kurde, nie wiem czemu, ale twoim programem też u mnie nie działa :(

Jeśli miałbyś chwilę, to napisz mi proszę jak po kolei trzeba wszystko w nim ustawić. To się wydaje proste, ale z jakiegoś powodu u mnie nie działa :/

Też nie jestem fanem filmów na 2 calowym ekranie, ale jednak jest to fajny bajer i te 2/3 teledyski fajnie by było mieć żeby się kumplom pochwalić :)

Muzyka z p2p? A kto jeszcze używa p2p, skoro jest p2m :D

 

 

Ok, na moim Vaio udało się nagrać filmiki na player'a. Czemu? Nie wiem. Rafal, dzięki za info.

 

Teraz kolejne pytanie :)

W moim laptopie jest taka opcja, żeby puszczać z głośników w laptopie muzę z player'a (przez bluetooth). Ustawiam wszystko jak opisane, ale player nie wykrywa kompa (mimo że komp pokazuje "connected" i jest gotowy do przyjęcia audio) w związku z czym nie pozwala mi puszczać muzyki.

Myślicie że da się coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh :) Dzisiaj zaryzykowałem i chcialem dac szanse innemu odtwarzaczowi niz sony. Kupiłem sobie Cowon D2 i mowcie co chcecie - napewno jest to dobry odtwarzacz, ma mase ustawien ale po 3 godzinach zabawy equalizaerem nie bylem w stanie uzyskac takiej glebi i piekna dzwieku jak w moim NW-A805. Skutkiem czego zaraz po odpakowaniu .., przetestowaniu - wystawiłem z powrotem na allegro :) Wiecej dowodów mi nie trzeba i porównań tez. Kupuje NWZ-A828 i nic mnie juz od tego nie odwiedzie. Moze i jest w Cowonie radio, nagrywanie dzwieku i masa innych bajerów ale doszedlem do wniosku ze jest mi to zbędne i sony mi wystarcza :) Wiem, moze i jestem wybredny, ale sony ma to cos, ze niewazne jaką muzyke wlozysz, czy to bedzie klasyka (slucham duzo sciezek dzwiekowych) czy techno, czy trance - to i tak bedzie brzmialo swietnie. W innych playerach musisz natomiast żonglować equalizerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh :) Dzisiaj zaryzykowałem i chcialem dac szanse innemu odtwarzaczowi niz sony. Kupiłem sobie Cowon D2 i mowcie co chcecie - napewno jest to dobry odtwarzacz, ma mase ustawien ale po 3 godzinach zabawy equalizaerem nie bylem w stanie uzyskac takiej glebi i piekna dzwieku jak w moim NW-A805. Skutkiem czego zaraz po odpakowaniu .., przetestowaniu - wystawiłem z powrotem na allegro :) Wiecej dowodów mi nie trzeba i porównań tez. Kupuje NWZ-A828 i nic mnie juz od tego nie odwiedzie. Moze i jest w Cowonie radio, nagrywanie dzwieku i masa innych bajerów ale doszedlem do wniosku ze jest mi to zbędne i sony mi wystarcza :) Wiem, moze i jestem wybredny, ale sony ma to cos, ze niewazne jaką muzyke wlozysz, czy to bedzie klasyka (slucham duzo sciezek dzwiekowych) czy techno, czy trance - to i tak bedzie brzmialo swietnie. W innych playerach musisz natomiast żonglować equalizerem.

 

No dokładnie, zero bajerów, ale za to super jakość dźwięku.

BTW, filmiki też są bardzo fajne, wysoka jakość i ostrość (jak na takie małe coś), dźwięk też spoko.

 

 

Ponawiam pytanie, czy ktoś wie jak sparować takie urządzenie z laptopem? Niby wszystko gra z obu stron, ale odtwarzacz nie wykrywa komputera, opisałem to w którymś z poprzednich postów. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, zero bajerów, ale za to super jakość dźwięku.

BTW, filmiki też są bardzo fajne, wysoka jakość i ostrość (jak na takie małe coś), dźwięk też spoko.

 

 

Ponawiam pytanie, czy ktoś wie jak sparować takie urządzenie z laptopem? Niby wszystko gra z obu stron, ale odtwarzacz nie wykrywa komputera, opisałem to w którymś z poprzednich postów. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

 

Wydaje się, że Bluetooth jest w Soniaczu tylko po to by transmitować dźwięk do bezprzewodowych słuchawek. Z innymi urządzeniami się odtwarzacz nie komunikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisali moi przedmówcy: BT w A820 obsługuje tylko profil A2DP (stratna kompresja, stereo) i AVRCP (sterowanie funkcjami odtwarzacza przez inne urządzenie - pilot). Jeśli znajdziesz na komputer software udający sprzętowy odbiornik A2DP to może puścisz tak muzykę, pytanie - tylko po co? Laptop nie potrafi Ci odtwarzać MP3 ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym rzecz, że ten Vaio ma specjalną opcję pozwalającą na odtwarzanie muzyki bezpośrednio z zewnętrznych urządzeń właśnie typu nwz-a829, czyli domyślam się że obsługuje profil A2DP.

No ale chyba ktoś musiałby mieć identyczną konfigurację sprzętową jak ja żeby mi pomóc. Tak czy siak dzięki za odzew.

 

Po co? No nie wiem, jak już mam ten bluetooth to chciałem się pobawić :) Słuchawek bezprzewodowych i tak nie będę używał (cena, żywotność akumulatora), może kiedyś car audio (bo w Anglii do auta nie wsiądę :D) a póki co chciałem zobaczyć czy, i jak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności