Skocz do zawartości

E100 - najlepsze EQ


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że mogę zmienić EQ na jedno z już zrobionych od nowości typu rock, pop, classical itp, tylko zdaję mi zę będzie to trochę gorsza jakość w porównaniu z własnym ustawieniem...

 

 

hmm , a próbowałeś z srs wow , ja na początku jakoś tak sceptycznie do tego podchodziłem , ale teraz dźwięk odpowiada mi i jak zmieniam na eq-manualny to nic mi nie odpowiada . Co do ręcznego ustawiania eq to muszę powiedzić że jakoś w clipie jest większa reakcja dźwięku na zmiany suwaków ( albo źle mi się wydaje ) Próbowałem ustawić eq podobnie jak mam w clipie i jakoś słabo to wyglądało . No ale to moje tylko spostrzeżenia i może bardziej doświadczeni koledzy się wypowiedzą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze ustawienia EQ do E100? [...] Jakie ustawienia byście mi polecili ?

 

Sam mam E100. EQ mam... wyłączone. SRS też. Słucham na Normal.

 

Co Ci polecić? To zależy też od tego, jakie masz słuchawki.

 

Jak już koniecznie chcesz jakieś ustawienia, to... Rockowe utwory to głównie środek pasma, riffy wchodzą czasem wyżej. Więc możesz: zbić bas, podbić środek o 2 kreski i podbić górę o kreskę. Pośrednie bym zostawił neutralne. Czyli: 50=4/10 200=5/10 1k=7/10 3k=5/10 14k=6/10 - to są bardzo łagodne ustawienia, dla łagodnych słuchawek. W zależności od tego, jak twoje słuchawki grają - kontruj je tam gdzie trzeba, a podbij tam, gdzie za mało słychać.

 

Ale najlepiej jakbyś jednak na Normal próbował się wsłuchać - w końcu po to dźwiękowcy siedzą nad masteringiem, żeby utwór nieźle brzmiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie takie w nazwie tematu. Jakie są najlepsze ustawienia EQ do E100 ?Sam próbowałem to ustawić, ale jakoś nie wiem, kiedy dźwięk jest najlepszy...Słucham głównie rocka.

Jakie ustawienia byście mi polecili ?

 

Wszystko zależy co Ci się spodoba, a to jest zawsze subiektywne odczucie. 90% doznań zależy od Twoich słuchawek, pozostałe 10% to ustawienia EQ. Jak słuchasz muzyki na firmowych pchełkach to daruj sobie zabawę z EQ - zbyt wiele różnicy nie usłyszysz, bo pchełki dodawane do E100 to kompletna żenada.

Dodatkowo EQ w E100 nie jest najlepszej jakości gdyż często "przesterowuje" dźwięk poza skalę prowadząc do trzasków bądź innych zniekształceń dźwięku.

Aby zminimalizować to ryzyko nie możesz ustawiać wartości maksymalnych oraz staraj się nie ustawiaać zbyt dużych różnic między kolejnymi suwakami.

Ja na przykład lubię mocne basy oraz podkreślam też tony wysokie... ale to są ustawienia pod mój gust i pod moje słuchawki.

 

Jeśli Cię to interesuje to kolejno mam ustawione to tak (w kreskach liczonych od dołu): 7,7,4,5,6

Mocniejsze podbicie basów dla dwóch pierwszych suwaków z 7 na 8 prowadziło do przesterowania dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziwne pytanie, który lepszy? Widać, że pytający nie ma własnego wyrobionego zdania i dlatego wszyscy powinni koledze uświadomić o jego własnej wartości i osobowości. Nie staraj się dorównać innym bo to może ONI się nie znają albo mają ucho nadepnięte przez słonia. To jest jak z piwem, jeśli wszyscy twierdzą że np. Żywiec jest najlepszy to będziesz go pił mimo że Ci nie pasuje. Tak samo z dzwiękiem ktoś mocno przesteruje EQ bo tak lubi i będzie uważał że tak jest najlepiej a Ciebie aż skręcać będzie od pisków to będziesz tak słuchał bo inni uważają że to najlepsze. Droga przed tobą stoi otworem naucz się na pamięć manualnego operowania EQ a następnie puść ulubiony kawałek zamknij oczy wsłuchaj się w muzykę i przestawiaj suwaki aż osiągniesz to co będzie najlepsze. Gwarantuje pełne zadowolenie. Zauważysz za parę dni że to ustawienie może być już dla Ciebie nieciekawe i zmienisz na inne i o to chodzi żeby szukać czegoś nowego.

 

Na marginesie polskie piwa schodzą na psy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do Rocka albo Nu / Heavy / Pagan metalu uzywam EQ na ustawieniu normal. Wg. mnie na takim ustawieniu dzwiek brzmi najbardziej naturalnie, inne ustawienia znieksztalcaja dzwiek tak, ze czasami, przy niektorych kawalkach mnie skreca. Kiedy slucham muzyki elektronicznej ( techno, hardstyle itp itd ) to czasami wlaczam SRS WOW HD. Moje sluchawki to she 9500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienie eq przeciez w duzej mierze zalezy od sluchawek. no i wlasciwie to co napisal babylock jest jak najbardziej trafne. sluchaj tak jak ci sie podoba i tyle. Ale zeby nie robic tak jak prawie wszedzie offtopica to Zen Aurvany ponoc maja problemy ze skrajami pasma - no to sprobuj swoje eq wygiac w "V" i sluchaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności