Skocz do zawartości

Sony Ericsson


Publius Enigma

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zarówno model HPM-70 do SE jak i MDR-EX71. Właśnie dopiero co porównałem je na SE, którego mam kilka dni. MDR-EX71 są na pewno lepiej wykonane - wyglądają bardziej profesjonalnie, mają też dłuższy kabelek. Obie słuchawki mają styki pozłacane. Są drobne różnice w średnicy wkładek silikonowych. W modelu HPM-70 mniejsza średnica (dla średniej wielkości), wchodzi głębiej do kanału słuchowego.

Odsłuchiwałem na utworach YELLO, gdzie efektów specjalnych cała masa i wydaje mi się, że HPM-70 są głośniejsze o jedną kreskę z zakresu głośności. MDR-EX71 wydały mi się nawet troszkę mniej dynamiczne a przecież bas mają spory. Efekty na HPM-70 - b.dobre. Korektor ustawiłem po swojemu - czyli wszystko na największych zakresach.

Ogólnie jestem zadowolony z zestawu SE - wszystko w jednym.

Jedynie miałem problem z zaintalowaniem na kompie programu do wgrywania utworów (jakieś teksty krzaki nie do odczytania podczas instalacji). W końcu programu nie zainstalowałem i zgrałem utwory na zasadzie - przeciągnij i upuśc. Stąd też później możliwośc obsługiwania tylko z poziomu katalogu utworów, ale pewno niebawem i z tym się uporam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie :)

Samsung D600 link

Kupiłem sobie telefonik Samsung D600 z zamiarem użytkowania go jako odtwarzacza mp3 w szkole. Interesowalo mnie również to, aby miał zjadliwej jakości aparat fotograficzny i nagrywał jak najlepszej jakości filmiki. Przy tym chciałem mieć dobrej jakości głośniczek/głośniczki i dobrej jakości wyświetlacz :D Mało wymagający jestem ;) Otóż Sony Ericsson K750/D750/W800 (są praktycznie tym samym) pomimo swego uroczego wyglądu odpadł w przedbiegach a to za sprawą beznadziejnych filmików, małego i słabej jakości wyświetlacza oraz tandetnego wbudowanego głośniczka. Samsung D600 spełniał wszytskie moje wymagania. Ma wyświetlacz 2' (Se K750 1,8') o rozdzielczości 320x240 (!!!). Nagrywa lepsze filmy niż ekonomiczny aparat cyfrowy w cenie 400-500zł. Aparacik 2mpix lipnej jakości ale w warunkach jakich go używam sprawdza się.

Ale najważniejsze - odtwarzacz mp3. Obsługuje karty microSD, inaczej TransFlash (które są piekielnie małe, z 5 razy mniejsze od zwykłej SD) prawdopodobnie max 512MB. Odtwarzcz ma skandalicznie mało stopni głosności - 10 :( Ponadto jest prosty equalizer z 4 ustawieniami oraz efektem 3D, który jest mocno efektowny (nie to co te w iRiverkach czy iAudio). Pierwsze wrażenie - "TRAGEDIA!!!!!!!!! Nie da się słuchać... Katorga...". No cóż. Miałem nadzieję, że to wina słuchawek - miałem rację. W zestawie nie ma przejściówki za normalne wtyki, jest tylko kabel do TV, którym oczywiście można przesyłć dźwięk. Pokombinowałem trochę i podłączyłem HD 280 Pro. Dźwięk poprzez wyście TV jest DUŻO głośniejszy, już na pierwszym poziomie jest gdzieś na połowie głośności iRivera/iAudio. Basu dużo, powiem wiecej - za dużo, o wiele więcej niż w iAudio/iRiver. Ale dźwięk poza tym mankamentem był zaskakująco poprawny i nie miał większych wad. Mam jednak wątpliwości, czy poprawa dżwięku nie nastąpiła przypaskiem tylko z racji innego wyścia... No cóż sprawdzi się, trzeba tylko wytrzasnąć skądś przejściówkę (czytałem w necie, że te na Alegro nie działają!!). Póki co słucham sobie w szkole 500 mega muzyczki na kiepskiej jakości słuchawkach :(

 

Przepraszam za nieład :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dokonca czaje jak jest roznica miedy D a k 750i ja osobiscie kada moment bede  mila k750i:) jak kurier dotrze)

Obudowa, klawiaturka i nazwa.

 

 

Przy okazji, bo nie napiasłem w poprzednim poście: Samsung D600 wygrał u mnie konfrontację z Sony Ericssonem K750/D750/W800. Kosztuje nowy w komisie z pełną gwarancją około 1000-1100zł, czyli praktycznie tyle samo, co Samsung.

Na życzenie porównam telefony Samsunga i Sony Ericssona jak równiez różne Sony Ericssony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już było mówione, W800 od K/D750 różni się tylko wyglądem i firmwarem. Jego firmware pozwala na odtwarzanie muzyki nawet gdy funkcja telefonu jest wyłącząna - wtedy działa jak zwykły odtwarzacz MP3. Poza tym różnią się dołączonymi akcesoriami - do W800 dokładają większą kartę i znacznie lepsze słuchawki (bardzo podobne do MDR-EX71). Równiez plastik obudowy jest podobny, podobnie oba trzeszczą :)

O innych różnicach nie słyszałem i wątpię, aby takie były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak dzis dotarl do mnie k750i:)))) cudo!!! z Orange. bede sie nim narazie bawil. Ale obiecuje ze zrobie testy jaies z probkami a dodatkowo porownanie z Nokia N70 bo matka ma to jak bede mogl w weekend moz epryszlyjakis tescik sie pojawi jak czas pozwoli narzie powiem z ewarto bylo:)( K750i kupilem za 35zl w orange. Czas zabawy z tel sie zaczol....oczekujcie tescikow:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No matka ma na jednym koncie 3 telefony . U mnie Nowa Idea Firma 100 rachunki nie przekraczalu 100zl czyli abonamet + pakiet sms. A noi i pierwszy raz przedluzam. teoretycznie w moim abonamencie to ten trel wyceniany jest na 550 zl ale mi zaproponowami za 35 naet 1 pkt z profitu nie musialem oddawac... tez sie zdziwilem oni dziwna maja polityke moja siorka terz moze go miec za 1 zl!!!kiedy miala firrme 50 dopiero od 2 miesiecy ma firme 100. ale chyab najwieksze znaczenia ma to ze wszyscy mniej wiecej w tym samym czasie wymieniamy tel i moz edlatego.

 

 

 

 

Update:

a propos tescika to moze w ten weekend da rade ale nie obiecuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja od kilku dni jestem posiadaczem d750i. Jakość dźwięku na słuchawkach może nie powaliła, ale pozytywnie zdziwiła. Głośniczek nie jest też jakiś super tandetny. Ponadto obudowa pomimo tych wszystkich narzekań nie trzeszczy. Jestem w pełni zadowolony z fona.

Odpowiadając na zadane powyżej pytanie odnośnie różnicy d/k/w polega na firmwarze, obudowie i tyle. Ani W ani K ani D nie ma mocniejszych podzespołów. Firmware można wymienić za ~22 zł specjalnym programem DaVinci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawcioo zgadza sie wszytko co napisales dodam tylko, że traci sie gwarnacje jak sie nie robie tego przez SEUSa ale podobno FW od w myka dobrze na k i d, wiec mozna chyba zaryzykowac jak komus zalezy zawsze mozna powrócić do poprzedniego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy k750i/w800i bo wlasnie zastanawiame sie nad kupnem:

1. czy po podlaczeniu do kompa tel. widziany jest jako wymienny dysk czy tez trzeba instalowac jakies badziewne oprogramowanie?

2. czy w standardzie jest przejsciowka na mini-jacka?

3. w telefonie nie ma wyjscia mini USB tylko dluuugi i nieporeczny kabel?

 

Po przeczytaniu wielu opisow/testow model ten prezentuje sie obiecujaco i z checia bym go zakupil... tyle ze wlasnie nie ma rzeczy idealnych i jesli nie jest widziany jako dysk (pomijam juz ten kabel usb) to raczej z niego zrezygnuje.. niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety w tych kewstiach będe Cię musiał zmartwić.

 

1. Nie widzi fona jako wymienny dysk, ewentualnie ja mam czytnik kart, więc karte sandiska widze jako wymieny dysk, ale sam rtelefon to nie. Jesli chodzi Ci o wymiane danych miedzy kompami, to jest to problem, ale jesli tylko na swoje potrzeby polecam MyPhone Explorer.

 

2. Nie, nie ma przejsciowki na mini jacka, aczkolwiek mozna dostac przejsciowke za grosze

 

3. taaa, dluugi i nieporeczny, chociaz ja juz sie przyzwyczailem. Kabel wlaczasz w miejsce to samo dla sluchawek, ladowarki i ww kabelka ;)

 

Telefon ten jest super, nie mam z nim zadnych problemow, wiec jesli mozesz przymknac oko na ta niedogodnosc nie rezygnuj! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos pkt 1 to widzi tylko dysk wymienny tzn Karte pamieci. ale, nie wiem czy nie sa potrzebne jakies stery bo nie sprawdzalem bez.

 

Tez uwazam, że telefon jest super foteczki naprawd niezle wychodza planuje kupic karte 1Gb albo 512 zlezy od finansow i jak sie filmiki przekonwertuje do mp4 to filmik ok 150 jest w ekstra jakosci:) wiec wyklady podroz to sobie poogladam:)

 

A zadko ktos sprawdza dyktafonik w tym telefonie moim zdaniem nawet nawet nagrywa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności