Skocz do zawartości

Help!


Rekomendowane odpowiedzi

zainstalowałem ten FW 1.28 i nie działa!! Jak podłączam to napisane USB connected i nie widze tego jako dysku wymiennego, ale nie moge tez uzyc IMM!! System windows szuka sterowników ale wyskakuje błąd!! Co mam zrobic zeby przywrocic oryginalną werssje albo jakos to naprawic????!!!!! PROSZE pomozcie!!

 

PS mam WIN98

 

PS2 to jest FW: MOD UMS 1.28 EU ze strony http://www.iriver-89x.prv.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...dawno juz nie korzystalem z flash'a (jaki masz model?; ); czy takie sytuacje miales juz wczesniej? Ja bym najpierw sprobowal zainstalowac/przeinstalowac sterowniki- to moze byc wina win98.

 

NIGDY nie wgrywaj firmware z nieznanych stron. Jesli juz tylko od oryginalnego producenta najlepiej. To tez moze byc przyczyna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod win98 musisz mieć sterowniki... ehh... win98 "nie widzi" pamięci USB bez sterowników

 

weź i zainstaluj to: >> najnowsze sterki dla win98 <<

 

... albo idź do znajomego co ma dowolny inny system (win Me/2k/XP)... i sprawa załatwiona... O_o

 

[edit] zmieniłem linka, moja pomyłka - jak się okazało nie działał :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze Khron pisze

 

stary, idź do kumpla co ma XP i looz :)

innego wyjścia nie widzę...

 

i nie panikuj tak następnym razem, bo nic takiego się nie stało...

windows 98 to jest przestarzały system, któremu brakuje wsparcia dla masy sprzętu, ma full luk i nie polecam używania tego systemu

 

do codziennego użytku jest OK,

ale musiałem przesiąść się na XP, bo codziena instalacja dodatkowego oprogramowania była nużąca, a XP ma to wszystko w standardzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie bede codziennie chodził do kolegi co ma XP zeby muze sobie wgrywac :/

A mozna cos zrobic zeby nie stracic wszystkich plików w playerze przy zmianie FW??

 

EDIT: sicagnalem to co mi dałeś i to jakis plik ZIP w ktorym są takie pliki i nie wiem co z nimi zrobić :/

 

jakies informacje instalatora są oraz "PUMS.pdr", PUMS.sys", "USBMSD.pdr", USBMSD.sys" Co ja mam z tym zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawię jeszcze raz mój problem: otóż:

zainstalowałem wczoraj tego FW co wam dałem link i nie miałem sterowników do WIN98 i playera nie było widać ani w IMM ani jako dysk wymienny. Jakiś czas później zauważyłem w menu odtwarzacza Upgrade Firmware i nacisnąłem to. Menu wróciło do normy ale nadal nie widziałem playera w IMM! Więc sciagnalem te sterowniki co mi daliście i zainstalowałem ale NADAL nie działa!!! Napiszcie jak to rozwiązać, ja wracam w sobote.

 

 

Czyżbym stracił 400zł ;( ;( ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak:

 

1. Sciagnij plik, do ktorego KHRoN dal linka.

2. Rozpakuj go do jakiegos katalogu na dysku np. winrarem, powerarchiverem czy innym programem.

3. Wejdz do katalogu, gdzie znajduja sie rozpakowane pliki.

4. Odnajdz plik ifp800umd.inf. Nacisnij prawy przycisk myszy i z menu wybierz Zainstaluj.

5. Po instalacji, ktora powinna trwac chwilke uruchom ponownie komputer.

 

Po tej czynnosci player powinien byc widoczny jako dysk wymienny o ile masz w playerze wgrane oprogramowanie UMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeżeli to był firmware UMS to tylko W98 ma z nim kłopoty i nie widzi ci grajka jako dysku wymiennego. Pozostałe szfindows'y nie mają takich problemów. Tak jak radzi KHRoN: trzeba mu wpakować specjalne stery albo gazować do kumpla. Ostatecznie możesz też powrócić do "zwykłej" wersji firmware...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności