Skocz do zawartości

Nowy FW dla Sansa Clip 01.01.29F


camilos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A ja mam takie pytanie, czy aktulaizacje do Clip'a wychodzą w okreslonym czasie, np. co miesiąc, dwa? Czy też jak im sie podoba :P?

Jak im sie podoba. ;)

 

Aha, i czy jest nadzieja że wprowadzą do softu nawigacje po folderach?

Nadzieja zawsze jest, ale bym na to nie liczył. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpie, żeby wprowadzili nawigacje po folderach.

Po pierwsze, jest to dość przestarzały sposób, a po drugie, zastosowanie bazy dancyh jest o niebo wygodniejsze, i każdy, kto ma otagowane pliki wybiera tą metodę segregacji muzyki i uważa ją za lepszą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, jest to dość przestarzały sposób

Dokładnie, nie ma sensu cofać się w rozwoju. Firmware wychodzi, kiedy zbierze się dość powodów, żeby wprowadzać zmiany i zmiany te zostaną dokładnie przetestowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się właśnie dowiedziałem, czym jest spowodowane błędne wyświetlanie tagów Ogg w Clipie. Część konwerterów, zapisując tagi robi to, niezgodnie z przyjętym standardem, małymi literami - artist = "artysta" (czy jakoś tak), gdy powinno to wyglądać - ARTIST = "artysta". Nie wiem gdzie można znaleźć te ustawienia np. w foobarze, ale zmusiłem dbpowerampa, żeby zapisywał te pola wielkimi literami i to działa :)

Co prawda niektóre pola zostawia opisane literami małymi, ale są one nieznaczące i można je po prostu z taga wypieprzyć i cieszyć się otagowanym ogg w clipie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem że posługując sie tą instrukcją khron'a dodaje wszystko po kolei,czyli album,artist,date i genere. A na koncu gdy wykonuje tą czynność: "zaznaczamy ponownie wszystkie utwory, klikamy prawym, wybieramy: masstagger -> move, rename or copy files,

z listy po lewej wybieramy schemat nazwy plików, np. ?nn. title? (?01. tytuł utworu pierwszego? etc.) bądź ?album / nn. title? (folder o nazwie albumu/01. tytuł utworu pierwszego? etc.),

klikamy ?run? i chwilę czekamy." to gdy daje wg. ?nn. title? to są same "__.__" i nie wiem co z tym zrobić :/

Moze ktos pomoze?

 

Wydaje mi sie ze tu robie błąd: "Następnie wypadało by dodać nazwy utworów. Aby nie robić tego ręcznie, klikamy ?add? i wybieramy ?input data (one line per track)?. Pozwoli to na dodanie do każdego z plików dowolnych danych (np.tytułu), przy czym dla każdego pliku przeznaczona jest jedna linijka tekstu." bo nie wiem do konca co onzacza jedna linijka tekstu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałęm problem :D

Tylko nie wiem czemu w ustawieniach STANDARD INPUTS nie mam czegos takeigo jak ID3v2 tylko jest samo ID3v1 i APEv2

 

Czy te APEv2 to odpowiednik ID3v2 czy coś innego? Bo stosuje samo ID3v1 - nie wiem czy to dobrze dla Clip'a czy lepiej jak by było APEv2\ID3v2?

 

foobar2000 v0.8.3 special

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj warto :>

Da ci:

Bugs Fixed:

Rhapsody Licenses
·		 Rhapsody licenses expire early. 

Battery Indicator

·		 Battery indicator is not linear with respect to the play time remaining.


Fast Forward / Rewind Long MP3
·		 Device will skip to next song if fast forward past halfway through a long vbr mp3 file.  

Genre (Tag Encoding)

·		 Same file with same genre appears twice regardless of the format (mp3 or wma).



FM Autoscan
·		 Device does not return to FM tuner display after scanning for stations. Custom EQ Settings·		 Custom EQ settings get cleared after power cycle. Miscellaneous

Deleting files on the device is not stable.



Enhancements:

*  Device highlights “Play Previous” after returning to Music from FM playback
*  Increased Brightness for 4 GB devices for better reading under the sun.
* Added OGG-Vorbis (*.ogg) Decoder Support in MTP and MSC mode:
  • Note: PC with WMP10 will not be able to drag and drop OGG files to device under MTP mode
  • Workaround: Install WMP11 to PC or use MSC mode instead.
* Audiobooks and Podcasts sorting and resume features:
  • Content placed in Audiobook or Podcast Folders are now accessed separately from Music.
  • Content with Genre tags of "Audiobook" or "Podcast" are now handled from any location and  sorted by the UI.
  • PodCasts and Audiobooks are now organized by 2 level hierarchies.
  • Podcast content is sorted with newest episode first.
  • Auto Bookmark: will prompt the user with "Resume?" or "Restart" option when restarted.
* Much better shuffle algorithm to maintain the sequence of up to 2000 songs. User can skip to the previously played songs without reshuffling. Sequence is preserved after power off and on.
* Handle playlists up to 1000 songs.  Fixed playlists with large count taking long time to load.
  • Note: Playlist limited to 1000 songs only applied to .pla playlist.  For .m3u playlist, there is no limitation.
* Battery power percentage is now displayed on the “Settings > System Info” screen.
* Device auto powers off if the radio is paused / muted.
* Add support for Melon SKT (South Korea Telecom) MusicDRM v1.4 (For Korea market).
* Performs faster, more complete MTP Format operation.

 

A może przede wszystkim

* Added OGG-Vorbis (*.ogg) Decoder Support in MTP and MSC mode:

:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dałoby się zrobić tak, aby moja sansa obsługiwała foldery?

Mam prawie same nie otagowane pliki. Tagować każdego po kolei mi sie eni chce, a tak to tylko foldery bym porobił i byłoby wygodnie.

A może jest jakiś program do tagowania zbiorowego?

Pewnie, że jest. Jego nazwa pojawia się w prawie każdym wątku o tagach: mp3tag. Program jest darmowy. Przeciągasz do niego folder z piosenkami, zaznaczasz wszystkie i już możesz wszystkim ustawić to co chcesz (oprócz tytułu - chyba, że chcesz wszystkim piosenkom dać jeden tytuł). Dodatkowo, jeżeli masz uporządkowane nazwy plików według jednego schematu, jest opcja kopiowania nazwy do znacznika (domyślnie: artysta - tytuł). Wbrew pozorom otagowanie całej kolekcji nie zajmuje wcale strasznie dużo czasu, ale chwilkę trzeba na to poświęcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dałoby się zrobić tak, aby moja sansa obsługiwała foldery?

Mam prawie same nie otagowane pliki. Tagować każdego po kolei mi sie eni chce, a tak to tylko foldery bym porobił i byłoby wygodnie.

A może jest jakiś program do tagowania zbiorowego?

http://blog.khron.net/2007/11/23/muzyka_ta...gowanie_plikow/

Ja tym sposobem taguje, wczoraj otagowalem tak okolo 7 płyt i kilka własnych skłądanek ^^, ponad godzinka zeszła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://blog.khron.net/2007/11/23/muzyka_ta...gowanie_plikow/

Ja tym sposobem taguje, wczoraj otagowalem tak okolo 7 płyt i kilka własnych skłądanek ^^, ponad godzinka zeszła...

 

Proponuje użyć Winamp'a 5. Wrzucasz muzę do playlisty, zaznaczasz, klikasz PPM -> Send to -> AutoTag. Pięknie taguje, robi to szybko i prawie bezbłędnie (95% ze zbioru 59GB mp3 otagował dobrze), nie wymaga interwencji użytkownika w tagowanie.

 

Co do firmware'u i czasu grania na Ogg to Clip wydaje się grać około 2 godziny krócej (12-13 godzin). Wymaga to jeszcze sprawdzenia, nie testowałem kilkakrotnie żeby potwierdzić.

 

edit: AutoTag Winamp'a prawidłowo taguje pliki Ogg. Mój Clip widzi tagi ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech i tak lepszym rozwiązaniem byłyby foldery - brakuje mi ich w clipie , pozatym odtwarzacz jest super kiedy go kupiłem byłem troche zawiedziony bo nie grał zbyt głośno dopiero pozniej zaoważyłem że jest opcja ustawienia głośności na wyższą i wow wtedy to mnie dopiero zdziwienie dopadło czasem sie boje że mi łeb pęknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje użyć Winamp'a 5. Wrzucasz muzę do playlisty, zaznaczasz, klikasz PPM -> Send to -> AutoTag. Pięknie taguje, robi to szybko i prawie bezbłędnie (95% ze zbioru 59GB mp3 otagował dobrze), nie wymaga interwencji użytkownika w tagowanie.

 

Co do firmware'u i czasu grania na Ogg to Clip wydaje się grać około 2 godziny krócej (12-13 godzin). Wymaga to jeszcze sprawdzenia, nie testowałem kilkakrotnie żeby potwierdzić.

 

edit: AutoTag Winamp'a prawidłowo taguje pliki Ogg. Mój Clip widzi tagi ładnie.

 

AutoTag taguje tak jak powinno być oryginalnie...Ale ja taguje sobie tez ze jako Album wpisuje sobie np. Skladanka1(a nie nazwa albumu danego wykonawcy) i w Clipie poprostu wchodze w Albumy i mam jak foldery ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przechodzeniu z FM do zauwazylem ze na niektorych utworkow na niestandarodwych ustawieniach equalizera pojawilo sie znacznie zamulanie procka.. objawia sie wolniejsza reakcja wyswietlacza. Moze ma to zwiazek z tym equalizowaniem w przetwarzaniu dzwieku ( SPL Vitalizer ), :/ . Co do FW to nie mam nic w ogg, bardziej przydałby sie format FLAC. Ale to i dobra wiadomosc ze cos sie posunelo naprzod z firmwarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności