Skocz do zawartości

KSC 75 - moje wrazenia (negatywne)


zaratustra

Rekomendowane odpowiedzi

Z wszystkich rzeczy, które można by zarzucić ksc, to jest najmniej trafione. Widać, że nie nosisz okularów.

albo po prostu(plaga tego forum) nigdy nie korzystał z ksc dłużej niż 30 minut.

 

i ksc75 są już ładną chwilę obecne na forum i polecane..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Modny też jest clip, ale z tego powodu, że jest dobry.

Ale nie można przedstawiać go jako jedyny słuszny wybór w tej cenie.

Nie zapominajmy o Z5 z allegro, czy iRiverze T60.

To ze clip większości sie podoba to nie znaczy ze musi podobać sie wszystkim.

 

I tak samo AL, KSC czy k518dj. Nie rozumiem, dlaczego ktoś nie miałby polecać słuchawek ktore wg opiniu wielu są lepsze niż px100 mimo ze są 2x tańsze.

Zgadzam sie z tym, ale tak jak napisałem wczesniej - kazdy ma swoj gust.

Co dla jednego wydaje sie dobre dla drugiego nie musi takie byc.

 

Wiec podsumowując: ^^

Zanim coś kupisz, przesłuchaj/obejrzyj to w sklepie. :)

(Żeby nie było później takich wyrzutów jak ten ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie można przedstawiać go jako jedyny słuszny wybór w tej cenie.

Nie zapominajmy o Z5 z allegro, czy iRiverze T60.

To ze clip większości sie podoba to nie znaczy ze musi podobać sie wszystkim.

Zgadzam sie z tym, ale tak jak napisałem wczesniej - kazdy ma swoj gust.

Co dla jednego wydaje sie dobre dla drugiego nie musi takie byc.

 

Wiec podsumowując: ^^

Zanim coś kupisz, przesłuchaj/obejrzyj to w sklepie. :)

(Żeby nie było później takich wyrzutów jak ten ;))

 

Masz rację;) Ja byłbym za tym by przykleić temat ze słuchawkami w dziale co kupić;p Z podziałem na przedziały cenowe i zrobić odnośnik do opini, recenzji. Ogolnie, żeby każdy wiedział co jest na topie;)

 

Znowu masz rację:P ale gdy coś polecam mam nadzieje, że osoba pytająca poczyta recenzje, użyję wyszukiwarki i troche poczyta o danej rzeczy. Przed zakupem z5 przeczytałem dwie recenzje clipa, 2x z5, 2x t60, mase opini o nich żeby mieć pewność i w sumie dobrze wybrałem;p

 

Każdy poleca to co ma. Bo trochę głupio polecić coś co widziało się przez szybę w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie. :)

W dziale co kupić powinna być taka rozpiska. :)

Przynajmniej co do odtwarzaczy, bo wiadomo słuchawki kupuje sie pod jakiś rodzaj muzyki. :)

 

Pierwszy przedział:

 

100-200 zł

  • SanDisk Sansa Clip
  • Samsung Z5 Refurbished z allegro
  • iRiver T60
  • iPod shuffle 1st gen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ciekawa sprawa, że kossy są na rynku już od jakiegoś czasu, a "docenione" zostały dopiero teraz. Nagle w ciągu dwóch tygodni okazało się, że połowa postujących na forum słuchała ich i uważa za genialny produkt. Nie twierdze, że kossy są albo nie są dobre, ale że u nas to przechodzenie mody z jednych modeli na inne robi się coraz szybsze i coraz częstsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi na ile jesteś w stanie ocenić słuchawki na takim meecie siedząc z pięcioma ziomkami dookoła, którzy albo rozmawiają, albo patrzą na Ciebie i czekają co powiesz? :) Bo według mnie w takich warunkach można pewne rzeczy stwierdzić bardzo ogólnikowo, a u nas się zrobiło tak, że po przesłuchaniu słuchawek na meecie ludzie wypowiadają tak dramatyczne opinie, jakby się za chwile świat miał skończyć :).

 

Powiem szczerze, że im więcej czytam i dowiaduje się na temat słuchu, warunków odsłuchowyh, środowiskowych i poznaje nowe zmienne, tym więcej rzeczy staje się dla mnie skomplikowanych i niejednoznacznych. Za to tutaj czasami okazuje się, że wszystko jest tak proste jak budowa cepa. I potem dochodzi do tego, że słuchawki, które rok temu nazywane były "referencyjnymi" i "genialnymi" dziś są "tym samym co kossy tylko 3 razy droższym". Albo że zamiast kupować HD595 za 800 zł można kupić AL! za 150 i mamy niemal dokładnie to samo. Ja się nie upieram, że droższy=lepszy, ale jak patrzę na tę beztroskę w opiniach to sorry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje kupowałem w październiku kierując się z opiniami z head-fi bo szukałem czegoś zamiast px100, które strasznie drogie mi sie wydawały. Czasami trzeba kupić bez odsłuchu i zawierzyć innym;p Więc nie dziwie się, że ludzie masowo słuchawki, które mają dobre opinie a są bardzo tanie. Przecież niewiele się ryzykuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bardzo dobrze, zresztą ten model nie istnieje od wczoraj i fajnie, że został doceniony. Poczytaj sobie np. wywody ogorka na temat KSC-55, a gość raczej ma z czym porównać odnośnie jakości dźwięku...

 

Zresztą w wątku o AL!, jest kilka zdań @getz-a o nich (KSC 55). Słuchał ich u mnie w róznych konfiguracjach i też mu się bardzo podobały.

 

Chyba nawet ze smutną miną przyznał, że grają znacznie lepiej od PX100 (obydwaj z @getz-em posiadamy własne PX100).

 

Oczywiście PX100 są nadal doskonałym PRZENOSNYM modelem w kategorii -> doskonała przenośność.

 

Ale muzycznie (na tym co mam: KARMA, sprzęt stacjonarny, integra laptop) KSC wypadają o klasę lepiej.

Nie robię recenzji,nie zakłądam wątku ale polecam wszystkim. Pałąk da się dopasować, U MNIE przylegają akurat.

 

Dla mnie pozytywnym zaskoczeniem jest ich obecna cena w PL. 65 PLN z dwuletnią gwarancją i dożywotnią rękojmią (gdzie jak je zniszczymy to za 30 PLN dostajemy nowe)

to bardzo dobra oferta. Na rower (jeżdzę w kasku, po lesie) też sprawdzają się doskonale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo że zamiast kupować HD595 za 800 zł można kupić AL! za 150 i mamy niemal dokładnie to samo. Ja się nie upieram, że droższy=lepszy, ale jak patrzę na tę beztroskę w opiniach to sorry...

 

HD595 i AL! to dwie kompletnie różne szkoły dzwięku. Inaczej grają.

 

Jezeli juz to ja raczej proponowalem namiastkę -> zamiast HD580 + wzmacniacz lampowy -> AL! z CD-kiem z którym się bardzo dobrze zgrywają.

 

 

Czyli zamiast dodatkowego tysiąca (lub więcej) -> co zaowocuje doskonałym dzwiękiem z piękną głębią (piszę o HD580 + lampa)

 

Mamy tego namiastkę -> ale dosyć ciekawą -> w wykonaniu AL!. Sprawdza się zwłaszcza w muzyce klubowej jazzie, ale i równiez w muzyce poważnej (pojedyńcze instrumenty i małe składy)

 

Wydaje mi sie, ze nawet @jungli wlasnie takpisze o AL!. Namiastka -> ale bardzo udana -> oczywiscie zależy od zgrania ze źródłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam przecież napisałeś te słowa:

 

Ja to zrozumiałem jako przytyk do izolacji.

 

A tak nie jest? ;) A faktu ich "otwartości" chyba nikt nie ukrywał. Ba, można zajrzeć na stronę producenta czy byle sklepu ze sprzętem audio i też znaleźć tą informację. Kwestia jaki zrobi się z niej użytek...

 

Pisałem, że podłaczałem do sansa clip'a ....

Ale co by nie bylo, że: "podlaczasz do malego playerk'a i spodziewasz sie niewiadomo czego", to od razu powiem, ze specjalnie przed zakupem temat zalozylem, czy KSC beda graly glosno z sansa clipem i oczywiscie hurem dostalem odpowiedz, ze tak ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś tanie Thomsony

I na tej podstawie piszesz o KSC.

czy KSC beda graly glosno z sansa clipem i oczywiscie hurem dostalem odpowiedz, ze tak ....

Oczywiście, grają na takim poziomie, że nadal możliwa jest utrata słuchu przy słchaniu na maksimum. Jeżeli "wysoka głośność" (w menu ustawienia) jest dla Ciebie zbyt cicha, to może czas zluzować póki jeszcze trochę tego słuchu Ci pozostało..? Jeżeli chcesz otwartymi słuchawkami zagłuszać wszystko wokół, to powodzenia, może założymy już tak na przyszłość dział "aparaty słuchowe"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"podlaczasz do malego playerk'a i spodziewasz sie niewiadomo czego", to od razu powiem, ze specjalnie przed zakupem temat zalozylem, czy KSC beda graly glosno z sansa clipem i oczywiscie hurem dostalem odpowiedz, ze tak ....

 

Bo tak jest . ja z reguły nie przekraczam połowy skali głośnośći, a na full jest tak głośno że głowa boli . Może powinieneś zbadać słuch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo kto normalny słucha w otwartych słuchawkach w metrze?

No cóż, jak się rozejrzysz po wagonie to zwykle znajdziesz wokół siebie chociażby mnóstwo amatorów pchełek :>

Osobiście po wejściu do pociągu ściągam słuchawki z uszu jakie by nie były, po prostu moim zdaniem szkoda się katować, a pociąg jadący cały czas w tunelu emituje niestety bardzo niemiłe odgłosy o dużym natężeniu... Choć jak tak czytam opinie o różnych "cudownie izolujących" tanich dokanałówkach to zdaje się, że niektórzy tego nie słyszą. Widocznie Ci słuchający na pchełkach są jeszcze o krok wyżej we wtajemniczeniu... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w moich aurvanach mam dobre tłumienie, słucham zazwyczaj na 22-25 w skali do do 40 na meizu (w porywach 30, zależy jak głośny jest utwór) i tramwaju w ogóle nie słychać, ostatnio wbiły jakieś cygany z akordeonem i też ich nie słyszałem (całe szczęście ;p)

 

tanie doki też izolują ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w moich aurvanach mam dobre tłumienie, słucham zazwyczaj na 22-25 w skali do do 40 na meizu (w porywach 30, zależy jak głośny jest utwór) i tramwaju w ogóle nie słychać, ostatnio wbiły jakieś cygany z akordeonem i też ich nie słyszałem (całe szczęście ;p)

 

tanie doki też izolują ;p

 

Pisałem to już dziś w jakimś temacie: mam zupełnie inne odczucia i nie mam bynajmniej pretensji do posiadania bardzo wyczulonego słuchu... Bez problemu w tych "izolujących" słuchawkach odbieram w dość dużym stopniu odgłosy otoczenia (słuchawki osadzone były raczej prawidłowo i dość głęboko, na ile pozwoliła ich konstrukcja, w kanale słuchowym), także nie wiem czy jestem jakimś ewenementem, bo czytając niektóre opinie mam wrażenie, że wetknięcie do uszu byle dokanałówek powinno odciąć mnie zupełnie od świata. Pomijając widoczne przejaskrawienia tychże opisów nadal otrzymujemy wizję słuchawek o znakomitym tłumieniu, czego nijak nie mogę zweryfikować w praktyce. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w moich aurvanach mam dobre tłumienie, słucham zazwyczaj na 22-25 w skali do do 40 na meizu (w porywach 30, zależy jak głośny jest utwór) i tramwaju w ogóle nie słychać, ostatnio wbiły jakieś cygany z akordeonem i też ich nie słyszałem (całe szczęście ;p)

 

tanie doki też izolują ;p

 

Ile ?!? W autobusie/tramwaju slucham na meizu+aurvany na 8-9, glosniej jest nie do wytrzymania. No chyba, ze krakowskie mpk w porownaniu z poznanskim jest jakies super mega ciche ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności