Skocz do zawartości

Sansa Clip - info


Plokin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum o tej tematyce, jak i w tej dziedzinie. Jestem właśnie przed wyborem odtwarzacza mp3. Przeczytałem kilkanaście tematów na temat tego odtwarzacza, ale jest kilka pytań, na których odpowiedzi nie znam. Oto kilka z nich:

 

1. Jako iż już nad wyborem słuchawek zastanawiać się nie będę (SHE9500), pytam o długość wytrzymywania akumulatora w Clip'ie, może nie na tych samych słuchawkach, ale tego samego rodzaju (właściciele podobnych powinni coś mi na ten temat powiedzieć, bo dużo tutaj zależy od słuchawek).

 

2. Jak to jest z tym oprogramowaniem, czy każdy musi je wgrywać ? Czytałem, że rzecz polega w (już świeższych modelach) na przestawieniu funkcji w ustawieniach, ale jak to się potwierdza z rzeczywistością ?

 

3. Co to jest za włączanie mp3 za pomocą bocznego przycisku i cały czas aż do pojawienia się ikonki urządzenia na kompie przycisku następnego (innego) ? Czy to jest za każdym razem konieczne ?

 

4. Następnym ważnym pytaniem dla mnie jest kopiowanie (umieszczanie) interesujących mnie piosenek w Clip'ie. Czytałem, że czyta on po tagach. Dlatego tutaj moje pytanie, czy można bezpośrednio skopiować plik do odpowiedniego folderu w mp3 ? Jak wgrywa się playlistę do mp3 - tutaj chciałbym od Was "wyciągnąć" skróconą wersję instrukcji (mam WMP10).

 

Ogólnie odtwarzacz ma u mnie wiele plusów, ale też jeszcze dużo o nim nie wiem (co widać po moich pytaniach). Więc może pomożecie mi w odpowiedziach na te pytania i zarazem przekonacie mnie do tego urządzenia :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jako iż już nad wyborem słuchawek zastanawiać się nie będę (SHE9500), pytam o długość wytrzymywania akumulatora w Clip'ie, może nie na tych samych słuchawkach, ale tego samego rodzaju (właściciele podobnych powinni coś mi na ten temat powiedzieć, bo dużo tutaj zależy od słuchawek).

Powinien wytrzymać coś około 12h (producent podaje 15h).

 

2. Jak to jest z tym oprogramowaniem, czy każdy musi je wgrywać ? Czytałem, że rzecz polega w (już świeższych modelach) na przestawieniu funkcji w ustawieniach, ale jak to się potwierdza z rzeczywistością ?

Nowe modele maja już tryb MSC, wystarczy zaznaczyć go w ustawieniach.

Nowsze FW eliminuje niedociągnięcia starszego FW wiec opłaca sie je wgrać.

 

3. Co to jest za włączanie mp3 za pomocą bocznego przycisku i cały czas aż do pojawienia się ikonki urządzenia na kompie przycisku następnego (innego) ? Czy to jest za każdym razem konieczne ?

Robisz tak tylko wtedy gdy masz najstarsza wersje FW. Po wgraniu najnowszego FW Clip wykrywany jest jako dysk wymienny i ta operacja nie jest potrzebna.

 

4. Następnym ważnym pytaniem dla mnie jest kopiowanie (umieszczanie) interesujących mnie piosenek w Clip'ie. Czytałem, że czyta on po tagach. Dlatego tutaj moje pytanie, czy można bezpośrednio skopiować plik do odpowiedniego folderu w mp3 ? Jak wgrywa się playlistę do mp3 - tutaj chciałbym od Was "wyciągnąć" skróconą wersję instrukcji (mam WMP10).

Wiesz co znaczy potagowac?

Tagi to nie to samo co foldery.

(ja nie używam playlist to nie powiem ci jak je wykonać, bo sam nie wiem jak ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien wytrzymać coś około 12h (producent podaje 15h).

Nowe modele maja już tryb MSC, wystarczy zaznaczyć go w ustawieniach.

Nowsze FW eliminuje niedociągnięcia starszego FW wiec opłaca sie je wgrać.

Robisz tak tylko wtedy gdy masz najstarsza wersje FW. Po wgraniu najnowszego FW Clip wykrywany jest jako dysk wymienny i ta operacja nie jest potrzebna.

Wiesz co znaczy potagowac?

Tagi to nie to samo co foldery.

(ja nie używam playlist to nie powiem ci jak je wykonać, bo sam nie wiem jak ;))

 

Ok, dzięki za udzielenie mi cennych odpowiedzi. Teraz jeszcze moje kilka pytań, a więc:

 

1. Skąd mam wiedzieć, czy mam starszą wersję FW, rozumując, gdy kupię mp3 właśnie teraz, nie powinienem już włączać Clip'a przez trzymanie przycisku ? FW też chyba w tym przypadku nie będzie konieczne, ale jak będę chciał to w jaki sposób mogę to zrobić - czytałem coś o pobraniu programu z głównej strony producenta (możecie zapodać linka).

 

2. Hmmm... tagi, wiem co to jest. Coś zamiast nazwy plików, są to informacje dodatkowe (np. wykonawca, tytuł, album) ;) Teraz moje pytanie, w jaki sposób będę mógł info zdobyć, inaczej (jak określiłeś) potagować ? I czy takie pliki będę mógł już bezpośrednio kopiować do odpowiedniego folderu w Clip'ie.

 

Proszę o odp. i cierpliwość zarazem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Skąd mam wiedzieć, czy mam starszą wersję FW, rozumując, gdy kupię mp3 właśnie teraz, nie powinienem już włączać Clip'a przez trzymanie przycisku ? FW też chyba w tym przypadku nie będzie konieczne, ale jak będę chciał to w jaki sposób mogę to zrobić - czytałem coś o pobraniu programu z głównej strony producenta (możecie zapodać linka).

To nie jest tak. :P

Zacznijmy od poczatku:

    [*] Podłączasz clipa do komputera.

    [*] Gdy sie naładuje (bateria będzie pełna i przestanie migać) odłączasz clipa od komputera.

    [*] Włączasz clipa poprzez przesuniecie przycisku/przełącznika (znajdującego sie po lewej stornie) do góry.

    [*] Wybierasz język polski

    [*] Naciskasz domek

    [*] Wybierasz: Ustawienia -> Informacje -> tutaj sprawdzasz jaka masz wersje FW bedzie to oznaczone tak:

    V01.01.xxF (pod xx może być: 15 - najstarszy FW bez MSC, 17 - nowszy FW z MSC, 20 - Najnowszy soft z MSC)

    [*] Jak kupisz clipa i pod xx będzie, to 15 robisz tak:

    Ściągamy z strony SanDiska program Sansa Updater i instalujemy go. Przy wyłączonym odtwarzaczu, zaciągamy „hold” wciskamy środkowy przycisk i tak trzymając podłączamy do komputera, komputer widzi odtwarzacz jako dysk wymienny. Wraz z podłączeniem Clipa powinien nam się uruchomić program Sansa Updater, program powinien pokazać nam że jest aktualizacja oprogramowania dla naszego odtwarzacza postępujemy według jego zaleceń. Następnie odłączamy odtwarzacz, zaktualizuje on swojej oprogramowanie, w menu „Ustawienia” wybieramy „Tryb USB” i „MSC”, podłączamy odtwarzacz do komputera powinien on być widoczny jako dysk wymienny, możemy już wgrać muzykę na odtwarzacz i cieszyć się dźwiękiem.

    [*] Gdy pod xx masz 17 lub 20 w ustawieniach zmieniasz "Tryb USB" na "MSC"

     

     

    2. Hmmm... tagi, wiem co to jest. Coś zamiast nazwy plików, są to informacje dodatkowe (np. wykonawca, tytuł, album) ;) Teraz moje pytanie, w jaki sposób będę mógł info zdobyć, inaczej (jak określiłeś) potagować ? I czy takie pliki będę mógł już bezpośrednio kopiować do odpowiedniego folderu w Clip'ie.

    Instalujesz program foobar2000.

    Zaznaczasz piosenki które chcesz potagowac i "wrzucasz" je do foobar'a.

    Gdy sa na playliscie foobar'a naciskasz CTRL + A.

    Klikasz prawym przyciskiem myszy i z menu wybierasz "Proporties..."

    W polu album wpisujesz nazwę albumu.

    Analogicznie w przypadku wykonawcy i nazwy piosenki.

    Gdy wszystko juz uzupełnisz klikasz "updates files".

    Tagi są gotowe do użycia.

     

    P.S

    Ty chyba nie wiesz jak wygląda nawigacja po tagach.

    To nie będzie tak ze wyświetli ci nazwę folderu w którym są piosenki.

    W menu bedzie do wyboru: album, wykonawca, nazwa piosenki itd.

    W twoim wypadku powinny zalatwic to playlisty.

     

    Ale juz nie chce mi sie o tym pisać... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak. :P

Zacznijmy od poczatku:

    [*] Podłączasz clipa do komputera.

    [*] Gdy sie naładuje (bateria będzie pełna i przestanie migać) odłączasz clipa od komputera.

    [*] Włączasz clipa poprzez przesuniecie przycisku/przełącznika (znajdującego sie po lewej stornie) do góry.

    [*] Wybierasz język polski

    [*] Naciskasz domek

    [*] Wybierasz: Ustawienia -> Informacje -> tutaj sprawdzasz jaka masz wersje FW bedzie to oznaczone tak:

    V01.01.xxF (pod xx może być: 15 - najstarszy FW bez MSC, 17 - nowszy FW z MSC, 20 - Najnowszy soft z MSC)

    [*] Jak kupisz clipa i pod xx będzie, to 15 robisz tak:

     

    [*] Gdy pod xx masz 17 lub 20 w ustawieniach zmieniasz "Tryb USB" na "MSC"

    Instalujesz program foobar2000.

    Zaznaczasz piosenki które chcesz potagowac i "wrzucasz" je do foobar'a.

    Gdy sa na playliscie foobar'a naciskasz CTRL + A.

    Klikasz prawym przyciskiem myszy i z menu wybierasz "Proporties..."

    W polu album wpisujesz nazwę albumu.

    Analogicznie w przypadku wykonawcy i nazwy piosenki.

    Gdy wszystko juz uzupełnisz klikasz "updates files".

    Tagi są gotowe do użycia.

 

 

Wielkie dzięki, duży (pisemny) + dla Ciebie. Zaraz sobie przetestuję te tagowanie, a jak będę miał pytania to ewentualnie się odezwę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc, zobaczyłem program, zorientowałem się trochę, a teraz moje pytanie, czy wiecie może jak (i czy jest taka możliwość) ściągnąć dane (album itp.) przez program foobar2000 ?

 

A może znajdzie się ktoś, kto opisze mi czynności, które należy wykonać żeby zrobić playlistę lub inny sposób niż tagowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taką dobrą rade dla wszystkich kupujących naprawde posłuchajcie jak grają wasze playerki przed zakpupem. Imho Clip nie gra tak rewelacyjnie jak zachwalaja tu ją wszyscy na forum (wystarczy wziąć chodźby jakis utwór instrumentalny gdzie daleko jej do krystalicznego dźwięku - siemens sl45i wypada lepiej) do tego dochodzi jeszcze barwa i tragiczny equalizer, dla mnie akurat to nie było priorytetem, ma raczej dobry stosunek jakości dzwieku i wykonania do ceny oraz mobilność (bieganie, rower) i to na tyle. Zobacz chociaż jak grają creativy porownaj, może bardziej będa ci odpowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jezeli na stokach to sl'ka mogla zrobic dobrze clipowi ;) wsumie ef81 uwazany za telefon lepiej od sl'ki grajacy gral cudownie na stokowych sluchawkach... , na reszcie niewiem, przejsciowek dostepnych niebylo, a robic mi sie jej niechcialo ot co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jordan.boss

Oczywiście, każdy ma prawo do własnego zdania, warto jednak, aby swoją opinię, umieć odpowiednio umotywować, tj. napisać, jakich słuchawek się używa, odpowiednio opisać swoje spostrzeżenia, bo dopiero wtedy opinia, może stać się wiarygodna. Jeśli wygłasza się podobne opinie, w oparciu o stockowe słuchawki, to tak, jak było tutaj mówione, nie ma to zbyt dużego odniesienia do rzeczywistości. Siemensa SL45i, używałem przez dłuższy okres czasu, jako odtwarzacza MP3 i przyznaję, że nie grał źle, ale w życiu nie zaryzykowałbym stwierdzenia, że gra lepiej, niż Clip...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia dokonana na rownolegle puszczonych kilku utworach, z telefonu i z mp3 w tym samym czasie. Za słuchawki posłużyły mi Vedie SRS-200 i taka mała uwaga co do nich gdzie są w nich bassy :/ ?( ktoś mówił że są aż za duże, ja w każdym bądź razie słysze dużo powyżej 6hz)Co do dopasowania do ucha to są dosyc obszerne i mieszczą sie w mojej małżownie bokiem , ale widocznie tak zostały zaprojektowane). Wracajac do tematu, co jeszcze udało mi się zauważyc to synchronizacja - albo SL'ka spowolniała utówr, albo Clip grał za szybko. W którym miejscu dekodowanie sie rozjechalo w czasie. Ale stawiam ze SL mial taką wade(za szybko lecialy sekundy). Czym dla mnie jest krystaliczny dźwięk? Tzn umiejątność przechodzenia playera w różne czestotliwości, równoległość grania różnych instrumentów na tej samej głośności (albo efekt takiego sypania brokatu jak w czołówkach reklamy systemów dzwiękowych w kinie przed filmem - szybkie przechodzenie w wysokich częstotliwościach gdzie Clip gdzieś to troszeczke tłumił na srsach, inne instrumenty też nie brzmią czysto pianino, skrzypce zawierają troche plastiku). SL lepiej sobie radził z ubarwieniem dźwięku. Generalnie VP SRS-200 grają faktycznie lepiej od stockowych, rzeczywiście przestrzennię, (ale może jakoś charakterystyka nie dokońca mnie przekonuje, uwypuklają niedoskonałości w bardziej skompresowanych utworach, lub z ponownie zdefiniowaną barwą dźwięku, można doszukać się nawet "bulgotania".). No a gdzie tu są basy? Ja słysze bardziej skowyt psów na SRSach:(, basy dosyć łagodne i w niektórych utworach poprostu są jakby powycinane, albo góra gra tak wysoko że basów sie nie zauważa, albo brzmią przyzwoicie przy głośnym słuchaniu. To oczywiście jest moja subiektywna opinia, gdyż od tego i od zawsze nie czułem sie audiofilem, albo z moimi uszami jest coś nie tak. Podsumuwująć są tą drobnostki, które w gruncie rzeczy mi nie przeszkadzają, mimo tej krytycznej opini potrafię czerpać przyjemność z brzmienia Clipa i srsów. srsy mam od kilku dni ale mam wrażenie że z dnia na dzień grają coraz lepiej. Moze to kwestia przyzywczajenia, albo rzeczywiscie lepiej grają.

 

(PS na waszych SRS200 na minijacku też pisze made in china?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności