Skocz do zawartości

Microlab Solo-5c


Gość KHOT

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

PS ignacy wiesz ze urodziles sie dzien przede mna? xD

 

Jestem starszy ;P

 

KHOT - znakomicie zdaję sobie sprawę z różnic w specyfikacji monitorów studyjnych i hi-fi. Niestety, jedyne jakie było mi słyszeć to dwa modele Alesis za odpowiednio ok. 1k i 1,3k. Link do posta, który podałeś odnosi się właśnie do monitorów z tego przedziału cenowego i byłbym je w stanie wziąć bez dłuższego zastanowienia. Tutaj jest nieco inny problem - aktywne głośniki komputerowe 2.0, które są tworem jedynym w swoim rodzaju i w dodatku mało znanej firmy, czy budżetowe rozwiązanie z nieco bardziej znanej stajni, niekoniecznie lepsze? W dodatku zanim się pojawił Edirol czy M-audio praktycznie nie można było kupić niczego, co znaczone jest jako "monitory studyjne" poniżej ok. 500$ z tego co wiem.

 

Istnieje też opcja dołożenia do mojego amplitunera jakichś pasywnych monitorków i robi się "trzecia droga" ;) Tutaj wiem na jakim poziomie jest to w stanie zagrać z kolumnami do ok 1k. I jakby co - tak chyba zrobię ;) Na razie brak funduszy na większą modyfikację kompa i natłok innych wydatków (w tym prawo jazdy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerował bym modowi oderwanie od recenzji dyskusji "inne rozwiązanaia 2.0 za niewielkie pieniądze" bo temat bardzo ciekawy ale zaśmieca jednak recenzję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opcja dołożenia do mojego amplitunera jakichś pasywnych monitorków

No jak już masz lepszy amplituner, to zupełnie inna rozmowa i nie ma sensu się nawet zastanawiać nad "zestawem 2.0", tylko brać jakieś wafle i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ampli ten co w sygnaturce - Onkyo 8211, ale na razie za bardzo do niego nie mam kolumn, spaliła mi się jedna po jakiejś imprezie. Do tego poszłoby jakby co Audiotrak Prodigy HD2. Monitorki być może jakieś tańsze Tannoye, najlepiej coś koło 500-700zł. Ale jak wspomniałem, nie wiem czy ze wszystkimi wydatkami się powyrabiam etc. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
takie pytanko: co byście brali do współpracy z kompem: microlaby solo, czy wydurniać się z Pianocraftem?

Nie znam Pianocrafta, ale między nimi jest ogromna przepaść cenowa, więc nie wiem, czy są dla siebie konkurencją...

Jak myślicie, czy takie Microlabs będą lepsze od taniego ampa + równie tanich kolumienek, typu Unitra?

Cokolwiek złożysz w cenie microlabów, będzie kiepskie, imho nie da się dobrać zestawu wzmak+kolumny do 350 pln tak, żeby to sensownie grało (tylko proszę (a modów o usuwanie wszelkich zalążków) o nie zaczynanie dyskusji na temat unitr, altusów, od tego jest inny wątek).

Mona by przenieść temat do działu głośniki ;)

Można by. Było zgłaszane do przeniesienia, ale bez odzewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Roni :D Tu nawet lepiej niż w na samym dole w dziale stacjonarne.

 

Cokolwiek złożysz w cenie microlabów, będzie kiepskie, imho nie da się dobrać zestawu wzmak+kolumny do 350 pln tak, żeby to sensownie grało (tylko proszę (a modów o usuwanie wszelkich zalążków) o nie zaczynanie dyskusji na temat unitr, altusów, od tego jest inny wątek).

Masz rację. Z gotowych i kupnych pewnie nie, ale ciekawą propozycję podał Caleb w temacie "Napełnienie pokoju dźwiękiem":

za 400zl spokojnie zrobimy zestaw kolumny i kupimy jakis wzmacniacz. a neich beda to tesle arn-150 i polska kopulka stx gdwk pj - za calosc mysle ze jakies na luzie 250zl, a 150zl zostaje na wzmacniacz - za to kupimy cokolwiek z allegro... nie wiem jak sie to ma do prolabow, ale podejrzewam ze jednak DIY wygra. ew zamiast tych tesli mozna zrobic klony totem mite, ale na bas nie ma co liczyc (no chyba ze zastosujemy nieoryginalna zwrotnice, poprawnie wykonana w przeciwienstwie do oryginalow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym różnią się SOLO6C od piątek, prócz większej mocy i wyglądu? Dźwiękowo są identyczne?

 

Piątki i szóstki w infosoft są w tej samej cenie, siódemki są 65zł droższe. Klik

 

Czyli, jeżeli mamy miejsce na siódemki to opłaca się do nich dopłacić te 70zł bo są znacznie lepsze, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym różnią się SOLO6C od piątek, prócz większej mocy i wyglądu? Dźwiękowo są identyczne?

Tak na prawdę nie wiadomo. Jest masa wykresów na Pure, według których 6c są troszkę lepsze, pytenie tylko na ile...?

Czyli, jeżeli mamy miejsce na siódemki to opłaca się do nich dopłacić te 70zł bo są znacznie lepsze, tak?

Moim zdaniem warto iść w siódemki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siódemki grają moim zdaniem pięknie... ale nie miałem porównania do szóstek.

Z tego co czytałem różnią się tym, że w siódemkach bas jest głębszy, schodzi niżej.

 

Solo5C podobno są jaśniejsze... Różnią się rozmiarami i głośnikiem nisko-średnio tonowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności