Skocz do zawartości

Mpio Kontra Iaudio- Równa Bitwa? Cd.


adams

Rekomendowane odpowiedzi

Kupując playerka znaczenie mają najbardziej:

1.Jakość dźwięku

2.Dodatkowe funkcje i ich jakość

3.CENA [niestety jeszcze wciąż]

Zastanawiam się, co kupić: najbardziej przymierzam się do iaudio g3 1gb, ale konkurentem jest mpio fy400 1gb. Obaj producenci dają 2 lata gwarancji - co świadczy o jakości wykonania chyba [?]

Z tego co czytam iAudio wraz z iRiverem są niekwestionowanymi liderami, ale czy rzeczywiście mpio nie depcze im po piętach? Jak jest z mpio? z jego dźwiękiem? i jakością obudowy?

Mpio 200zł tańszy... a to daje możliwość dokupienia za tą kasę słuchaweczek juz konkretnych.

 

Zapraszam ponownie do wyrażenia opinii !

 

A szczególnie tych, co playery obu firm użytkowali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zwykle FL 100 strasznie stary model :) pamieci mam 256 FL 100 imozliwosc rozszerzenia pamieci o karty SD/MMC u konkurencji zdaje sie tego nie ma :)

uzywam sluchawek sennheisera mx 550 nie graja one rewelacyjne ale moje potrzeby muzycznie zaspokajaja :)

Co do jakosci dzwieku to najlepiej zajdz do sklepu i niech Ci cos puszcza wtedy sam ocenisz, bo ja nie wiem jak jest w tych nowszych modelach

napisz jeszcze do czego ma Ci odtwarzacz sluzyc i jak czesto masz zamiar sluchac, bo 1 giga do sporo miejsca i jak masz zamiar uzywac go na rowerze w autobusie lub do biegania to w zupelnosci starczy 512, wtedy spokojnie mozesz brac iAudio G3 (super cacko). No chyba ze jestes melomanem i kazda mp3 bedziesz mial w najwyzszym birate :P

 

Co do funkcji to nie przywiazuj do nich zbyt duzej uwagi bo i tak nie bedziesz z wiekszosci korzystal

najwazniejsze to

- na ile starczy bateria

- w jakiej jakosci jest nagrywanie z radia i dyktafonu i do jakiego formatu

- transfer z komputerem usb 2.0 czy 1.1

- czytelny wyswietlacz i latwa obsluga

- dobry equalizer no i zegarek moze sie przydac :)

 

a co powiesz na iAudio 5 ? piekna maszyna, ja bym to bral bez zastanawiania nawet 256 jak sa takie male :)

 

aaaaa jeszcze w mPio jest taki durny patent(starcze modele) ze do wgrywania mp3 trzeba zainstalowac mpio managera ale nie jestem pewien czy w fy400 tego juz nie ma, ale lepiej zwroc na to uwage :)

 

http://pclab.pl/art14741-25.html mozez tu cos znajdziesz ciekawego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pojemność jestem zdecydowany i wiem dlaczego :)

iAUDIO 5 jest bardzo ładniutki, ale bebechy te same co w g3 - a jaka różnica w długości odtwarzania !!

A co do jakości dźwięku, to bez kitu mam wrażliwe ucho - sam nie wiem, czy to do końca dobrze [jakbym tyle nie słyszał to bym często nie był poirytowany jakością]

Ale dzięki za wypowiedź

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

powiem Wam, ze ja MPIO zaczynam traktować jak nieco droższego Creativa... nie ze względu na awaryjność, ale konstrukcje i możliwości. Jakoś nie zdawałem sobie sprawy z tego ze tyle MPIO posiada tylko USB 1.1.

 

Może nie MPIO One (choć jego wyświetlacz nie jest rewelacyjny)... a w przypadku FL konta np. N10 wole N10 zdecydowanie!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ja mam MPIO FG100 i iAudio G3.Co moge powiedziec?

iAudio ma duzo funkcji które podnosza niskie tony i to niewiarygodnie. Nie da sie prawie słuchac chyba ze ktos lubi dlatego moc basów mozna regulowac i ja mam w połowie. MPIO tego nie ma. Niskie tony są na tym samym poziomie. Jest niby equalizer ale zawsze miałem wrazenie ze wogóle nie ma wpływu na dzwiek(mimo zmian flasha). Odwrotnie jest z iAudio.Jest kilka predefiniowanych ROCK, JAZZ, Classic,POP itd, oraz USER i od razu słychac zmiany. PO za tym sa funkcje 5 pasmowy EQ, BBE, Mach3Bass, MP Enhance, 3D Surround oraz Pan których MPIO nie ma.

 

Uzywam słuchawek SONY EX-51.

Jesli chodzi o cene to za iAudio G3 1GB zapłaciłem 499 a chciałem kupic MPIO FY-600 za 50 zł mniej.

Na Allegro ktos sprzedaje FY600 1GB za 299 z gwarancja. 30 sztuk razem. Warto chyba.

 

No ale jak w sklepie posłuchałem tego G3 to juz nie chciałem MPIO.

pzdr

ps:fg100 ma uszkodony joy.nie mozna przesuwac do kolejnych utworów.w tył mozna.nie jest juz na gwarancji a serwis komputronik swierdził ze tego nie zrobi bo sie nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem okazje zobaczyc potrzymac i posluchac Mpio hd300. Powiem tak wykonanie calkiem niezle nie mozna prawie sie do niczego przyczepic. Nie wiem jak z jakoscia materialow za krotko go mialem. Jest funkcjonalny wygodny w uzytkowaniu. Co do jakosci to nie jest tak dobrze. Dla mnie brzmi podobnie z do Creative Zen Nano+ ktory ma kolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nfsu z tym sie zgodze. wyglad wykonczenie jest niezle w creativie jakby wszystko bylo plastikowe daje sie naciskac trzeszczy. a co do dzwieku to moze i sa lepsze dla mnei byly porownywalne choc byl to pomiar na slabych sluchawkach. a equalizer coz za krotko go mialem by sie nim porzadnie pobawic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności