Skocz do zawartości

CZy warto kupować D2 ?


jankooss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! JEst to moj pierwszy post na tym forum... tak więc w razie ew błędów itd prosze o wyrozumiałość :) Mam super problem związany z zakupem odtwarzacza mp4... Najgorsze jest to, iż nie moge ocenić sprzetu, jakim jestem zainteresowany bo najzywczajniej w swiecie nie mam jak.. Cały dowcip polega na tym, iż słucham muzyki elektroniczej, house'u itd więc sprzęt musi miec dobre niskie i wysokie tony.. Na środku mi w ogole nie zalezy . I teraz przechodząc do sedna problemu zwracam sie do publiki z zapytaniem jaki sprzęt sobie kupić ? Czy warto jest pakować 530 zł za D2 + np Aurvany od Creative czy taki user jak ja nie zauwazy róznicy słuchająć np muzyki z Creative Zen + Ep-630 ? Pisze to ponieważ nie wiem, jaka jest róznica.. Wszyscy sie wypowiadają na temat owych brzmien, lecz z reguły z muzyką typu rock/ metal itd.. Co mnie kompletnie nie interesuje . Prosze o jakaś jakies porady, sugestie od uzytkownikow . Bede baardzo wdzieczny :):):) Pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę sam nie wiesz czego szukasz :P Dylemat między Zen a D2 to dość dziwny przypadek.

 

Prosta rada: idź najpierw do MP3store ze swoim pendrivem z muzyką jakiej chcesz posłuchać. Jak masz okazję to weź też od jakiegoś znajomego odtwarzacz creative dla porównania. Posłuchaj tam coś z tych: D2, Vedia V39, może Meizu M6 i z tańszych odtwarzaczy video (nie mp4, one nie odtwarzają mp4, Zen też nie) Vedia C3. Do odsłuchu możesz wykorzystać słuchawek SRS-200 - pchełek w zestawie odtwarzaczy Vedii, albo jak masz jakieś swoje do odniesienia. Wszystkie te odtwarzacze są lepsze od Zen (choć pewności nie mam przy C3)

 

A wogle to potrzebny ci duży ekranik w odtwarzaczu?

 

Słuchawki to koniecznie dokanałówki muszą być? Może te pchełki SRS ci się spodobają i jak byś kupił coś Vedii to byś miał je w zestawie. Wydaje mi się, że do twojej muzyki nie spodobają ci się ani Ep, ani Aurvana.

 

eidt:

o, nie zauważyłem, że to w dziale Cowon jest :P, bo to pytanie to raczej do "co kupić", a tutaj możesz śmiało szukać konkretniejszych inormacji o D2.

pogląd na sprzęt to ja wcale dużego nie mam, po prostu poczytaj trochę forum i udaj się kiedyś do MP3store posłuchać co cię zainteresuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dokanałowe słuchawki by sie bardzo sprawdziły . Powiem tak, ze dotąd słuchałem muzyki na SOny Ericssonach itd ponieważ szkoda było kasy marnowac na jakis player ale jednak postanowiłem to zmienic stąd wlasnie pomysł o Aurvanach czy EP-630. Zle nazwałem, ze musi to być mp4, najlepiej odtwarzacz muzyczny z dobrym ekranem no i wiadomo, jakas marka tez by sie przydała... Nie jestem jakims znawcą sprzętu i nie mam takiego przeglądu rynku jak Ty . Muzyka hm.. tak jak napisałem, motyw house'u, oraz elektroniki. Nic poza tym nie wchodzi w gre. Myslałem jeszcze nad Iriver clix2, ale wygląd troche nie w tą strone . Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

to w wersji lekko ekstremalnej dla Ciebie D2(dużo basu) + jbl 220 (dużo basu) = to czego potrzebujesz. Do housu wydaje mi sie dobry wybór jeśli chodzi o playera a co do słuchawek to pomyśl nad nagłownymi. Sam z oporami się przesiadłem z dokanałówek ale uwierz mi że warto i że nawet jeśli uważasz się za osobę mało osłuchaną to myślę że nie pożałujesz tego kroku. A jeśli koniecznie doki no to na pewno nie ep i nie aurvany. Ja bym sie zastanowił nad ex82 miałem okazję posłuchać i grają fajnie, myślę że też by Ci pasowały, szczególnie że w komisie leżą i czekają za śmieszne pieniądze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze własnie ze ok 50 zł kosztują te Sonki . Ok, tak wiec zostajemy przy D2 bo mysle ze to tez dobry sprzecik . ex82 wydawaja sie byc takie wielkie przy aurvanach a jbl220 to... spooro wiecej kosztuja. Pytanie czy to jest warte tych pieniedzy. Nauszne słuchawki raczej odpadaja . tzn sie na pewno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

tani to nie bardzo bo oprócz allegro to jble dostaniesz chyba w ispocie tylko :/

a jeśli chodzi ci o odtwarzacz to ze wszystkich i tak w mp3 store najtaniej... nie licze internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

a epki to chyba nie najzdrowszy pomysł do d2 bo on sam lekko zamula znaczy ma dużo dołu a epki jak wiadomo mają za dużo basu(co w połączeniu grało by chyba nie najlepiej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

d2 trafiają się w okolicach 400zł/2gb w dziale komis. Cena dość spora ale ilość funkcji jest naprawdę duża, są w nim małe drobiazgi które cieszą np. budzenie mp3/radiem/nagrywanie z radia z ustawieniem czasu o której ma sie coś nagrać, filmy też na tle konkurencji wyglądają dobrze. Ja osobiście nie żałuję tego zakupu, może nie mam super wyczulonego ucha ale dla mnie to odtwarzacz bez większych wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dział komis jakos mi nie za bardzo, wolałbym mieć nówke prosto ze sklepu zwazajac na istotny fakt, ze 'mam sponsora' ze tak to nazwie. D2 to juz pewniak... a Te JBL , co mi poleciłes bardzo dobre z tego co czytam recenzje.. Ale bym sie wkopał z tymi creativami.. .dzieki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

podejrzewam że nieprędko... chyba że zależy Ci na filmach to zaczekaj pare dni na nowe vedie c6 i m20 sam jestem ciekawy jakie będą... tylko czas działania to porażka troszkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

cena na agito zaporowa. Białe za bodajże 160 zł były lub są w dziale komis nowe i pewnie mógłby Ci ktoś wystawić na allegro. Bo 330 to kosmos. Wstaw sobie ogłoszenie do komisu i poczekaj chwile to może ktoś ma nówki albo będzie miał w lepszej cenie aukcje zawsze można wystawić.

Na allegro trafiają się podróbki więc przed zakupem zapytaj kogoś tutaj czy to oryginały ja niestety nie potrafie tego w 100% ocenić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
http://allegro.pl/item339595557_sluchawki_..._vat_gw_pl.html te też są chyba ok. Ale zapytaj jeszcze kogoś dla pewności. Chociaż jak mają PL gwarancję...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.... cena w stosunku jakość / wydajność... 50 zł w tą czy w tą nie robi mi wielkiej różnicy, wazne zeby to jakoś grało :) Ale mysle ze nie sa warte tej ceny i chyba wybór padnie na... Aurvany. Mimo ze słucham elektroniki nie zalezy mi w ogole na basie, ale własnie na czystosci i szczegółowsci brzmienia. No i 200 zł róznicy. A czemu ze sklepu.. powiedzmy ze głupi przesąd sponsora :>) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności