Skocz do zawartości

Aaaaaa


Stratos

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Mam playerek 2gb I5 Dzis kurier dostarczyl...!! od wyslalanie plejerka do mnie, minelo tylko 19.5 h wiec dosc energiczna ^_^ dostawa.

Kupilem od tego goscia od ktorego daro kupil, sami tez go polecaliscie ale i tak mialem duzo obaw bo.. raz mowil tak raz inaczej, co robilo mi wode z mozgu ze moze cos sciemnia ale Okazalo sie wszystko wporzo i nie naciaga ludzi. Tylko rada dla niego zeby byl bardziej konkretny bo jak ktos by go nie znal to by nie kupil.. nie zla mialem faze . Ale its all Good! Mozna mu ufac. Polska Gwarancja - wszystko jest.

Pierwsze wrazenia?

Słuchawki ochydne wizualnie ale dosc dobrze graja ( muzyczka powitalna dosc fajna)

Teraz wiem na sto procent jedno moje ucho nie jest uniwersalne a drugie jest :P bo tylko z jednego zawsze mi wypadaly sluchawki fajnie! ( podziekuje rodzicom :| )

Ale sluchawki z zestawu siedza dosc dobrze i nie wypada mi tak łatwo z tego ucha co ma wypasc ;) wiec tragedii nie bedzie i nie musze kupowac narazie nowych sluchawek, uzbieram na shury i bedzie wypas.

Dlugosc kabla sluchawek dla kolesia lub siostry o wzroscie 180 nie bedzie sprawiac klopotu mozna wsadzic do kieszeni spodni a kabel nie bedzie naprazony.

Playerek wlaczylem w ciemnym pomieszczeniu specjalnie hehe i ladnie mrygal :D napewno wam sie spodoba ale na mnie nie zrobilo to jakiegos wiekszego wrazenia szczerze to myslalem ze kolory beda soczystrze hehe ale sa wporzo tylko ja jestem taki ze ciezko mi dogodzic.

Za to brzmienie playerka fantastyczne,czyste,mocne, z wyraznie wyczuwalnymi głebiami.

Jest malutki i juz sie z nim nie rozstane aha i jedna z pierwszych rzeczy jakie z testowalem to tok fm bo czytalem ze uwydatnia sie jakas wada tunera ktora przejawia sie w postaci jakiegos sekwencyjnego dzwieku (pykania cy cus)w radio z muza nie sluchac a w "talk radio" juz tak. Bardzo lubie tok fm wiec sie obawialem o to, ale na szczescie nie uslyszalem zadnego niepokojacego dzwieku. Fm Gra bardzo czysto jak sie umiesci player w odpowiedniej pozycji, czyli zalezy to od tego gdzie jestesmy ale jakosc dzwieku jak jest silny sygnal jest extra.

Po za tym narazie nic nie moge powiedziec bo mam go dopiero 20 minut :P

Ps. Krecik Ty cos wspominales bym poczekal?? hahah zapozno przeczytalem post :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Krecik Ty cos wspominales bym poczekal?? hahah zapozno przeczytalem post :P

snują mi się po głowie różne teorie wynikające z braku dostępności playerków na rynku.

 

skoro już go masz to oznacza, że jednak można go kupić w polsce.

 

gdybyś mógł napisać (może być na priva) ile zapłaciłeś :)

sprawdź od razu transfer do playerka - powinien być 20 mbps czyli 2.5 MB/s.

no i tesuj

no i pisz jak najwięcej.

ja mogę poczkeać z zakupem max do 15 sierpnia, no może do 18 sierpnia :)

potem kupie cokolwiek, nawet zrk kasprzak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krecik, niewiedziałem że sie przymiezasz do iAudio...czemu nie iRiver?

za iaudio przemawia :

- widoczność jako hdd

- szybszy zapis na karte flash 20 mbps

- model z 2 GB pamięci

 

na minus :

- lekko wyższa cena modelu 1 GB w stosunku do ifp 799

 

najgorsze jest to, że ja się cały czas motam co kupić. mam jeszcze 3 tygodnie czasu na rozważania.

jestem zakręcony jak słoik dżemie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<_< Wiesz że ja mam podobny problem...

 

Na początku był iRiver..."tak juz jestem zdecydowany"...później zacząłem się jeszcze bardziej rozglądać i znalazłem iAudio...jednak odrzuciłem iAudio i znów myślałem że iRiver..a teraz...Ty i Stratos ponownie wpędziliście mnie w niepewność :P

A tak bardziej skłąniasz się ku i5 czy G3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak bardziej skłąniasz się ku i5 czy G3?

Skręt, teraz załatwiłeś mnie tym pytaniem.

NIE wiem :(

musiałbym je oba pomacać, pogłaskać i powąchać.

 

bardziej i częściej zerkam na "5" niż na G3, ale ten kusi dłuższym czasem działania.

Mam jednak wrażenie, że G3 są jakby to powiedzieć ...starsze i bardziej awaryjne - ale to moje własne wnioski tylko. nie sugeruj się nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki juz mowie..

W Polsce nie ma dostepnych I5 2gb jeszcze.. ale to chyba kwestia tygodnia! czytalem ze nie ktore modele w innych krajach tez beda dostepne pod koniec lipca byc moze Cowon mial jakies problemy. Moj plejerek ten koles sprowadzil prosto od producenta z Korei 14 dni szedl.. Ale Omnimo dalo na niego 24 miesiace gwarancji takze ok.

Co do cen to na allegro ten kolo ma cene wyzsza niz ja kupilem(tylko ze ja juz dawno go prosilem) a ma napisane tam 1149 sa tez od 1139 to najtaniej w multimediabox.pl [ale jeszcze nie dostepne tak jak u reszty ] moze ceny spadna. Nalepiej z nim pogadaj o cenach ze polecil go ktos i zapytaj po ile mogl by Ci zalatwic i kiedy.. (do 15 sierpnia to juz bedziesz mial go w domu! bo wszedzie beda dostepne zapewne). Moze uda sie taniej, pogadaj bo teraz nie wiem jak to jest.

 

Nie sprawdze Ci Kreciq jak zasuwa usb bo moj komp jest z przed potopu a nowego nie kupie bo mam cos takiego ze jak cos kupuje to musi byc dobre, wiec zbieram sobie 4 tysiace na nowy komp by miec pozniej spokoj na nastepne pare lat.

Takze bede tydzien zgrywal muzyczke :)) Ale Daro moze dac nam sprawozdanie! jak wroci.

Nawet fajny jest naszyjnik, nie tandetny :D wedlug mnie

 

Sluchajcie ja wybralem jogi bo wydawaly mi sie wygodniejsze, wiec radze Ci isc do sklepu i wymacac odrazu zakochasz sie w jednym z nich. Mi sie dobrze operuje nimi ogolnie wielkosc playera jest dla mnie wsam raz.. Niektorzy nie nawidza jogów dla tego wybrali joy ale zadne nie jest klopotliwe! tylko wazne jest co wolisz.

 

Krecik ja Ci nie zazdroszcze bo I5 2gb i X5 20gb :P to praktycznie ta sama cena

Ja juz podjalem decyzje zamknalem oczy nie chcialem myslec mam.. a Ty bedziesz rozmyslal..

X5 bedzie kusił Cie najlepsza jakoscia dzwieku jaka obecnie moze wygenerowac odtwacz mp3..

i Filmy i zdjecia.. TYLKO TEN ROZMIAR hehe

Ja sie ciesze ze mam malutki grajek na 500 tysiaca utworow, gra mi w kieszeni i nie czuje go nie mysle tylko moge delektowac sie muzyka.

Recenzja bedzie.. tylko musi wyjsc troche w praniu bo ja nie z tych co chwala wszystko czego sa włascicielami,poza tym musze sie troche z moim dzieckiem oswoic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stratos,

najgorsze jest to czekanie, czego miałeś przyjemność doświadczyć.

co do sierpniowych cen za wersje 2 GB, nie spodziewam się żadnej różnicy, będą zapewne takie same (aby nie droższe tylko).

 

Przysiądź kiedyś i napisz tę reckę - dużo osób by ją przeczytało :)

co do transferu - pare osób pisało, że ma trasnfer ok. 2 MB/s - to już całkiem niezły wynik.

 

oswajaj się i pisz tutaj do nas :)

miłej zabawy ze swoją nową zabawką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ja nie z tych co chwala wszystko czego sa włascicielami

No to recka bardzo dobrze rokuje :) .

 

 

Takie moje rozmyślenia na temat jakości obu firm (iRiver oraz iAudio).

 

iAudio wkraczan na nowe rynki zbytu, więc stara się o utrzymywanie (przynajmniej na początku) jak najlepszej jakości swoich produktów, aby wyrobić sobie pozytywną opinie i zostać sklasyfikowaną jako jedna z czołowych firm produkujących playerki, również w Polsce.

 

iRiver już podbił nasz kraj i tak jakby odpuszcza sobie <_< . Może te wadliwe produkty (bardzo żadno, ale zawsze :( ) świadczą o lekcewarzeniu klienterii.

 

To jest tak jak sie poznaje nowych ludzi. Starasz sie zrobić jak najlepsze wrażenie, nawet jakbyś miał nie być sobą...a potem odpuszczasz, bo tamten ktoś już sie do ciebie przekonał.

 

 

Tak więc myśle że teraz produkty iAudio powinny być bardziej niezawodne od konkurencji, czyli iRiverka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skręt - teoretycznie jak najbardziej poprawny tok rozumowania :)

 

ale ... więcej ustarek irivera może wynikać z większej ilości użytkowników tej marki.

iaudio - sam zauważyłeś, że wchodzą na rynek - a już są katastrofalne braki w zaopatrzeniu - klienci kupują u konkurencji a nie u iaudio. oczywiście, nie musi to być wina polskiego dystrybutora, który nie ma czym handlować.

 

dla takich firm rynek polski jest tak atrakcyjny, jak dla polski sprzedaż obrabiarek do bangladeszu lub mongolii (kraje wymienione prosto z głowy, bez skojarzeń i uprzedzeń ).

 

krótko podsumowując: abyś miał rację, że tak właśnie jest :) chciałbym !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ja też nie twierdze że jest inaczej jak mówisz, tylko wyszedłem z ogólnego załorzenia i pomijając niewielkie wady, przypadki, tak powinno być, bądz tak JEST ;)

 

A co do i5 :) , to dość zniechęca mnie czas pracy...20 godzin podanych przez producenta, na głośności 20 przy bitrate 128... <_< . No niezbyt. Zakładam że będe słuchać tak jak podaje producent, ale przy jakości 320 (no chyba że sie w międzyczasie na ogg przerzuce, lecz na to są nikłe szanse bo nie mam ich skąd brać...) to może osiągne 13 godzin :mellow: - troche mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zechcij uwzględnić coraz większe pojemności akumulatorków AAA

 

dam przykład: moja grająca strychnina z siga ma osiągnąć czas pracy do 10 godzin przy 128 kbps itd.

 

mam paromiesięczne akumulatorki energy ring 1000 mah. i zmierzony czas pracy na nich to 10 godzin i 17 minutek. pliki były rózne, wszystkie VBR i 320 , mp3

bitrate: część abr128, część --p medium, część --p standard, część 320 kbps

 

na rynku już są pojemniejsze akumulatorki więć dla plików mp3@128 by ten czas wyniósł nawet i 15 godzin.

 

to największa zaleta playerków na baterie - można wykorzystać najnowsze zdobycze - na wbudowanym aku - koniec kapota, nie da sie :)

 

przekonałem troszke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zechcij uwzględnić coraz większe pojemności akumulatorków AA :P

 

One też rosną :D , ale mają jedną poważną zalete (dla mnie): są większe, czyli dużo pojemniejsze i to jest jeden z argumentów który przemawia za...

G3 :)

 

No ale jak sam już wspomniałeś, to jest inna technologia, starszy model od i5 :(

 

Rzuć okiem TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...że tam wygrało :) , czy że u Ciebie wygrało? :P

problem tkwi w tym, że nie mam ani iaudio ani irivera

a z tym co mam wygrają lub zremisują chiny ludowe.

 

dlatego staram się zachować sporą rezerwę w takich osądach.

 

bezapelacyjnie iaudio ma modele 2 GB na flash, tutaj iriver przegrał sromotnie. celowo lub nie. ale przegrał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recka i5

Recka G3

Recka U2

Recka ifp 780

Recki takie sobie ale zawierają kilka ciekawych zdjęć.

 

 

Teraz coś z witryny CNET:

iAudio i5 2GB

iAudio i5 1GB

iAudio G3 1GB

iRiver ifp 799

iRiver ifp 899

 

Najlepiej wypadł G3...

Mnie tam tradycyjnie ciągnie do 799 ;) . No chyba, że RECENZJA, która się JUŻ NIEDŁUGO ukarze (autorstwa Mr Stratosa :P:D;) ), coś zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż tak głęboko nie zaglądałem ... może sprawia tylko takie wrażenie ..sam nie wiem, dlaczego nie biore tego modelu pod uwage. akumulator , jeśli jest dobrej firmy - też wytrzyma te 500 cykli co wystarczy chyba na 2-3 lata lub nawet lepiej. może to taka mentalność socjalistycznego polaka - coś jak z remontami silników spalinowych - było przewidziane nawet i 15 szlifów cylindrów (Żuk).

zanim taki aku padnie playerek będzie już mocno przestarzały i wymieniony na nowy model.

 

ale jak mówie - coś mi pozostało z realnego socjalizmu.

nie uwierzysz, ale mam nawet 2 sygnały dźwiękowe do pf 126 p, główną wiązke elektryczną oraz klamke do drzwi od strony kierowcy (te się psuły od wkładania kluczyka).

pate lat temu wyrzuciłem z ciężkim sercem gumki do piór wycieraczek i 1 litr Hipolu (olej przekładniowy).

na pewno wiele osób mnie zrozumie, co chciałem przez to powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności