Skocz do zawartości

W jakim iPodzie jest najlepsza jakość dźwięku.?


krisio06

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nano 1g i 2g grają wg mnie (i nie tylko) identycznie, różnice jeśli są to jak dla mnie niezauważalne. za to baterią i obudową 2g lekko bije 1g. gdyby nie iphone to nie pozbyłbym się na pewno mojego 2g 8gb, bo był świetny, jeszcze teraz gdy pojawił się rockbox to już w ogóle :rolleyes:

 

A jak z mocą w 2G? Napędzi takie KPP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z mocą w 2G? Napędzi takie KPP?

na seryjnym sofcie miałem ograniczenie głośności i trzeba było odkręcać dosyć mocno, żeby było głośno, ale na max i tak nie wytrzymasz długo. na rockboxie za to nie ma ograniczeń i ma na prawdę sporo mocy, pewnie tyle co 1g. co do kpp to na seryjnym sofcie myślę można by bez problemu słuchać, pełna moc przyda się dopiero przy czymś bardziej wymagającym jak np. cal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6gen przez line-out+Fiio E1 będzie grał porównywalnie do video na wyjściu słuchawkowym?

Teoretycznie to powinien nawet lepiej (o ile ten E1 jest coś wart, nie słuchałem)

W 6g jest słabszy DAC, ale sygnał po drodze z przetwornika do dock portu mniej się zniekształca na kondensatorach i innych badziewiach.

Red Wine Audio oficjalnie przyznają, że 6g ma lepsze wyjście liniowe od nieprzerobionego 5g. iMod wypada sporo lepiej, ale na to trzeba mieć albo fundusze albo trochę wiedzy, narzędzi i chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"pełna moc przyda się dopiero przy czymś bardziej wymagającym jak np. cal."

Wojt_BB

mam zarówno ipoda nano 2g 8gb jak i właśnie CAL-e i uwierz mi, głośność jest w porządku. Nigdy nie słucham na pełnej głośności bo po prostu jest za głośno, 3/4 to max. btw dobre duo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam aktualnie jak widać S638F. Mam również iToucha 1gen. Kupiłem iPoda Video 5,5G.

 

 

 

 

Co Waszym zdaniem, z tej trójki wypada najlepiej biorąc pod uwagę:

 

- szczegółowość,

 

- scena,

 

- dobrze kontrolowany bas

 

- moc wyjściowa

 

?

 

 

 

 

Tak poza tym, czy opłaca się wgrywać SW od Classica do Video? Czy zyskam cokolwiek poza innym interfejsem? Tak wogóle, to wgrywa się oryginalne SW od Classica, czy może jakieś userskie przeróbki?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Toucha i S638F, Video będę miał w tyodniu, a Touch jutro ode mnie wylatuje. Więc nie wiem czy dobrze robię i co w tym zestawieniu, wg bardziej doświadczonych Userów wypada lepiej ;) Czy zyskam jakieś szczególne fajerwerki dźwiękowe po przełożeniu słuchawek z S638F na Video, z Toucha na Video.

 

 

 

 

Poza tym chciałem spytać o moc wzmacniacza iPodowskiego po podłaczeniu słuchawek do gniazda Jack i za pomocą jakiegoś adaptera, np. radia i remote do portu USB - co charakteryzuje się większą mocą wyjściową?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam S638 i jak widać miałem pierwszego Toucha, teraz ma go moja dziewczyna i mogę śmiało powiedzieć, że muzyka lepsza w Sony. Różnica nie jest tak duża, jak w porównaniu 638 do Nano, ale jednak jest. Fakt, że mi na 2 presetach Touch odpowiadał, ale brak equalizera to duży minus.

 

Z drugiej strony iPod Touch to świetna zabawka, sposób na nudę, a Sony może zanudzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak poza tym, czy opłaca się wgrywać SW od Classica do Video? Czy zyskam cokolwiek poza innym interfejsem? Tak wogóle, to wgrywa się oryginalne SW od Classica, czy może jakieś userskie przeróbki?

To stary firmware do 5gena ze zmodyfikowaną grafiką. Przycina, na ekranie zostają śmieci. Nie warto, już lepiej rockboksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odswieze ;) Mam Nano 4G, ale jak czytam ze wypada niemal najslabiej ze wszystkich iPodow to lipa :/ Siedzialem do tej pory na Sansie Clip 8Gb, teraz kupilem Nano 4G 8Gb. To ktory iPod (powiedzmy do 300zl, min. 8GB) bedzie gral lepiej? Nano 2G?

 

E: Co do sluchawek - teraz mam HD 202, ale planuje wymiane na jakies inne nauszne albo dokanalowe (zobaczyc moje tematy i posty ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że dźwięk lepszy/gorszy to dość subiektywne stwierdzenie, to od siebie jako bardzo dobrze grające ipody polecę ipoda video i touch. Za około 300 złotych spokojnie kupisz 5.5G Video (linki często w "okazje z allegro") albo toucha 1G 8GB, chociaż ponoć 2G gra lepiej od 1 generacji (osobiście nie miałem okazji porównać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Testowałem jakość muzyki pomiędzy iPodem Shuffle 1G, iPhonem i Sansą Fuze - za słuchawki posłużyły mi Koss Porta Pro.

 

iPod Shuffle 1G zdecydowanie nadaje się do utworów "gitarowych", czyli rocku, metalu i pokrewnych, do basowych gatunków muzycznych jest za słaby, chociaż nie najgorszy, ma po prostu mało mocy by uderzyć mocnym basem, ale za to dźwięk jest czysty, a scena dość szeroka.

 

W Sansie muzyka jest "napchana", przez co trzeba się wsłuchać by odróżnić poszczególne elementy dźwięku (gdzie gra gitara, gdzie jest bas i gdzie jest wokal), ale za to ma dość obfitszy bas niż w Shuffle 1G, i jest uniwersalna - nadaje się i do rocka, i do muzyki elektronicznej.

 

Słuchając muzyki z iPhone, w porównaniu do Shuffle 1G jest dość mało różnic, scena jest szersza, jak i separacja, ale zauważyłem że w utworach rockowych gitara jakoś ucieka w tył a wokal idzie w przód, przez co warto wtedy zwiększyć głośność (testowany kawałek - Guano Apes - Rain) co sprowadza się do tego, że przy następnym utworze musimy ściszać. Bas jest dynamiczniejszy niż w Fuze, dźwięk jest czysty.

 

W moim porównaniu oceniam odtwarzacze: iPhone > Sansa Fuze > iPod Shuffle 1G (ale Shuffle przegrywa minimalnie, w tej klasie cenowej - 50-60 zł - iPod Shuffle byłby lepszym rozwiązaniem niż Fuze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności