Skocz do zawartości

Jakie sa mankamenty pamieci zewn. w D2?


macias

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Czyli czym sie rozni pamiec zewn. (karty SD/HC) od wewn. Chodzi mi o minusy, takie jak np.

a) czy przy wlozonej karcie player sie dluzej uruchamia

B) czy mozna transferowac pliki do/z D2 bezposrednio na karte, czy trzeba poprzez czytnik kart

c) czy bookmarki dzialaja tez dla karty

d) czy pliki z pamieci wewn. integruja sie z plikami z karty,czy tez jest podzial np. muzyka z wewn. / muzyka z karty

d.1) jesli jest separacja, czy z poziomu playera moge przenosic pliki miedzy tymi pamieciami

e) czy w trybie nagrywania (tj. nagrywam live jakis wyklad) moge zapisywac od razu na karte?

 

?

 

Z gory dzieki za odpowiedzi.

 

milego dnia, hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odpowiem na wszystko, bo D2 się tylko bawiłem, ale:

B) D2 w trybie MSC pokazuje się w Moim Komputerze jako dwa odrębne dyski wymienne, jeden dla pamięci wewnętrznej, a drugi - karty, więc bez problemu można wybierać, gdzie się chce wgrać pliki;

d) w trybie biblioteki pamięci się integrują, a trybie przeglądania folderów masz rozdział na pamięć playera i kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jak zalozysz bookmarka w pliku, ktory jest na karcie i pozniej ta karte wyciagniesz, to tracisz bookmarka. denerwujace.

- odtwarzacz uruchamia sie dluzej z wlozona karta (mozesz uruchomic bez niej i pozniej wlozyc i tez m uzajmie iles czas uodczytanie jej)

- ciekawa rzecz - mozesz wyciagnac karte nawet podczas odtwarzania pliku z niej i wyjdize ci po prostu do glownego menu [tam gdzie jest wybor miedzy music/video itd]

- nie da sie przegrywac plikow z karty na odtwarzacz ani w druga strone z poziomu odtwarzacza

- nie bawilem sie duzo dyktafonem, ale nie widzialem tez mozliwosci wyboru miejsca zapisu pliku - zawsze to chyba jest okreslony katalog w pamieci wbudowanej [czyli nie ma mozliwosci nagrywac na karte]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekne dzieki za odpowiedzi. Ten czas uruchamiania jest dosc duzy -- a ma moze ktos wersje Cowona D2 z juz wbudowana pamiecia 8GB (czyli pamiec wewn. nie karta)? Pytam, bo jestem ciekaw, czy czas uruchamiania wynika z objetosci dostepnej ogolnie pamieci, czy to sama karta SD/HC tak wydluza ten czas.

 

Mam Cowona z pamiecia podstawowa, czyli 2GB i czas odpalenia to 1-2 sek.

 

milego dnia, hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam 2GB wew., więc jakkolwiek by długo się nie odpalało muszę sobie kupić te dodatkowe 8GB ;)

 

No wlasnie stad moje pytania :-), bo sie zastanawiam czy nie zmienic Cowona najpierw na 8GB. Wychodzi duzo drozej, ale unika sie paru wad jak widze oblugi kart -- przede wszystkim dlugiego czasu startu.

 

milego dnia, hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

ja stosuje taki patent: 2gb wbudowanej na filmy tapety itp, karta pamięci na muzykę. 4gb na muzyke mi względnie wystarcza i nie musze sie martwic gdzie co jest czy szukać czegoś podczas dodawania nowych plików bo akurat są w drugiej pamięci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 8 giga i normalnie uruchamia się jakieś 2-3sek, dłżej schodzi gdy go odłączasz od pc lub gdy go włączasz po ładowaniu z sieci :)

 

Piekne dzieki za info! Czyli jednak to wina kart (lub firmware'u w Cowonie). Trzeba bedzie sie przymierzyc jednak do wymiany sprzetu, ech...

 

milego dnia, hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam D2 2gb + 4gb SDHC. Czas uruchomienia z kartą to ok 3-4s. Jeśli dodasz jakieś nowe pliki to czas uruchomienia wydłuży się bo odtwarzacz musi odświeżyć swoją bazę danych. Jeśli po pewnym czasie D2 zacznie długo się uruchamiać to na forum iaudiophile.net ktoś umieścił link do programu formatującego karty SD/SDHC. Formatuje długo ale czyści bardzo dobrze i dzięki temu odtwarzacz znów odpala się szybko. Właśnie zamówiłem 16gb SDHC i czekam na nią z niecierpliwością :]

 

Mam FW 2.51. Najnowszy (czyli 2.54) jest trochę marudny (ponoć jest to wina złego "otagowania" plików z muzą). Zresztą sam zobaczysz, który FW najbardziej Ci odpowiada :]

 

D2 nagrywa pliki tylko do odpowiednich katalogów w pamięci wbudowanej: radio do D2/RECORD/FM/ , dyktafon do D2/RECORD/VOICE/ . Niestety nei da się tego zmienić. A pliki możesz przenosić tylko poprzez kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za niedlugi czas w przystepnych cenach powinny byc takze karty 32gb.

 

w tym wypadku pojemnosc playerka jest raczej drugorzedna i chyba nie oplaca sie zmieniac 2gb na 8gb placac za 6gb prawie 300zl. :0

 

 

[edit]

- nie bawilem sie duzo dyktafonem, ale nie widzialem tez mozliwosci wyboru miejsca zapisu pliku - zawsze to chyba jest okreslony katalog w pamieci wbudowanej [czyli nie ma mozliwosci nagrywac na karte]

 

no chyba ze w takim wypadku ktos nagrywa namietnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeszcze miał taki problem jak ja?

Mianowicie niedługo po tym jak się pojawił FW 2.53 (no i go zainstalowałem) kupiłem sobie kartę Tanscend SDHC 8GB. Wcześniej używałem zwykłej SD 4GB 133x Pretec'a i wszystko było ok. Teraz 8-gigówkę przeznaczam tylko i wyłącznie na muzykę, a 4-gigówkę na zdjęcia/filmy. Prawie całą 8-kę zapełniłem muzyką, zostawiając nie mniej jak 200MB wolnego miejsca tak na wszelki wypadek. Zawsze też się upewniam, żeby ID Tagi miały odpowiednią wersję, wcześniej miewałem przez to problemy...

No i przez długi czas wszystko było ok, aż pewnego pięknego dnia wsadzając Transcenda do playerka, odtwarzacz wykrył kartę, ale zaczep jej jeszcze nie złapał, ja puściłem i karta wyskoczyła po czym od razu ją wsadziłem w momencie gdy COWON jeszcze się głowił co się w ogóle dzieje :]. No i zgłupiał, zwiesił się, ale nawet nie trzeba było go na chama resetować.

 

Problem w tym, że player nagle zgubił część plików z karty (wewnętrzna pamięć jest nietknięta), Przy włączonym odtwarzaniu wszystkich utworów liczba piosenek zmniejszyła się o te brakujące, a jak się chce wejść do katalogu z brakującymi plikami (widzi foldery) znów się wiesza.

 

Po podłączeniu playerka do kompa widać było, że zawartość karty się nie zmieniła, pliki wszystkie jak były tak są, no ale próbowałem jeszcze sformatować kartę. Niestety zawsze jakieś pliki gubiło. Po jakimś czasie takiej "zabawy" 4-gigówce też się to udzieliło.

 

Dosłownie ze 2 dni później pojawił się FW 2.54, wrzuciłem go no i "zepsuta" karta znów zaczęła działać jak należy. Znów było ładnie ślicznie, aż tu tuż przed świętami na wykładzie wyciągnąłem Transcenda, włożyłem 4-gigówkę i sobie obejrzałem film z kumplem (tak, bardzo fascynujący wykład :] ). Na przerwie powrót do 8-ki, a tu ZONK! Znów część folderów na karcie się buntuje. Czy to znaczy, że lada dzień COWON wypuści FW 2.55? :P

 

Na razie się wstrzymuję z czyszczeniem pamięci/reinstall'em FW. Może ktoś już miał podobny problem i go rozgryzł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może przy odczytywaniu bazy zrobiły się jakieś błędy ale u mnie nigdy nie miałem żadnyvh problemów, co lepsze d2 z kartą startuje w niecałe 2 sekundy. (8gb transcend)

 

Niezly rozrzut w czasach ;-) Jakie macie (Kurop, Stabbb, Javacris) pamieci -- chodzi mi o class (no marke, Javacris podales, dzieki) i marke?

 

milego dnia, hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

javacris, a jaką wersję FW masz?

Też myślę, że to jakieś błędy się porobiły cowonowi w systemie, mam tylko nadzieję, że to nie będzie się regularnie powtarzać :/

 

Kartę mam tą: http://lorien.waw.pl/opis.aspx?kat=1722&id=PAp0177

I pomyśleć, że jak ją kupowałem to jeszcze chyba 2 razy więcej kosztowała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezly rozrzut w czasach ;-) Jakie macie (Kurop, Stabbb, Javacris) pamieci -- chodzi mi o class (no marke, Javacris podales, dzieki) i marke?

Ja posiadam tę kartę:

http://www.amazon.com/SanDisk-Ultra-MicroM...1/dp/B000J5LA9Q

 

a raczej posiadałem. Wczoraj doszła do mnie A-data 16gb. Pierwsze uruchomienie trwało "kilka kółek" (te animowane kropki, które pojawiają się przy uruchamianiu odtwarzacza). Obecnie mój D2 uruchamia się po 4 kropkach jeśli nie uaktualniam bazy. A przy małym uaktualnieniu tzn. dodanie nowych podcastów (w moim przypadku to nawet 300-400mb dziennie ,ewentualnie jakiś nowy album, D2 startuje po pojawieniu się wszystkich kropek czyli jedno pełne kółko :]. FW 2.51 i nie zamierzam zmieniać. 2.53 popsuło to co było dobre w 2.51, a 2.54 naprawiło to co skaszaniło 2.53, i dorzuciło nowe problemy (karty 16gb potrafią nie działać pomimo, ze przy 2.51 działały bez problemu). Dziękuję, postoję. Zostaję przy 2.51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

A próbowaliście defragmentować pamięć D2 i kartę? W moim przypadku komunikat rozpoznawania karty pojawia się na jakąś sekundę (powiedzmy, że tylko miga), a komunikat poprzedzający (o pamięci własnej D2) jakieś 2-3 sek. Bez defragmentowania za każdym razem sama karta ładuje się z 5 sek (oczywiście, jeśli były jakieś zmiany - czas się trochę wydłuża (do 7 sek?)). Mam kartę Sandisk MicroSD 8GB. Defragmentuję jkdefrag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowaliście defragmentować pamięć D2 i kartę? W moim przypadku komunikat rozpoznawania karty pojawia się na jakąś sekundę (powiedzmy, że tylko miga), a komunikat poprzedzający (o pamięci własnej D2) jakieś 2-3 sek. Bez defragmentowania za każdym razem sama karta ładuje się z 5 sek (oczywiście, jeśli były jakieś zmiany - czas się trochę wydłuża (do 7 sek?)). Mam kartę Sandisk MicroSD 8GB. Defragmentuję jkdefrag.

 

Pamięci flash raczej nie powinno się defragmentować, bo one mają określoną liczbę cykli na odczyt i zapis, więc jeśli będziesz cały czas defragmentował to może okazać się, że niektóre sektory przebyły już tą określoną ilość cykli. Jest to bardzo mało prawdopodobne i prędzej kupisz sobie nową pamięć :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

planuje zakup sdhc 32gb do d2 i w zwiazku z tym mam kilka pytan:

-czy d2 w ogole obsluzy taka karte bez problemu?

-czy jest jakas roznica pomiedzy kartami 8/16 czy 32gb w konsumpcji baterii?

-jesli teraz d2 wytrzymuje 45-48 godzin to ile moge sie spodziewac ze bedzie mi trzymal z karta 32, ile to mi zje baterii?

-czy wystepuja jakies roznice miedzy sdhc a micro sdhc + adapter jesli chodzi o konsumpcje baterii i wspolprace z odtwarzaczem?

-czy nie bedzie problemu z obsluga adaptera sdhc typu dual slot (miejsce na dwie karty micro sd)? i jak to wplynie na baterie?

 

bardzo prosze o odpowiedz. :}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to moze i ja sie wypowiem. Mam Cowona D2+ i nie zauwazyłem że odtwarzacz z jakąkolwiek kartą dłużej się otwiera jezeli korzystamy podczas dnia. Jedynie dłuzej sie otwiera po ładowaniu lub tez po roszadach z biblioteką czyt wgrywaniu utworow na którąkolwiek pamięć (wewnętrzną i zewnętrzną) i wtedy jest że Database coś tam żę układa. Być może jest to spowodowane też rodzajem karty.

 

-nie wiem jak jest ze zwyklym D2 ale D2+ obsłuzyl mi bez problemu 16gb i 32 gb jak wkładałe na próbe.

-co do bateri nie jestem w stanie się wypowiedzieć bo nie przywiazywałem wagi do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności