Skocz do zawartości

Ripowanie CD na komputerze biurowym :)


ropusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałem zrzucić kilka płytek do jakiegoś formatu obsługiwanego przez mojego mp3playera. Aby zaoszczędzić czas pomyślałem, że zrobię to w pracy i tu pojawia się problem, bo nie mam uprawnień administratora, żeby coś zainstalować. Nawet programy typu EAC nie widzą płytki. Jedynie działa mi WMP 9. Mam w nim możliwość zrzucić do .wma. I tu moje pytanie. Jaką jakość ustawić? Zwykle ustawiam .mp3 192 kb/s, a tego kodeka nie znam. A może znacie jakiś inny program niż EAC, co by działał bez uprawnień i instalowania kodeków w systemie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacques La Fey

Nie możesz EAC zainstalować czy nie działa ?

 

Aktualizuj WMP jeżeli sie da i macie legalny Windows w pracy. WMP może zgrywać także do MP3 zajrzyj do ustawień.

 

WMA 192 kbps będzie lepiej brzmiało niż MP3 192 kbps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EAC się instaluje, a tak naprawdę rozpakowuje do katalogu, ale nie wykrywa napędu CD.

Mam legalny Windows 2000 i na nim WMP 9. Jedyne opcje to Windows Media Audio (zmienna szybkość transmisji bitów) oraz Dźwięk Windows Media. Jak zmienną ustawię na mx. to mam od 240 do 355 kb/s a szczebel niżej od 135 do 215 kb/s. Przy Dźwięku Windows Media mam max. 192 kb/s, a szczebel niżej 160 kb/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, ale album zripowany do WMA@192 przez WMP w ogóle ani na Clipie, ani na żadnym playerze mi nie działał. Ogólnie WMP do ripowania jest dziwny, do bezstratnego nie poszło, do mp3@320 też. Tylko to nieszczęsne WMA zadziałało. (nie wspominam mp3@128 bo kto do tego ripuje ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ustawieniach WMP odznacz "kopiuj muzykę chronioną" - pod tą przewrotną nazwą ukryte jest "dodwaj zabezpieczenie DRM do każdego zripowanego utworu"

 

poza tym ripuj do WMA@192 (żadne VBR) - na kombinowaniu nie wychodzi się dobrze, a 192kbps powinno być przeźroczyste

 

... możesz też zobaczyć, czy w ustawieniach ripowania WMP nie da się wybrać "MP3" - co prawda a konkretnie implementacja FhG nie ma trybu VBR, ale i tak można sobie swobodnie ripować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ustawieniach WMP odznacz "kopiuj muzykę chronioną" - pod tą przewrotną nazwą ukryte jest "dodwaj zabezpieczenie DRM do każdego zripowanego utworu"

 

poza tym ripuj do WMA@192 (żadne VBR) - na kombinowaniu nie wychodzi się dobrze, a 192kbps powinno być przeźroczyste

 

... możesz też zobaczyć, czy w ustawieniach ripowania WMP nie da się wybrać "MP3" - co prawda a konkretnie implementacja FhG nie ma trybu VBR, ale i tak można sobie swobodnie ripować...

Tak też zrobię. Foobar Portable również ma problem bo nie dostępny jest dla niego CD. Brakuje chyba sterowników aspi, ale bez uprawnień sobie ich nie doinstaluje. Pozostaje zatem WMP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności