Skocz do zawartości

Laberg nJoy rmvb


Senshi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujące uwagi do tego Laberga:

 

- brak obsługi OGG - czy dałoby się dorzucić? nawet kosztem innej funkcjonalności - baardzo by się przydało.

- brak dziurki na smycz - trzymać w zębach, albo w białym silikonie (czarny player?) niby jack dość mocno siedzi, ale to nie to samo.

- brak podziału mp3 na albumy/wykonawców - jukebox wtrynia wszystko na jedną płaską listę, samo "odtwórz folder" to ciut mało, choć pomaga.

- czcionka menu - nieco za cienka, nie zawsze dobrze widać (antyaliasing byłby super! )

- nieco brakuje czegoś do powrotu do menu - trzymanie wciśniętego joya przez 2s jest niewygodne ( może podłączyć do A-B jak nie używane?)

- ekran jest jasny i ma niezły kąt .. ale tylko jak się patrzy z prawej strony :P od lewej jest o połowę ciemniejszy. Doszło do tego, że prawym okiem widziałem jasny obraz, a lewym już ciemny ( myślałem że mi się gała przepaliła ;P ) jest to niepokojące.

- pod Linuxem nie montuje się automatycznie dysk wewnętrzny: localhost: kernel: sdc: unknown partition table (doszedłem - to partycja loop, bez tablicy partycji - można zamontować mount /dev/sdc /media/dysk -o loop - nie dałoby się tam dorzucić tej tablicy?), kartę miSD czyta ok (jak na możliwości drivera ;).

- odpalenie dziwniejszego flasha wiesza system (wrzuciłem FlOw )

- pozostawianie (widocznej) dużej ilości plików z markerami filmu (last viewed jak przypuszczam)

- brak kontynuacji grania mp3 jest BARDZO złym pomysłem. Bardzo utrudnia słuchanie podcastów. Leziesz do pracy/szkoły, słuchasz 1-2h podcasta i co się dzieje jak docierasz do roboty? Pauza na 8 godzin? To jest potrzebna funkcjonalność.

 

Ogólnie - jestem pozytywnie zaskoczony jakością, wagą i ceną.

Oglądanie filmów bez konwersji też jest fajne

Baaardzo mi brakuje OGGów - większość podcastów OpenSource'owych jest w tym formacie, sklepy już mają OGGi w standardzie, obok mp3 i FLAC-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 miesiące temu...

Widzę, że pojawiło się już wcześniej dręczące mnie pytanie, ale nie padła żadna odpowiedź.

 

Co z kurzem, który przedostaje się pod wyświetlacz? Obawiam się, że wkrótce może pokryć cały wyświetlacz od wewnątrz i nie będzie się dało go usunąć. Jakaś solucja? Ktoś już opracował jakąś metodę?

 

I jeszcze jedno pytanie: czy znalazł ktoś jakiś futeralik, który pasuje do designu nJoya? Bo ta gumowa osłonka nie spełnia moich oczekiwań :X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam. kupiłam sobie dziś tą mp4 ale jak czytałam instrukcje było tam napisane, że aby zablokować klawisze trzeba przytrzymac A-B i przycisk play/ pauze jednocześnie ale one razem nie działają. wrociłam do sklepu bo myślałam, że jest zepsute ale jak ze sprzedawca sprawdziliśmy na kilku kolejnych njoy'ach to również nie działało. Mam pytanie czy wy też mieliście taki sam problem i czy trzeba przyciskać je w specjalny sposób, którego nie mogę rozkminić ;) Będę wdzięczna za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam, pod wpływem dobrych recenzji zamieszczonych na forum pokusiłem się o kupno njoy-a i muszę stwierdzić, że zdecydowanie była to chybiona decyzja; powód takiej opinii? jeden (ale wystarczający) jakość dźwięku jaki produkuje owo urządzenie. mówiąc w skrócie jest ona poniżej krytyki. reszta w miarę przyzwoicie (tylko cóż z tego...?).

 

zdecydowanie nie polecam, no chyba że pozostała reszta odtwarzaczy nie dysponuje nawet tym

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nowe firmware zainstalowałeś?

1.31 był od razu na pokładzie, jest jakiś nowszy? zresztą firmware chyba niewiele mógłby zmienić w tym układzie. trochę to dziwne, kiedy urządzenie w zasadzie dedykowane tylko do tego konkretnego celu (muzyka) robi to gorzej niż przeciętne karta dźwiękowa wbudowana w płytę gł. teraz ciekawi mnie już tylko czy jest to regułą (np wynikającą generalnie z użytych podzespołów, miniaturyzacji itp).

 

ps a przepraszam, może dodanie własnych nastaw EQ mogłoby choć trochę pomóc, ale co ciekawe pomimo deklaracji na opakowaniu urządzenie nie posiada tej opcji. zastanawiam się czy nie zrobić sobie z tego powodu do reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mozna jak najbardziej tym bardziej że wszędzie jest taka informacja i kilka innych jeszcze niezgodnych. Ale ja juz sie do niego przyzwyczaiłem. Ogladam filmy z YouTube których normalnie nie mam czasu obejrzec, słucham audio-booków w MP3 PRO przed zasnięciem, czytam e-booki w TXT itp. Uwazam ze to swietny i całkiem solidny sprzęt. I głosniczek tez sie bardzo przydaje.

Jak dla mnie bardzo potrzebna rzecza jest opcja zapamietywania gdzie przerwano słuchanie danego utworu - tak jak to jest z filmami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja swojego oddałem i został przyjęty bez mrugnięcia. Przy okazji wziąłem swoje słuchawki i posłuchałem innych odtwarzaczy. Po tej sesji muszę powiedzieć, że większość z nich generuje dźwięk jakością zbliżony do lepszych walkmanów kasetowych sprzed dobrych 10-ciu lat, co jest dla mnie raczej nie do przyjęcia. Tak więc odpuściłem sobie tą zabawkę.

 

ps najlepiej grało coś co się nazywało sansa fuze.

ps2 tak zupełnie przy okazji, to polecam przed zakupem odwiedziny sklepu "electro world". cenowo mniej więcej na poziomie agito.pl, ale tu można bez problemu postać godzinę i posłuchać przed zakupem.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przydatne funkcje, które mogłyby pojawić się w kolejnej wersji firmware'u to:

-RDS w radyjku :) ja i zapamiętywanie ostatnio słuchanej stacji;

-możliwość wyświetlania napisów podczas oglądania filmów;

-grubsza czcionka (w słońcu kiepsko widać);

plus to co pisali inni forumowicze, czyli obsługa albumów. Mam nadzieję, że niedługo "załoga" wyda nowy poprawiony firmware. A tak poza tym fajna zabawka, jestem mile zaskoczony jakością tego "stworzonka" ;) .

No i oczywiście możliwość wgrywania gierek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności