Skocz do zawartości

Laberg nJoy rmvb


Senshi

Rekomendowane odpowiedzi

Laberg nJoy rmvb

 

Wstęp

 

Uprzedzam, że nie umiem pisać recenzji dlatego ta recenzja będzie bardzo amatorska. Nie jestem także audiofilem. Nie słuchałem dużej ilości odtwarzaczy, dlatego moja recenzja będzie bardziej n00b-friendly, bo w temacie odtwarzaczy nie mam wielkiego doświadczenia. Piszę ją jednak, dlatego, że użytkowników tego odtwarzacza jest bardzo mało. Dużo mniej jest natomiast opinii i recenzji o nim. Także piszę ją dla progenitury która będzie zainteresowana tym odtwarzaczem. ;]

 

Laberga polecono mi na tym forum. Stary odtwarzacz (sansa c140) miał po prostu za małą pamięć. Szukałem odtwarzacza taniego, posiadającego możliwość rozbudowy pamięci kartą, który potrafi ‘coś tam’ więcej niż tylko odtwarzanie mp3.

 

Pudełko

 

Pudełko jest bardzo ładne, matowe i miłe w dotyku. Bezapelacyjne najlepsze z jakim się dotąd spotkałem. Schludne i minimalistyczne. Beż żadnych folii ukazujących znajdujący się w środku odtwarzacz. Proste zdjęcie z przodu, specyfikacja techniczna z tyłu. Utrzymane w tonacji pomarańczowo – czarnej. Po wyjęciu z pudełka, które okazuje się nie być pudełkiem (3 ściany) drugiego pudełka i rozłożeniu go ukazuje nam się po prawej stronie odtwarzacz zapakowany w ochronną folię. Po lewej natomiast jest skrytka chowająca następujące akcesoria:

  • Odtwarzacz
  • Słuchawki
  • Instrukcję obsługi PL
  • Ładowarkę sieciową
  • Kabel USB
  • Ściereczkę z mikrofibry
  • Płytę z oprogramowaniem
  • Etui gumowe
  • Smycz

HPIM2643.jpgHPIM2644.jpgHPIM2645.jpgHPIM2665.jpg

 

 

Design

 

Odtwarzacz prezentuje się bardzo ciekawie. Zostawienie odcisków palców na nim jest prawie niemożliwe dzięki metalowej obudowie. Daje to nam poczucie solidności produktu. Duży, 2,4” calowy wyświetlacz 320x240 pokazujący nam 260 tys kolorów, znajduje się po lewej stronie ‘tytułowego’, ‘srebrnego’ joy’a. Na dolnej ściance złącze kart microSD(HC) na lewej złącze miniUSB i 2 wyjścia słuchawkowe. Na górnej ściance przesuwany wyłącznik i 2 przyciski. Praktycznie nie przydatny A-B i Play/Pause.

 

HPIM2648.jpgHPIM2647.jpgHPIM2663.jpgHPIM2661.jpgHPIM2660.jpg

HPIM2664.jpgHPIM2662.jpg

 

Sterowanie, interface

 

Odtwarzacz obsługujemy za pomocą joya. Jest on wykonany dobrze. Nie mam większych zastrzeżeń. Menu jest w stylu drzewka. Mamy kilka opcji w menu i przechodzimy do nich podświetlając jedną z nich i wciskając joy’a lub przesuwając go w prawo. Wyłączyć odtwarzacz możemy na dwa sposoby. Przytrzymując przycisk Play/Pause kilka sekund lub przesuwając wyłącznik na pozycję OFF.

Interface jest przyjemny i przejrzysty. Mamy do wyboru 4 themy. Ponadto możemy, własne zdjęcie ustawić jako tło do niemal wszystkich opcji (przy odtwarzaniu muzyki, przy radiu, przy nagrywaniu, przy e-bookach, czy przy menu głównym.). Niemal przy wszystkich opcjach, bo gdy chcemy sprawdzić stan pamięci to mamy domyślne tło, ale to chyba, żaden problem?. Kolor czcionek też możemy zmienić na jeden z dostępnych: White, Red, DarkRed, Green, DarkGreen, Blue, DarkBlue, DarkWhite (która nie wiedzieć czemu jest turkusowa o_O, GreenBlue, Violet, DarkViolet,Yellow, DarkYellow, Gray i Black. Dzięki temu możemy zmodyfikować dowolnie wgląd. Czekam tylko na możliwość zmiany czcionki. Domyślna w odtwarzaczu nie jest najlepsza. Tzn. Oczywiście jest czytelna i dosyć prosta, ale dużą literkę „M” wyświetla w dziwny sposób. Wygląda ona jak kwadracik: 2.JPG mniej więcej tak (P i 3 wyglądają inaczej). No i trzeba zauważyć, że nie ma polskich znaków. Trzeba na to uważać, bo gdy nazwa utworu zawiera polskie znaki przeczytamy wiadomość „File dosn’t exist”. Tak samo z filmami. Po prostu ich nie odtworzymy. Miejmy nadzieję, że się to szybko zmieni tak jak w przypadku Smarta. W każdym bądź razie firma Laberg zapowiada częste aktualizacje. Dziwne są też chińskie krzaki. Język ustawiony jest na angielski mimo to nie wszystko jest przetłumaczone. Podczas odgrywania piosenki, ponad tytułem utworu mamy dwie ikonki. Jedna pokazuje ustawienie EQ, druga powtarzanie. U mnie napis pokazujący stan jednego i drugiego jest w chińskim alfabecie. Mała rzecz ale denerwująca.

 

HPIM2653.jpgHPIM2654.jpgHPIM2655.jpg

 

Możliwości

 

Muzyka

 

Odtwarzacz ze względów technicznych mogłem przetestować tylko na stockowych słuchawkach. Brzmienie jest nie najgorsze. Podobne do sansy c140. Odtwarzacz bez problemu odtwarza wszystkie formaty (.mp3, .flac, .ape, .wma, .wav) a także tekst piosenek (.lrc). Jednak nigdy nie może być pięknie. Odtwarzacz ma dwie poważne wady. Jedną jest znany nam już problem z głośnością. Druga skrywa się w opcji shuffle – najistotniejszej dla mnie. Odtwarzacz następną piosenkę losuje dopiero jak skończy odgrywać poprzednią. Chodzi o to, że np. mamy utwór 1.mp3. Nie podoba się nam on chcemy przeskoczyć do następnego losowego numeru. Przesuwając joy’a w prawo (>>) odtwarzacz zacznie odtwarzać utwór po 1.mp3 czyli w tym wypadku 2.mp3. Chcąc mieć losowy numer musimy albo przesłuchać cały 1.mp3, albo przewinąć prawie do końca, poczekać aż utwór się skończy po czym odtwarzacz wylosuje np. 324.mp3. Jakby tego było mało. Wyłączam odtwarzacz włączam ponownie. Wchodzę w All songs wybieram jeden utwór, 3.mp3. Słucham, słucham dalej, utwór się skończył, teraz gra 62.mp3, słucham dalej mam 74.mp3. Skończyłem słuchać wyłączam odtwarzacz. Znowu włączam. Funkcja music>all songs wybieram utwór. Kończy się i następną wylosowaną piosenką co jest? 3.mp3. Potem oczywiście 62.mp3 i 74.mp3. Nie pomaga próba zaburzenia szufli przełączając na kolejny utwór. No paranoja ;[

 

Video

 

Chyba dla tej funkcji został stworzony nJoy rmvb. Nie musimy konwertować filmów, dużo formatów (.rm/.rmvb, .avi, .mov, .asf, .mpg, .mp4, .wmv, .3gp). Czego chcieć więcej? Bardzo przyjemnie się ogląda filmy nie ma najmniejszych problemów. Możliwość przerwania i odtwarzania od przerwanego momentu jest bardzo przyjemna i użyteczną opcją.

 

Picture

Odtwarzanie plików flash (.swf), i foto ( .jpeg, .bmp, .gif, .png). Każde zdjęcie możemy obrócić ustawić jako tło do Radia, menu głównego, e-booków itd.), możliwość pokazu zdjęć. Taki duży wyświetlacz jest idealny do tego ;]

 

HPIM2657.jpg

 

Gry

Snake, Tetris, Arkanoid i jakieś klocki. Miła funkcja umilająca lekcje, wykłady. Jedna istotna wada. Wszystkie gry są po chińsku. Jednak można je odpalić intuicyjnie.

 

E-book

Brak polskiej czcionki. Możliwość utworzenia 4 zakładek, 2 rozmiary tekstu.

 

Radio FM

Po prostu radio ;]

 

Record

Nagrywanie za pomocą mikrofonu lub z radia. Najwyższa jakość to 128 kb/s i 32 kHz. Trochę słabo czyż nie?

 

Podsumowanie

 

Laberg njoy to bardzo dobry odtwarzacz. W zasadzie jego jedyną wadą jest opcja shuffli. Totalnie nieprzemyślana. Szkoda. Poza tym nie mogę mu nic zarzucić. W tym przedziale cenowym jest bardzo dobra, silną pozycją. Idealny w podróże np. pociągiem.

 

HPIM2649.jpgHPIM2652.jpg

 

Ze względu na klasę mojego aparatu jakość zdjęć jest słaba. Proszę mi wybaczyć :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Odtwarzacz bez problemu odtwarza wszystkie formaty (.mp3, .flac, .ape, .wma, .wav)

 

ale nie odtwarza np. aac, ogg

 

i cos niewiele jest o faktycznym czasie dzialania aku :)

 

ale dobre i to co jest. thx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze mialem do czynienia z jakims wadliwym egzemplarzem, tego sie nie da sluchac!!! lewy kanal ma pstryki co jakis czas, dzwiek jest taki przesterowany ze odlozylem to po 2 kawalkach. co do znaczkow (kwasraciki) to jest jakies nieporozumienie. nie doszukalem sie user EQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krecik O faktycznym stanie akumulatora jest mało to fakt. Jednak trzyma długo. Bawię się już 3 dzień i dopiero 1 kreska spadła (na 3).

Co do .aac i.ogg faktycznie ich nie ma, ale mi to co jest wystarcza.

 

@remnaj rzeczywiście chyba miałeś wadliwy odtwarzacz. U mnie wymienionych przez ciebie błędów nie ma. User EQ też się nie doszukałem i krzaczki też, jak napisałem występują. Tu może pomóc tylko firmware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym tylko miał możliwość...

Po 16 dniach użytkowania jestem zadowolony. Ogólnie to ma dwie wady. Jedna to taka, że i wygląd i nazwa przypominają odtwarzacze mp4 i noname'y, drugim jest opcja shuffle, która wg zapewnień Laberg'a jest właśnie neutralizowana. Tzn naprawiana. Minus jest neutralizowany nie opcja shuffle ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyłączeniu jeśli chcesz kontynuować ten sam utwór nie da rady ;/. Mnie to nie jest potrzebne, ale jak już opisałem zapamiętuje kolejność utworów w szuffle i za każdym razem po wyłączeniu i włączeniu słuchamy piosenek w tej samej kolejności.

 

Długość ładowania baterii to 6h i 45 minut ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bateria rzeczywiscie laduje sie ponad 6h ;/ Ale tak ogolnie to calkiem fajna ta mp3 ( przynajmniej moje wymagania spelnia =d). A tak swoja droga to wie ktos moze kiedy laberg ma zamiar wydac nowy firmware do nJoya? Troche jednak krzaczki i brak polskich znakow przeszkadza :)

 

Nowy firmware jest już w testach od piątku. Jeżeli nie będzie bugów to będzie dostępny w połowie przyszłego tygodnia, czyli wtorek, środa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności