Skocz do zawartości

Iriver, Iaudio Może Monolith ?


Rekomendowane odpowiedzi

Taka mała akcja ;) Co lepsze iAUDIO czy iRiver? W Korei wiem, że także Monolith jest stawiany na tej samej półce co dwie pozostałe firmy.. co myślą jedni użytkownicy a co inni? ;) Ja osobie chyba wole stylistykę iRivera i rozwiązania... choć musze przyznać ze iAUDIO X5 jest rewelacyjne... no i brak ograniczeń mocy grania w iAUDIO. Choć to pewnie kwestia czasu :(

 

http://www.iriver.pl/

 

http://www.iaudio.pl/

 

http://www.monolith-europe.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to zaczeniemy odemnie :ph34r:

Najlepiej przyjrzec sie odzielnym parametrom kazdej z firm.

 

1 Troska o klienta / Update firmware:

 

Iaudio - wymienia wadliwe/obumarle playerki (choc rzadko sie to zdarza) ,daje 24 miechy gwarancji, wypuszcza bardzo czesto firmware z poprawkami bledow i sugestiami uzytkownikow, nawet do tych starych playerkow przyklad? ostanio m3 dostal nowy silkniczek ;) poza tym dobry kontakt z centrala firmy.

 

Iriver - Czytalem ze uzytkownicy skarzyli sie na czestotliwosc wypuszczania nowych łatek firmware'u, takze daje 24 miechy gwarancji, wieksza (narazie) siec punktow detalicznych niz iaudio.

 

Monolith - b.d.

 

2 Produkty

 

2a Flashe

 

Pojemnoc :

Iaudio do 2gb !!!!! Iriver do 1gb Monolith do 1gb

Barwa Dzwieku : Iaudio (czytalem opinie ze jest nieznacznie lepszy niz iriver ale zawsze ;) W kazdym badz razie Iaudio i Iriver to ten sam poziom z pewnymi roznicami. Monolith b.d.

 

Mw:

Iaudio 13 kontra iriver 18 mw (nowe modele irivera beda miec mniejsza mW z tego co pamietam to 14mw i maja ksztal juz oddawna zbierajacego laury iaudio i5 )

 

Usb 2.0

Iaudio ( wszystkie aktualne modele) Iriver ( posiada ale nie kazdy model) Monolith *(chyba posiada kazdy model )

 

Zasilanie

Iaudio: Bateria opcja pierwsza 50h opcja druga Bateria 20h (za wiekszy ekran) Opcja 3cia Akumulator 20h

Iriver : Akumulator 12godzin normanie 7, opcja druga Akumulator 40 godzin, 3cia opcja Bateria 40 godzin.

Monolith b.d.

 

Radio kazda z firm posiada.

 

Wielkosci: Iaudio ma narazie mniejsze modele niz Iriver (nowe modele sa zmniejszone ale nie weszly do sprzedazy jeszcze) Trzymalem Iriver'a i lepiej mi sie Iaudio uklada w dloni , naturalnie pasuje.

 

Jesli chodzi o odtwarzacze hdd Iaudio ma raczej tylko 20gb do 60gb....... Iriver ma mniejsze dyski np. h10 5gb (wiele osob skrazylo sie na ten model w konsekwencji zwrocilo go, zle dopracowany interfejs graficzny jak i ergonomiczny w odczuciu tamtych osob) Krolem iaudio jest X5 uznany w wielu testach i przez internautow za Najlepiej brzmiacy player na rynku. Iriver ma H300 z dyskiem do 40gb poza tym nie znam zbyt duzo szczegolow na temat hdd, bo nie sa obiektem mego zainteresowania na razie.

 

Podsumowuja ja wybralem Iaudio, przeknaly mnie czeste łaty firmware'u, wielkosc danych, jaka moge przechowywac w playerze (flash 2gb) (hdd 60gb) a tyle iriver nie moze zaoferowac. Dzwiek flashy stoi na tym samym poziomie, w hdd oczywiscie iaudio X5 generuje lepszy dzwiek. Jesli chodzi o zasilanie w moim wypadku takze iaudio wygrywa bo ma wiecej modeli zasilanych bateria (mniej klopotu gdy bateria padnie w przeciwienstwie do akumulatora ktorego nie mozna wymienic a gwarancja nie obejmuje go wiec tylko nowy player moze byc rozwiazaniem) Iriver ma model ktory mi sie podoba ale wlasnie jest na akumulator. Poza tym iriver posiada tylko joy'e w playerach nie daje alternatywy Iaudio ma jogi (pokretla) oraz joy'e. Bardziej trafia do mnie stylistyka Iaudio i5 niz irivera ifp 700 800. Funkcje playery maja podobne. Zasilanie Iaudio 50 godzin kontra 40h irivera. Iaudio obsluguje wiele formatow ! chyba wiecej niz iriver.

Narazie odemnie tyle :P czas na wasze opinie. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam iAudio U2 już od około 9 miechów (i miałem i4 przez jakieś miechów :P ). Mam porównanie jedynie do iRivera 395T i 895T u musze przyznać ,że moim zdaniem porównanie wypada na korzyść iAudio. Tak się przedstawia porównanie :P

 

iAudio U2 na +

- Rozmiary

- Bateria (nie trzeba ze sobą nosić itp. aku)

- Jakość dźwięku (choć nieznacznie)

- Equalizer

- Prosty dizajn (kwestia gustu)

 

iAudio U2 na -

- Bateria (niewymenna :/ )

- Badziewne słuchawki w zestawie (ale od czego są MDR-EX71 :D )

- Brak ładowarki do baterii w komplecie

- Kijowy pokrowiec (a mówią że stylish :P )

 

iRiver 895 na +

- Dłuuugo działa na jednym AA

- Basy moim skromnym zdaniem ciut lepsze od U2

- Słuchaweczki w zestawie o niebo lepsze od Cresyn'ów (ale i tak do wymiany)

- Większy dżojstik i "fajniej" chodzi :P

 

iRiver 895 na -

- Dizajn (kwestia gustu)

- Większy i cięższy od U2 :D

- Futerał szybko niszczeje

- Ładowarka + aku = dodatkowe koszta

 

To bybyło na tyle :lol:

 

iAudiofil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk iRivera bardziej mi odpowiada, jest trochę cieplejszy, choć różnica jest nieznaczna.

Joystick w G3 nie podoba mi się - ten w iRiverach jest wygodniejszy w obsłudze.

iAudio są brzydkie :)

iRiver ma wyraźnie lepszej jakosci dyktafon.

iRiver moze nagrywac przez line-in do 320 kbps a iAudio tylko do 128 kbps.

Wbrew początkowemu wrażeniu, menu w iRiverze jest przyjemniejsze w obcowaniu :)

iAudio ma beznadziejny, sztywny, silikonowy pokrowiec. W iRiverze pokrowiec jest lepiej dopasowany, znacznie przyjemniejszy w dotyku i ładniejszy :)

Do iRiverów dołączone sa lepiej brzmiące i wygodniejsze słuchawki.

Do iRivera mam sentyment.

iRiver to iRiver, a nie jakiś KAŁon :P :P :P :P

 

Kupiłem iAudio tylko ze względu na 2GB.

 

Mimo tego mojego, mogłoby się wydawać, niezbyt pochlebnego zdania na temat iAudio, G3 to świetny playerek. iRiver jest po prostu wybitny :)

iAudio 5 ma beznadzjeny system sterowania poprzez te znienawidzone przeze mnie pokrętełka :( ...

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkom to co napisałeś jest bardzo subiektywne...wygląd IAudio jest -powiedziałbym - bardziej dystyngowany, co do joya, to zgadzam się, ale jogi w i5 są super, trzeba tylko dłużej sie nimi pobawić :), wydaje mi sie że wiele wypowiedzi na temat irivera biorą się z tego, że jest on dłużej na rynku...a tak naprawdę sa to produkty porównywalne...różnią się natomiast niektórymi funkcjami...dlatego często zastanawiam się czy dyskusje na temat co lepsze, mają sens....każda pliszka swój ogonek chwali...- to takie przysłowie :), co innego hgdyby porównywać te firmy z czymś , co tylko z nazwy jest mp3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro jak bys przeczytal moj post to bys wiedzial ktora firma i jej produkty sa lepsze;)

Publius Publius Publius detali kazdy moze sie czepiac :rolleyes: poza tym nie spodziwam sie pochlebnych glosow o iaudio gdy za rogiem znajduje sie oboz "wroga" i to bylo by conajmniej dziwne jesli starzy wyjadacze iriver zaczeli by nagle wychwalac playery innej firmy. :D

Jedyna rzecza na jaka trzeba zwrocic uwage to ze ktos kto mial iriver kupil sobie iaudio :P

 

Ps. wasze irivery potrzebuja software by wspolpracowac z kompem, a jesli uaktualnicie firmware by dzialal playerek jako dysk wymienny to stracicie mozliwosci nagrywania w 320 kbp ;) poza tym publius powinienes wiedziec ze wysoki bitrate nie za zawsze swiadczy o wiekszej jakosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna rzecza na jaka trzeba zwrocic uwage to ze ktos kto mial iriver kupil sobie iaudio :P

W tym wypadku trzeba też zwrócić uwage że Publius chciał jak najwięcej pamięci, i to jest fakt który zadecydował na korzyść iaudio.

Ja jako stary wyjadacz irivera, nie będe uparcie twierdził że irivery są najlepsze i nic ich nie przebije (mogę się mylić) , ale będe miał takie zdanie dopóki mi ktoś tego stwierdzenia naocznie nie obali. :D A po za tym to między iRiverami i iAudio różnica tkwi tylko w szczegółach... Jeden będzie patrzył na to, inny na tamto i tak powstaną dwie odmienne opinie o tym który jest lepszy...

Na dzień dzisiejszy uważam że mam w swoim playerze wszystko co potrzebuje i następną zmianą będzie raczej tylko kolejna zmiana dysku na większy jeśli zajdzie taka potrzeba. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym miejscu nie zgodzę się z ReGie'm w jednym miejscu. W iRiverze H320 bardzo brakuje mi dynamicznych playlist. Lekko upierdliwe jest to że jeżeli chce sobie zrobić playliste to muszę podpiąć grajka do kompa. Poza tym H320 mógłby obsługiwać filmy z 15 FPS'ami :rolleyes: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W iRiverze H320  bardzo brakuje mi dynamicznych playlist.

Mi tego nie brakuje. I tak zawsze słucham całymi albumami. Ale co fakt to fakt, jakaś opcja programowania kolejności utworów by się przydała.... a to w sumie tylko kwestia czasu, trzeba poczekać aż wyjdzie rocbox dla h3xx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego często zastanawiam się czy dyskusje na temat co lepsze, mają sens....każda pliszka swój ogonek chwali...- to takie przysłowie smile.gif, co innego hgdyby porównywać te firmy z czymś , co tylko z nazwy jest mp3 smile.gif

 

ja uważam że warto bo dzieki temu osoba niezdecydowana bedzie miała bardzo konkretne porównanie... byleby te dyskusje miały jakąś normalna formę bez obrzucania sie błotem, kurczowego trzymania się bezsensownych tez (w myśl zasady "nie bo nie") itp... :D

 

Co do mnie:

iRiver mnie urzekł i jestem zadowolony z niego, iAudio(flashe) są dla mnie brzydkie. Za bardzo się nie zagłebiałem w specyfikację i inne sprawy dotyczące iAudio dlatego ten temat juz sporo poszerzył moja wiedze.

Oczywiście iRiver nie jest pozbawiony wad (kilka drobnych, do poprawienia wraz z nowym fw, kilka dotyczących samego sprzetu) ale na razie jestem zadowolony.

Jak bede sie przymierzal do zakupu nowego sprzetu( pod warunkiem wiekszej pojemnosci i kolorowego wyswietlacza na zdjęcia ; no i musi być flash;) ) to wtedy dokładniej przeanalizuję playerki innych firm

 

A póki co:

Iriver RULEZZ :P

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iaudio 13 kontra iriver 18 mw (nowe modele irivera beda miec mniejsza mW z tego co pamietam to 14mw i maja ksztal juz oddawna zbierajacego laury iaudio i5 )

 

Czy ta różnica jest bardzo widoczna? Czym się będzie objawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności