Skocz do zawartości

Jbl 420


twoj ojciec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym zapytać, czy ktoś z Was miał styczność z tymi słuchawkami. cnet wystawia im bardzo pochlebną opinię, ja natomiast testowałem model 610 (co prawda bluetooth, ale podobno po podpięciu kabla w miejsce łączności bezprzewodowej różnica w jakości nie jest jakaś zasadnicza... podobno) i byłem głęboce rozczarowany. Mam możliwość taniego zakupu tego sprzętu i zależy mi na Waszej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym zapytać, czy ktoś z Was miał styczność z tymi słuchawkami. cnet wystawia im bardzo pochlebną opinię, ja natomiast testowałem model 610 (co prawda bluetooth, ale podobno po podpięciu kabla w miejsce łączności bezprzewodowej różnica w jakości nie jest jakaś zasadnicza... podobno) i byłem głęboce rozczarowany. Mam możliwość taniego zakupu tego sprzętu i zależy mi na Waszej opinii.

 

Słuchawki tej firmy są tak mało popularne - i to zarówno u nas , jak w swojej ojczyznie

( czyli za oceanem ) że obawiam się że nie znajdziesz o nich zbyt wiele opinii

- tym bardziej z pierwszej ręki . :huh:

 

Warto jednak wiedzieć , że są to zapewne jakieś rebrandy z oferty AKG - bo zarówno austriacka

firma jak i JBL są częścią tego samego koncernu (Harman/Kardon Group )

 

Niestety , o ile identyfikacja innych modeli JBL nie sprawia większych trudności

(> np JBL 410 to po prostu AKG 416 ) to te 420 rzeczywiscie wyglądają nieco dziwnie

, bo niemal automatycznie kojarzą się z nieortodoksyjnymi kształatami słuchawek Bose

 

>> http://www.jbl.com/home/products/series_hp...&Region=USA

 

Kto wie - może z uwagi na sporą popularność słuchawek tej ostatniej firmy w Stanach

( a nie są one tanie , oj nie :D ) ktoś z kierownictwa Harmana pomyślał że można

na tym zarobić , więc zlecił opracowanie i wdrożenie do produkcji ( pewnie nawet AKG )

dwóch lub trzech modeli które przypominałyby słuchawki Bose ?

 

Ryzyko w zasadzie żadne ( bo JBL w przeciwieństwie do AKG czy Sennheisera nie musi

dbać o swoją reputację jako firmy stricte "słuchawkowej " ) , a jezeli komuś żal pieniędzy

na słuchawki Bose ( skądinąd słusznie ;) ) - moze sobie teraz kupić taką , znacznie tańszą , namiastkę .

 

Podsumowując - gra to pewnie mniej więcej tak samo jak tańsze modele z oferty AKG .

Ale za to jak wygląda . :rolleyes::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to różnica w cenie między 420 - ami a Bose nie jest taka wielka (i to jest przerażające). Ja osobiście miałem styczność z jednym z modeli tej drugiej firmy i nie ukrywam, że chętnie bym zamienił swoje px100 na nie (choć faktycznie model zamknięty Bose gra co najmniej niewystarczająco jak na swoją cenę). Dzięki za uwagę o ispotach - wybiorę się i zobaczę jak sobie jbl'e radzą... Pora zaopatrzyć się w jakąś zamkniętą konstrukcję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem w ispocie w forum, w gliwicach i faktycznie sluchawki byly. z ciekawosci spojrzalem na cene - 600zl :D. Poprosilem grzecznie o odsluch, babka cos tam pobawila sie pudelkiem, ale w koncu powiedziala, ze nie moze otwierac... Tak dla porownania JBL 220 kosztuja u nich... UWAGA! 400zl :D. No coz nici z posluchania trzy razy drozszych sluchawek od moich... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności