Skocz do zawartości

Koss Porta Pro


martinuz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 154
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Czyli KPP z Nano będą najlepsze? ;)

 

Jeżeli mówisz o moim Zenku, to oczywiście nie :). Z tym, że moje Nano przetrwa ze mną jeszcze góra 3 miesiące, później pójdzie w odstawkę, jak tylko uzbieram na coś lepszego (jak go kupowałem, to nie podejrzewałem że jedne odtwarzacze grają lepiej a inne gorzej :D). A i7 (lub KPP) szkoda by było zmieniać z powodu nieodpowiedniego brzmienia, nieprawdaż ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie chodzi mi o Creative (ciekawe jak nisko musiałbym upaść by pytać jak to brzmi? zresztą i tak wiem).

 

Chodzi mi oczywiście o prawdziwe Nano, a nie pseudo w postaci Creative ;]

Nie słuchałem, ale: http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=30555

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh to już kwestia gustu... hmmm nom wyglądem i sposobem noszenia różnią sięna pewno .. ale głównie chodzi mi własnie o dzwięk czy ktoś porównywał kpp i ksp ?

 

 

KSP mają tak regulowany pałąk, że może być w pozycji neckband jak i normalnej.

 

 

hmmmm... to to zauważyłem sam już dawno, bardziej interesują jaka jest różnica w dzwięku... a może jej nie ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przeszkadza Ci ich wygląd... jak tam to weź AKG K412P lub PX100 - na Allegro bez gwary za 120 zł były... i chyba nawet jeszcze są.

 

hmm podobno px mają słaby bas... natomiast nie wiem jak to jest z akg... więc jest dylemat

 

"KG K 412 P to pół-otwarte, dynamiczne słuchawki stereo ze unikalnym mechanizmem składania słuchawek 3D-AXIS pozwalającym złożyć je w szybki i prosty sposób, idealne do sprzętu przenośnego, z dużym poziomem głośności."

 

hmm czyli z touchem w wersji eu to troche lipa ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaby bas? Co rozumiesz pod tym pojęciem? Słaby pod względem jakościowym to nie jest... według mnie KPP ma gorszy jakościowo. PX100 mają mniej basu niż KPP to fakt, ale bas PX100 jest przyjemniejszy.

 

A K412P dlaczego lipa? Po opisie tak wnioskujesz? Chodzi o głośność? K412P równie łatwo napędzić jak PX100...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A K412P dlaczego lipa?

Moim zdaniem pierwszy warty rozważenia model z "małych" AKG to dopiero K518. Te różne k24/26/27/412/414/416 to niemal to samo dosyć skopane brzmienie (niby dobry bas, ale średnica i góra "rozmemłana" strasznie - całokształt rozlazły i ciemno jak w przysłowiowej d**** wiadomo kogo), tylko w innych opakowaniach i niestety do PX100/Porta Pro się to nie umywa a kosztuje podobnie, więc... Oczywiście jak się to komuś podoba to czemu nie, ale warto wcześniej przesłuchać. A do 100zł i tak bezkonkurencyjne są KSC55/75.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja porównywałem KPP i KSP na 2 odtwarzaczach i na wielu różnych utworach i nie słyszałem absolutnie żadnej różnicy w brzmieniu.

 

Jeżeli chodzi o inne aspekty:

KSP ma możliwość zakładania jak neckband (wyginamy pałąk do tyłu). KPP nie.

KPP mają regulację docisku do uszu. KSP nie. Docisk w KSP jest porównywalny z domyślnym ustawieniem w KPP.

Różnią się nieco wyglądem.

 

Jak dla mnie wszystko...

 

EDIT: laluś, jak ty z Pabianic jesteś to możemy się spotkać i zobaczysz sobie czy KPP ci pasują. Jak ładnie poproszę kumpla, to może pożyczy na próbę KSP (tego nie obiecuję, trzeba by zapytać :) ).

 

EDIT2: Ja przed zakupem przesłuchałem w Łodzi w Top-HIFI. Bez problemu dali do posłuchania.

 

EDIT3: Jakby co czekam na pm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności