Skocz do zawartości

iriver e100 PMP -Wyrafinowany Styl & Design


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 466
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A gdzie ten pixel się pojawia? I na ile? Na pewno to nie wina filmiku,

sprawdzałeś na kompie?

 

U mnie nic takiego się nie dzieje, przed sekundą sprawdziłem.

Jedyne co się dzieje to to że na tych czarnych paskach, gdy mamy filmik w panoramie

czasami czarny zmienia się na trochę jaśniejszy czarny(wyblakły :D) ale to raczej wina

słabej jakości filmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy narzekaja to ja tez napisze, ze mam nierowno podswietlony (albo cos uciska na lcd) ekran w dolnej czesci i to tak dziwnie dosyc wyglada na szczescie tylko na czarnym widac przy ogladaniu filmow niewidoczne :). W menu tez prawie nie widac bo jest cieniowane a nie cale czarne :)...

A nierownosci czy pikeli czarnych nie zauwazylem ....

Apropo ten pokrowiec to tak sobie wygladal i drogi na dodatek, pisalem kiedys do irivera w sprawie akcesoriow to napisali ze przed wakacjami powinno sie cos pokazac. A ja nosze swojego w welurowym pokrowcu na telefon firmy AVON hehehe... i narazie sie nie porysowal :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno to nie wina filmiku, sprawdzałeś na kompie?

Na komputerze wszystko działa normalnie. A te piksele pojawiają się z wzdłuż konturów jakiegoś obiektu. Piksele są czarne albo białe i są w bardzo małym odstępie ok. co piąty piksel.

mam nierowno podswietlony (albo cos uciska na lcd) ekran w dolnej czesci

Ja też tak mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na każdym filmiku tak jest? Ja u siebie tego nie widzę, ale mogę być za mało spostrzegawczy

na dużym ekranie na pewno bym to wyczaił, ale nie tutaj ;)

Może podaj link do jednego z takich filmików?

 

Co do podświetlenia to sprawdzę wieczorem, jak będzie ciemno xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu E100 i mam dwa pytanka.

Wiem, że zawartość karty nie integruje się z pamięcią wewnętrzną ale czy jest możliwość dodać utwory z karty do playlisty, lub czy można utworzyć sobie playlistę z samymi utworami z karty? Często słucham muzyki w trybie shuffle więc chciałbym mieć możliwość odtwarzania sobie wszystkich (lub dużej części) utworów z karty. Jest na to sposób (oprócz wrzucenia wszystkich plików do jednego folderu)?

Czy ktoś testował już może karty większe niż 8 GB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, można dodawać do Playlisty.

Dodam, że przy nowym firmwarze, po każdorazowym wyłączeniu playera i ponownym włączeniu, w trybie odtwarzania pokazuje się opcja NOW PLAYING (czy jakoś tak), czyli kontynuuje granie z karty.

Jeśli używasz shufle, to to załatwia sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja Now Playing była już dostępna od wersji 1.05, czy wcześniej to nie wiem,

bo od razu zrobiłem upgrade firmware jak dostałem e100 :P

 

Co do dodawania playlist z karty to u mnie się nie da, trochę dziwnie to wygląda

bo opcja taka jest, ale pliki się nie dodają zaś te z wbudowanej pamięci tak.

Utwory można jednak dodawać do zakładek, jednak przy kilku gb było by

to "troszeczkę" mozolne :D

 

Od razu jeszcze powiem że na karcie nie działa także ocena utworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy narzekaja to ja tez napisze, ze mam nierowno podswietlony (albo cos uciska na lcd) ekran w dolnej czesci i to tak dziwnie dosyc wyglada na szczescie tylko na czarnym widac przy ogladaniu filmow niewidoczne :). W menu tez prawie nie widac bo jest cieniowane a nie cale czarne :)...

Tak to już bywa z tanimi LCD. Nawet w monitorach komputerowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W nocy zauważyłem podczas oglądania filmów takie dziwne fale które idą z góry do dołu. Wygląda to tak jakby ktoś przed ekranem sypał piasek z góry. Dzieje się tak tylko z filmami, a najbardziej jest to widoczne przy jasnych scenach. Chyba mam jakąś wybrakowaną serie odtwarzacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piksele pojawiają się z wzdłuż konturów jakiegoś obiektu. Piksele są czarne albo białe i są w bardzo małym odstępie ok. co piąty piksel.

 

Kwestia skalowania filmików w formacie FLV. Najwyraźniej odpowiada za to jakiś dziwny algorytm. Jak filmik jest w rozmiarach wyświetlacza to nie ma żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak filmik jest w rozmiarach wyświetlacza to nie ma żadnego problemu.

Właśnie jeśli film jest w rozmiarach wyświetlacza, skalowany w proporcjach 4:3 to są takie czarne punkty, a jeśli jest skalowany do 5:4 to obraz jest normalny tylko że trochę zwężony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Dziś spotkało mnie straszne nieszczęście.

Mój E100 odmówił współpracy (a raczej pracy).

 

W ogóle nic nie kontaktuje, brak jakiejkolwiek reakcji.

Po podłączeniu do kompa nic się nie dzieje.

 

Czy ktoś z was miał może taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim. Mam taki malutki problem, chociaż może nie malutki, lecz wielki. A więc, pewnego dnia rozładował mi się E100, więc tak jak zawsze podłączyłem go do komputera, aby rozpocząć ładowanie. Czekałem na jakąś reakcję, ale nic. Od tamtego dnia komputer w ogóle nie wykrywa mp4, a w dodatku odtwarzać nie chce się ładować. Wiecie jak rozwiązać ten problem? Z góry dzięki ^-^. Aaa i zapomniałem dodać - reset NIE pomaga -.-...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą nie powinno się doprowadzać do całkowitego rozładowania odtwarzacza...baterie li-poly tego nie lubią <_<

Zgadza się :P Ale tzreba pamiętać że li-poly przeważnie mają zabezpieczenie przed rozładowaniem i przed przeładowaniem. :)

 

Co do pytania, to próbowałeś na innych portach USB? Albo najlepiej na innym komputerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę zakładać nowego wątku, a mam problem z wgraniem nowego firmware'u. podłączam playera, odpalam iriver plus 3. wyskakuje okienko od update'u. ściąga się, wciskam finish i nic się nie dzieje. jest jak było. wie ktoś jak to zrobić?

i dwa. chodzi mi o tagi. niby wszystkie albumy mam otagowane, ale... po wrzuceniu do odtwarzacza ni cholery nie działa. tylko w 3 płytach na 20 działają. w pozostałych przypadkach widzę unknown artist... czemu tak się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..] niby wszystkie albumy mam otagowane, ale... po wrzuceniu do odtwarzacza ni cholery nie działa. tylko w 3 płytach na 20 działają. w pozostałych przypadkach widzę unknown artist... czemu tak się dzieje?

 

Może masz zapisane tagi tylko w ID3v1 albo ID3v2, nie znam e100, ale przypuszczam, że czyta tylko jeden rodzaj tagów. Na swoim meizu miałem podobnie, ale taguje przez foobara ID3v1 + ID3v2 i nie ma problemów:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności