Skocz do zawartości

Nowe wyswietlacze w V39?


przemas13

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie (to raczej pewne) w nowych odtwarzaczach Vedia V39 są ekrany innego typu.

W grudniu 2007 kupiłem V39 z 4GB,a przed kilkoma dniami 8GB i sporo się różnią ekranami.

W starszym trzeba na ekran patrzyć pod kątem 90*+-30* aby obraz był wyraźny. Nowszym odtwarzaczem można obracać względem osi podłużnej o dużo większe kąty i obraz cały czas jest taki sam. W starszym kolory są bardziej blade, ale jest jaśniejszy od nowszego (porównywałem dla maksymalnej jasności 1x obu odtwarzaczy). Ogólnie nowszy ekran sprawia lepsze wrażenie, ale mógłby być jaśniejszy.

Jaki macie typ wyświetlacza łatwo sprawdzić obracając go, jeśli obraz zmienia się już przy małych ruchach, to wyświetlacz jest taki jak w moim 4GB, jeśli obraz jest praktycznie niezmienny, to taki jak w 8GB.

Napiszcie jak jest u Was, podajcie pojemność i kiedy kupiliście odtwarzacz.

 

Dołączam fotki do porównania wyświetlaczy. Przepraszam za jakość fotografii ale jestem marnym fotografem i aparat ma bardzo słabe makro.

Fotografia z góry. Górny odtwarzacz 4GB, dolny 8GB.

S6000299.jpg

 

Fotografie pod pewnym kątem.

Górny odtwarzacz 4GB, dolny 8GB.

S6000306.jpg

Odtwarzacze zamienione miejscami.

S6000307.jpg

 

Zdjęcia były oczywiście wykonane przy identycznych ustawieniach ekranu (jasność 1x czyli max).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze zeby cena byla w miare znosna, uzywaja tanszych zamiennikow. tak wiec nie do konca chodzilo ze to budzetowy player, pardon :)

chyba ze zaprzecza i podadza inna wersje ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno zauważyłem coś podobnego... sedno sprawy tkwi w firmware! w oryginalnym FW teclast'a ekran był dużo jaśniejszy niż w vedii, a nawet "wyjarany" przy jaśniejszych obrazkach/filmach... sprawdź czy mają takie same FW - jeśli tak to hmmm.... domagam się wymiany ekranu na nowszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno zauważyłem coś podobnego... sedno sprawy tkwi w firmware! w oryginalnym FW teclast'a ekran był dużo jaśniejszy niż w vedii, a nawet "wyjarany" przy jaśniejszych obrazkach/filmach... sprawdź czy mają takie same FW - jeśli tak to hmmm.... domagam się wymiany ekranu na nowszy ;)

Obydwa mają v.1.29, poza tym fw raczej nie będzie miał wpływu na zmiane kolorów podczas zmiany kąta patrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głownie do vorio

Według mojej subiektywnej oceny nie ma za bardzo sensu poszukiwać koniecznie tego nowszego/lepszego ekranu bo:

 

1. Większą różnicę widać pod nietypowymi kątami patrzenia (raczej nikt tego tak nie używa).

2. Nie zauważyłem różnicy w czułości na dotyk (jest i tak niezła).

3. Nie jestem praktycznie nic stwierdzić o awaryjności obu ekranów (za krótko mam odtwarzacze). Raz (na prawie dwa miesiące używania) na wersji 4GB rozkalibrował mi się ekranik, tzn. miałem problemy z trafieniem w te "wirtualne" przyciski. Po wyłączeniu/włączeniu odtwarzacza wszystko się samo naprawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ale w moim Vtecu v39 2gb ekran jest w porzadku.Tzn nie ma jakis znaczacych zmian kolorow przy patrzeniu pod innym kątem...Praktycznie w ogole nie ma.Napewno nie jest tak zly jak ten 4 gb przemasa13...Dziwne.

dokładnie, tez mam 2gb vtec z zadowoenie.pl z promocji.

Na 100% wygląda jak ten lepszy. Nie ma takiej niebieskiej poświaty i nie jest aż tak jasny.

 

Firmware mam 1.30 (i tu dementuje, firmware teclasta - przynajmniej ten nie różni sie jasnością. ogólnie prawie nic się nie zmieniło. A na pewno nic konkretnego :] )

Więc wg mnie to nie 8gb ma lepszy wyświetlacz, ale w tej 4 trafił sie gorszy jakiś.

 

czemu tak tanio promocja była <szok>?:)

tak, była promocja kolo początku roku, ale trwała bardzo krótko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% wygląda jak ten lepszy. Nie ma takiej niebieskiej poświaty i nie jest aż tak jasny.

Niebieska poświata do problem w reprodukcji kolorów przez aparat. Gdy patrzy się na odtwarzacze prostopadle, to różnice w wyglądzie są ale nieznaczne. Ekran w 4GB jest trochę jaśniejszy (tak o 1, 2 poziomy jasności tego odtwarzacza). Sytuacja jest zupełnie inna gdy spogląda się na nie pod innymi kątami. W 4 GB kolory gwałtownie bledną (przy niektórych kątach jasne np. żółty, stają się "tęczowe") a ekran jaśnieje. W 8GB nie ma żadnego z tych efektów, ekran tylko minimalnie ciemnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy te z zadowowolenie.pl po 299zł mają nowe słuchawki?(pozbyli sie tych starych to moze maja nowe xD)

 

i czy te z mp3store mają nowe słuchawki?

 

 

i czy mają nowe ekrany?

 

 

gdzie jescze moge tanio kupić bo szukam i nie moge nic znaleźdz

 

P.S na stronie producenta(tej nowej)pisze

słuchawki VT-02 120dB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności