Skocz do zawartości

Big Problem


Rekomendowane odpowiedzi

Juz problem rozwiazany.H10 nie jest wykrywany pod systemem Windows Xp Home Edition !!!! Zaistalowalem Professional'a i wszytko jest OK !!

myślę, że to zbyt daleko idący wniosek z tym Home Edition... być może nie było jakichś sterowników USB lub coś tam w czasie użytkowania systemu zaginęło... takie moje zdanie. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
być może nie było jakichś sterowników USB lub coś tam w czasie użytkowania systemu zaginęło... takie moje zdanie. pozdrawiam

zgadzam sie. sp1 mial sterowniki pod usb2, jak nie byl zainstalowany to system ich nie widzial. niektore plyty glowne (np.asus) moly osobne stery pod usb2 istalowane razem z innymi do chipsetu (lub oddzielnie). inne - w instrukcji pisalo ze wymagany jest sp1 (np. plyty Gigabyte).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k....... - a co to znaczy ;) wymagany jest sp1 (np. plyty Gigabyte).

A nie masz przypadkiem na plytce z driverami od plyty glownej sterpownikow od USB? Wydaje mi się, że są bo u mnie na plytce takie mam, choć i tak ich nie wgrywam. Mam XP SP2 + paczuszka driverów od nvidii pod nforce'a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k....... - a co to znaczy  ;) wymagany jest sp1 (np. plyty Gigabyte).

A nie masz przypadkiem na plytce z driverami od plyty glownej sterpownikow od USB? Wydaje mi się, że są bo u mnie na plytce takie mam, choć i tak ich nie wgrywam. Mam XP SP2 + paczuszka driverów od nvidii pod nforce'a :)

skladalem ostatnio kilka kompow (na Gigusiach), a u siebie i syna zmienialem plyty (na asusy, ale rozne modele). w jedym Gigusiu driverki byly, w drugim niet. W asusach obu (model prostszy - syna i bardziej "dopalony" - moj:-).

ale sp1 zalatwia sprawe. (sp2 tez:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wejsc na strone gigabyte'a ze sterownikami:

 

http://www.giga-byte.com/Motherboard/Suppo...Driver_List.htm

 

odszukac z listy swoj model plyty glownej i sciagnac drivera od USB i zainstalować.

Jesli zdarzy sie, ze na stronie nie ma driverow pod Twój model plyty glownej, to sciagnij z modelu podobnego.

Jesli masz trudnosci to podaj swoj model plyty glownej, z pewnoscią pomozemy znaleźć odpowiedni sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli to windows xp zainstalowac sp2,

jezeli win98 - tak jak Ralph napisal, sciagnac sterowniki pod usb2.

 

ale najpier sprawdz:

1/ najedz mysza na ikone "moj komputer"

2/ prawy klawisz myszy - z opcji wybierz "wlasciowsci"

3/ przejdz do zakladki "menadzer urzadzen" i sprawdz czy masz jakiesz zolte znaczki przy ktorychs urzadzeniach, jak tak, to napisz przy jakich, podaj jaki system (czyli jaki windows) bedziemy myslec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SP2 nie pomógł. System - przestał dziłać. Komputer jest w servisie, od nowa jest stawiany XP :(

czyli winien system - jakiejs smieci, albo/i padniety usb.

 

ja mam sp2 na 3 komputerach domowych (2 stacjonarne+laptop), zamienie korzystam z podlaczania plyerow i no problemo. w pracy mam "uwalony" 1 port usb - napiecie dostarcza ale nie transferuje danych = zawiesza sie, drugie gniazdo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~monika~

czyli winien system - jakiejs smieci, albo/i padniety usb.

 

 

 

Juz w to nie wnikam. Program ( z moich uzytkowych na których pracuje od lat ) wgrywałam....był....po chwili juz go nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

mam wielki problem kupilam tego cholernego irivera(nie to zebym byla niezadolwolona) ale podlanczam go do kompa a kom mi wykrywa tylko jakies urzadzenie ale nieznane no i nie pojawia sie nic w explorerze "moj komputer" o co chodzi bo płyty z jakimkolwiek oprogramowanie nie dostalam czy ktos moze mi odpisac na moj gg bo nigdy sie nie moge odnalezc na tym forum dzieki z gory 4788484

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj jaki masz system (98, 2k, XP, 2k3 ). Jaka masz plyte glowną. Po tym co napisalas to wiem, ze masz komputer z USB, na systemie Microsoft Windows

 

Jesli 98 to czy instalowalas sobie sterowniki USB od plyty glownej.

Jesli XP to czy jest SP2 (service pack 2) zainstalowany?

 

Do h10 jest dostaczana plytka z iriverplus, a czasem zamiast niego dodaja WMP10.

 

Ja zachecam do sprawdzenia EasyH10

http://easyh10.sourceforge.net/

 

Na gg posle Ci linka do forum. Jak nie umiesz sie odnależć to zapisz sobie tę strone w ulubionych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zakupiłem sobie h10 (6Gb) w Stanach i własnie do mnie dotarł ale niestety mam problem... mój winXP prof nie chce rozmpoznać mi sprzętu i nie mogę za nic w świecie wgrać muzyczki.... po prostu w menadzerze urzadzen wyskakuje mi IRIVERH10 z żółtym znakimem zapytania oraz wykrzyknikiem również żółtym.... tak jakbym nie miał driverów zainstalowanych... wspomnę tylko, że nie dostałem płytki z żadnym Iriver plus.... gdyby ktoś mógł mi podesłać sterowniki na maila to byłbym wdzięczny....gg: 2954464 lub mpadias@o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H10 kupiony w Stanach to WinRiver - do pracy wymagany jest WMP10 :/

Po zainstalowaniu pojawi się odpowiedni "napęd" i można będzie też wrzucać utworki przez WMP.

Jedna moja rada - zablokować WMP na firewall'u bo drań próbuje sprawdzić DRMy (tak profilaktycznie).

 

Jak ktoś chce po ludzku pracować z tym odtwarzaczem to należy go uruchomić w trybie UMS:

wyłączyć, wyjąć baterię na kilka sekund, podłączyć przez USB do działającego kompa i włączyć trzymając prawy przycisk pod ekranem - pojawi się zwykły, fizyczny napęd usb na który można wrzucać pliki przez EasyH10 albo ręcznie a następnie przebudować bazę utworów korzystając z funkcji w menu Settings.

 

Jak by ktoś miał jeszcze problemy - pytać !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności