Skocz do zawartości

Windows Live Teclast For V39


Zoltan

Rekomendowane odpowiedzi

Od razu na wstępie:

Nie jestem autorem grafiki, jedynie przekopiowałem .bmp do oryginalnej binarki Vedii

Pobrałem je z:

http://www.teclast.com/bbs/viewthread.php?...;extra=page%3D2

 

Logo startowe

2.gif

 

Główne menu

3.jpg

 

Odtwarzanie muzyki

1.jpg

 

Odtwarzanie filmów

6.jpg

 

Podłączenie USB

4.gif

 

Zmienione są też grafiki w grach, ale to mało interesujące aby dawać obrazek :]

 

Nie przejmować się krzakami w obrazkach - czcionka jest polska, bo binarka nie różni się od oryginalnej niczym poza grafikami (ilość obrazków, rozmiar pliku .bin- ten sam)

 

kolory czcionek:

eKsiążki 0 0 0 (czy jak kto woli 31 31 31 gdy się da czarną tapetę)

systemowa 25 25 31 (ja wolę 31 31 31)

wybrana pozycja 31 31 31

tytułu 31 31 31

menu głównego 5 5 15

przezroczystość 1x, 2x (wg mnie lepiej 0x :) )

 

Tapeta do ustawienia jako własna:

11.jpg

http://www.mm.pl/~politechnika/teclast/11.jbmp (lepiej zapisać sobie bmp)

Oryginalnie jest troszkę inna (jako "bez tła"), ta IMHO lepsza.

Inne tapety będą wyglądały źle, bo guziki nie są przezroczyste jak w standardowym skinie

 

 

Windows Live Teclast

vedia_1.29_windows_live_teclast.rar

zamieściłem firmware vedii 1.29 + binarkę TL_T39RS.BIN

Jak ktoś ma najnowszy firmware to wystarczy że wgra TL_T39RS.BIN do katalogu głównego, odłączy bezpiecznie usb i uruchomi ponownie odtwarzacz.

(przy wgrywaniu samego .bin dane z odtwarzacza nie kasują się)

 

Skin przetestowany gruntownie na moim playerze, wszytko działa ok, wszystkie obrazki się zgadzają, tym nie mniej dodaje to co sam przeczytałem w tym temacie: http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=23823

UWAGA: Problemy powstałe z odtwarzaczem z powodu wgrania edytowanego pliku BIN nie podlegają naprawie gwarancyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skin zrobiłem głównie pod siebie, ale żeby nie być samolubnym to jest też dla innych :)

iTeclast, to chyba to samo co Touch Music i masz go tutaj:

http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=24530 tylko że do softu 1.25- pytaj osoby konwertującej o update

ja od siebie na pewno też coś jeszcze dorzucę, jak tylko znajdę trochę czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skin zrobiłem głównie pod siebie, ale żeby nie być samolubnym to jest też dla innych :)

iTeclast, to chyba to samo co Touch Music i masz go tutaj:

http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=24530 tylko że do softu 1.25- pytaj osoby konwertującej o update

ja od siebie na pewno też coś jeszcze dorzucę, jak tylko znajdę trochę czasu

 

Właśnie jestem w trakcie pisania programu który samodzielnie ustawi wszystkie grafiki ze starszego/nowszego firmware'u na ten jaki się chce - po prostu prze-numeruje grafiki dodając brakujące lub kasując zbędne (zależy od danego nr firmware) dlatego właśnie skin Touch Music jest nadal w wersji 1.25. Na swoją obronę mogę dodać też że firmware 1.25 jest o wiele stabilniejszy niż 1.29 (wiem z doświadczenia - a skąd - jak ktoś chce to napiszę potem :) )

 

Program jak już skończę to umieszczę na swojej stronie o V39 (i podobnych) razem z innymi skinami które znajdę na necie (jak na razie mam ich około 24)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny byłby taki programik, ciekaw tylko jestem jak to będzie z zamianą, bo z racji różnych ilości obrazkó i numeracji będziesz musiał zrobić wybór konwersji skina (chyba ze probram ma wykrywać jaki skin ma do przerobienia, to by było najlepiej). Bo pozostawiając jakiś wybór użytkownikowi można by przypadkowo zrobić zły .bin, a wiadomo jak v39 ich nieznosi :] (sam się już o tym przekonałem - ile sie trzeba namodzić aby z powrotem komp wykrył playera :) )

 

Ale skoro o tym piszesz to pewnie masz już jakiś konkretny pomysł ;) powodzenia :)

 

Na swoją obronę mogę dodać też że firmware 1.25 jest o wiele stabilniejszy niż 1.29 (wiem z doświadczenia - a skąd - jak ktoś chce to napiszę potem :) )

jak dla mnie firmware 1.25 miał problemy z panelem dotykowym (często się resetował i trzeba było robić test ekranu)

Ja jednak wole 1.29 (i niecierpliwością czekam na nowszy :] )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny byłby taki programik, ciekaw tylko jestem jak to będzie z zamianą, bo z racji różnych ilości obrazkó i numeracji będziesz musiał zrobić wybór konwersji skina (chyba ze probram ma wykrywać jaki skin ma do przerobienia, to by było najlepiej). Bo pozostawiając jakiś wybór użytkownikowi można by przypadkowo zrobić zły .bin, a wiadomo jak v39 ich nieznosi :] (sam się już o tym przekonałem - ile sie trzeba namodzić aby z powrotem komp wykrył playera :) )

 

Ale skoro o tym piszesz to pewnie masz już jakiś konkretny pomysł ;) powodzenia :)

jak dla mnie firmware 1.25 miał problemy z panelem dotykowym (często się resetował i trzeba było robić test ekranu)

Ja jednak wole 1.29 (i niecierpliwością czekam na nowszy :] )

 

Program działać ma tak :

 

1) Przy pomocy programu ResEdit4.0 wczytujesz plik BIN i z niego do jakiegoś nowo utworzonego katalogu eksportujesz pliki graficzne BMP (te odpowiadające za wygląd czyli wszystkie grafiki) - Nie wyłączasz programu (szkoda czasu na ponowne włączanie potem)

 

2) Uruchamiasz mój program (jeszcze nie znalazłem konkretnej nazwy - mam z tym problem :) )

 

3) wybierasz katalog z plikami które wyeksportowałeś z pliku BIN

 

4) Wybierasz ścieżkę do nowego katalogu (innego niż źródłowy) w którym program ma zapisać grafiki odpowiednio poukładane dla nowego/starego firmware

 

5) Wybierasz do jakiej wersji program ma prze-konwertować pliki BMP (nowsza/starsza/czeski firmware)

 

6) Zaznaczasz (lub nie) WYMUSZENIE zapisu plików jako 24 bitowa grafika (taka powinna być w skinie aby działał najlepiej, czasami jest 32 bitowa i robiła mi problemy w odtwarzaczu ale może to tylko mój przypadek)

 

7) Zaznaczasz (lub nie) WYGENEROWANIE plików graficznych reprezentujących skin (np : odtwarzacz filmowy, odtwarzacz muzyczny, radio, dyktafon itp - tu będą bardziej zaawansowane opcje jeśli pole będzie zaznaczone do generacji)

 

8) Klikasz przycisk WYKONAJ

 

9) W ResEdit 4.0

* - klikasz wczytaj plik BIN (ten nowszy/starszy/czeski do którego chcesz dopasować grafikę)

* - klikasz na importuj wszystkie

* - klikasz na Zapisz

 

10) Wysyłasz na stronę z wygenerowanym podglądem (lub nie - jak nie zaznaczyłeś opcji generowanie podglądu skina)

 

Program ma 2 zadania :

- Konwersja starszego/nowszego skina do nowszego/starszego

- Generowanie podglądu skina (aby nie trzeba było więcej robić zdjęć aparatem cyfrowym)

 

To jak program rozpoznaje wersje skina to moja tajemnica - w każdym razie mogę zapewnić że program będzie potrafił prze-konwertować grafikę ze starszych, nowszych lub (pracuję nad tym) nawet nie znanych mu wersji firmware kompatybilnych z V39 lub z T39 na tą jaką wybierzesz w opcjach (jedna z tych co zna lub jedną z tych jaką się sam nauczy w przyszłości)

 

Na razie przewiduję wersję 1.0 i żadnej innej chyba że jakoś do tego dojdzie z konieczności

 

 

ad firmware 1.29 :

 

W wersji 1.29 firmware V39 problemy sprawiało mi najbardziej to że jak przechodziłem do następnego pliku to na początku jego był odtwarzany kawałek starszego pliku (MP3) co po pewnym czasie zaczęło mnie po prostu w******ć !!!!

 

Też czekam na nowszy firmware :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności