Skocz do zawartości

Ep-630 Vs Se-cl20 Vs Rje-200 Vs She9500


Homzik

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Szukam dla znajomego dokanalowek do ok. 60-70 zl, muzyka wszelkiego rodzaju (pop, rock, dance, house, hip-hop). Pod uwage brane sa nastepujace modele:

 

- Creative EP-630 - same je mialem, znajomemu najbardziej odpowiadaja wizualnie... ale jak wiadomo wlasciwie sam dudniacy bas i tyle...

- Panasonic HJE-200 - test na forum wykazuje ze sa lepsze niz EPki...

- Pioneer SE-CL20 - poza opiniami na ceneo.pl wlasciwie nic o niech nie wiadomo

- Philips SHE9500 - z opinii na forum wynika, ze sa najlepsze... ale ponoc z tlumieniem problem, a to wazne.

 

Jesli ktos posiada ktores z wyzej wymienionych sluchawek, prosilbym o opinie na temat ilosci i jakosci basow/srednicy/gory, jakosci tlumienia, wygody tipsow, podatnosci kabla na tzw. efekt mikrofonowy i (o ile to mozliwe) porowanie z EPkami

 

Za pomoc z gory dziekuje(my)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer SE-CL20 -totalny badziew,szkoda kasy.Kupiłem je w wakacje jako słuchawki zastępcze.Basu nie ma-jest wyrób basopodobny.Zostawiłem je gdzieś u babci i nie płaczę z tego powodu.Nie polecam,gdyby kosztowały 20zl to może by było warto kupić.Dodam,że słuchawki te dosyć mocno "wyciekają" na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się obawiałem tego tylko częściowego tłumienia w SHE9500 ale teraz stwierdzam, że tłumienie częściowe jest bardzo fajne bo słychać rzeczy na prawdę głośne bo przecież muzyka też leci :) a wole słyszeć nadjeżdżającego TIRa lub malucha który w życiu by nie wyhamował przede mną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się obawiałem tego tylko częściowego tłumienia w SHE9500 ale teraz stwierdzam, że tłumienie częściowe jest bardzo fajne bo słychać rzeczy na prawdę głośne bo przecież muzyka też leci :) a wole słyszeć nadjeżdżającego TIRa lub malucha który w życiu by nie wyhamował przede mną :D

 

Uważam podobnie, po przesiadce z epek tłumienie w SHE jest po prostu osłabione ale przyjemniejsze. Ogólnie rzecz biorąc she 9500 są zaje*iste i kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ep630 vs she9500 = she9500 pod każdym względem oprócz tłumienia.

Różnica w jakości dźwięku i jego przyjemności przekazywania jest kolosalna :)

Sam epek teraz używam bardzo rzadko, z v39 grają beznadziejnie, więc tylko raz na jakiś czas w 2 playerku na przejazdy autobusem po mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się obawiałem tego tylko częściowego tłumienia w SHE9500 ale teraz stwierdzam, że tłumienie częściowe jest bardzo fajne bo słychać rzeczy na prawdę głośne bo przecież muzyka też leci :) a wole słyszeć nadjeżdżającego TIRa lub malucha który w życiu by nie wyhamował przede mną :D

 

hahahaha:D:D to z maluchem dobre :D

 

a propo to też sie nastawiam po wielu opiniach na te she.... tylko czy np w WWie można je w sklepie kupić za niewielkie pieniadze tzn ok60zł ????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

she9500 na chodzenie po malym miasteczku sie nadaja, ale jesli mieszkasz w wiekszym miescie gdzie duzo jezdzisz tramwajami/autobusami to umowmy sie - to nie przejdzie... no chyba, ze chcecie bys glusi za kilka lat... dzwiek jest dobry, ale brak tlumienia zmusil mnie do ich sprzedazy i kupna panasonicow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj przyszly do mnie Panasonic RP-HJE200 i jestem baaaardzo rozczarowany - mialy byc to sluchawki IZOLUJACE dzwieki zewnatrz, a slychac doslownie wszystko, mozna sobie spokojnie ogladac film na normalnej glosnosci majac je w uszach... izolacja na pewno nie jest lepsza niz ta z she9500

 

dzwiek moze byc, ale i tak wole she9500, ogolnie jestem zly na ludzi ktorzy wypisuja glupoty na forum piszac, ze dobrze izoluja... ale coz taka specyfika tego forum - jeden cos powie pozniej wszyscy powtarzaja... czuje, ze chcac sluchawki o dobrym brzemieniu i izolacji bede musial kupic jbl reference 220...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stykalaby mi taka izolacja jaka jest w ep-630... taki ksztalt maja jbl, kilka serii senkow i akg

 

ale to forum chyba po to powstalo zeby wiedziec co sie kupuje i na co mozna liczyc... zeby nie wyrzucac pieniedzy na darmo, a jak sie okazuje, opinie jakoby te sluchawki izoluja to BAJKA ktora krazy w kazdym miejscu tego forum ; /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izolacja w crossroadach jest troszke wieksza niz w cx400 senkach, ktore izoluja jak ep-630 ... wsumie to z tymi panasonicammi to ciezki przekaz, chociaz malo osob je ma, a wsumie te co maja niemialy duzej ilosci izolujacych sluchawek w uszach, co prowadzi potem do opini ze izoluja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwiek moze byc, ale i tak wole she9500, ogolnie jestem zly na ludzi ktorzy wypisuja glupoty na forum piszac, ze dobrze izoluja... ale coz taka specyfika tego forum - jeden cos powie pozniej wszyscy powtarzaja... czuje, ze chcac sluchawki o dobrym brzemieniu i izolacji bede musial kupic jbl reference 220...

 

 

Jeżeli stać Cię na jbl 220, to po jaką cholerę kupowałeś panasoniki??? (i do tego masz jeszcze pretensję)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stac mnie bo pracuje, ale nie bylem na tyle zdesperowany zeby kupowac doki za ponad 200zl... chcialem miec IZOLACJE i dzwiek podobny do tego z she9500, wiecej do szczescia mi nie potrzeba - jednak jak widac obu tych rzeczy nie oferuja zadne sluchawki ponizej 150zl!! SAD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności