Skocz do zawartości

Wielkość Wyświetlacza V39


romisio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie zakrzyczcie mnie od razu, że przecież w specyfikacji jest napisane 2,6 cala - czytać umiem (czasem nawet ze zrozumieniem ;) ).

Moje pytanie dotyczy czego innego:

Chciałem uściślić czy w te 2,6 cala wchodzi boczny pasek sterowania (głośniej/ciszej/menu/notatka/nagrywanie) czy nie.

 

Czy mógłby ktoś zmierzyć i powiedzieć jaka jest rzeczywista wielkość wyświetlacza a jaka całego ekranu włącznie z paskiem.

Mam nadzieję, że za bardzo nie zamieszałem :)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie zakrzyczcie mnie od razu, że przecież w specyfikacji jest napisane 2,6 cala - czytać umiem (czasem nawet ze zrozumieniem ;) ).

Moje pytanie dotyczy czego innego:

Chciałem uściślić czy w te 2,6 cala wchodzi boczny pasek sterowania (głośniej/ciszej/menu/notatka/nagrywanie) czy nie.

 

Czy mógłby ktoś zmierzyć i powiedzieć jaka jest rzeczywista wielkość wyświetlacza a jaka całego ekranu włącznie z paskiem.

Mam nadzieję, że za bardzo nie zamieszałem :)

 

Pozdrawiam,

 

bym zmierzył ale coś linijki nie mogę znaleźdź:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie dziwne - po prawej stronie jest kilka przycisków przypisanych na stałe - film się na nich nie wyświetli ;)

A jak znajdę linijkę to zmierzę - choć podejrzewam, że 2,6 cala to jest razem z tym paskiem - marketing... :P

 

EDIT: razem z paskiem =] bez niego wychodzi coś koło 2,4 cala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wnioskuje z twojego pytania że chcesz oglądać na nim filmy ?? Bo w innym przypadku nie zależałoby ci na wielkości ekranu . Jeśli tak to uprzedzam twój wybór i odpuść sobie V39 . Jest to bardzo fajny player, z dobrą jakością dzwięku, ale nie nadaje się do filmów, ma zbyt mały wyświetlacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wnioskuje z twojego pytania że chcesz oglądać na nim filmy ?? Bo w innym przypadku nie zależałoby ci na wielkości ekranu . Jeśli tak to uprzedzam twój wybór i odpuść sobie V39 . Jest to bardzo fajny player, z dobrą jakością dzwięku, ale nie nadaje się do filmów, ma zbyt mały wyświetlacz.

2,6 cala to nie tak mało... :P

ech.. jak dla mnie to logiczne i proste... ma wyświetlacz dotykowy.. i co z tego że po rawej stronie na stałe są "guziczki",

są w obrębie wysiwetlacza (przez niego wyświetlane), to by był debilizm podawać przekątną tylko kawałka wysiwetlacza... <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wnioskuje z twojego pytania że chcesz oglądać na nim filmy ?? Bo w innym przypadku nie zależałoby ci na wielkości ekranu . Jeśli tak to uprzedzam twój wybór i odpuść sobie V39 . Jest to bardzo fajny player, z dobrą jakością dzwięku, ale nie nadaje się do filmów, ma zbyt mały wyświetlacz.

 

No bez przesady :)

2.6 cala w zupełności już wystarczy na oglądanie filmików - wiem bo często oglądam filmy lub seriale na V39 i jakoś nie narzekam :)

 

Jakość filmów jest dobra (a czasami super jak na takie maleństwo :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacz ma 2.4 cala. Przyciski nie są wyświetlane przez LCD tylko nadrukowane, prawdopodobnie pod panelem dotykowym.

 

Moim zdaniem spokojnie można na nim oglądać filmy. Byle nie za często bo jednak troche męczy to wzrok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wnioskuje z twojego pytania że chcesz oglądać na nim filmy ?? Bo w innym przypadku nie zależałoby ci na wielkości ekranu . Jeśli tak to uprzedzam twój wybór i odpuść sobie V39 . Jest to bardzo fajny player, z dobrą jakością dzwięku, ale nie nadaje się do filmów, ma zbyt mały wyświetlacz.

 

Masz rację. Chciałbym czasem oglądać na nim filmy. Planuję kupić sobie odtwarzacz aby korzystać z niego w drodze do i z pracy (ok. 50 minut autobusem) i jak się zdarzy okazja usiąść, to przyjemnie by było obejrzeć jakiś odcinek ulubionego serialu. Nie jestem zbyt wymagającym audiofilem a w warunkach "polowych" nie ma co wymagać za dużo od playerka.

Wahałem się między V39 oraz Creative ZEN i wybór padł na V39 między innymi ze względu na wielkość wyświetlacza ale po wizji lokalnej w sklepie pojawiło sie powyższe pytanie (nie było akurat pod ręką linijki).

W takiej sytuacji (mniejszy wyświetlacz) pewnie będę musiał ponownie zrobić przegląd plusów i minusów obu urządzeń i zdecydować...

Nie chcę wydawać więcej niż 350 zł więc wybór mam raczej ograniczony.

No chyba, że jakiegoś nie wziąłem pod uwagę.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahałem się między V39 oraz Creative ZUNE i wybór padł na V39 między innymi ze względu na wielkość wyświetlacza (..)

W takiej sytuacji (mniejszy wyświetlacz) pewnie będę musiał ponownie zrobić przegląd plusów i minusów obu urządzeń i zdecydować...

 

Nie ma po co robić przeglądu - Creative odpada w przedbiegach... ale możesz jeszcze pomyśleć nad Meizu M6 - też wyświetla filmy choć ma mniej fps (ale jest tańszy). Nie wiem jak z wymiarami wyświetlacza - poszperaj na forum, było pełno tematów typy Meizu vs. V39...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za informację :)

 

@wrobell - Czemu Creative odpada? Dźwięk ma całkiem przyjemny. Może daleko mu do doskonałości ale nie jest tak źle, a poza tym ma wyświetlacz, na którym coś widać i to całkiem płynnie.

Jakbym chciał przenośny odtwarzacz audio z super dźwiękiem (i to by było główne kryterium) to na pewno nie wybierałbym czegoś z dużym wyświetlaczem a skoncentrowałbym się na innych walorach. Natomiast jeśli biorę urządzenie z możliwością odtwarzania filmów (choćby i na małym ekraniku) to chciałbym być zadowolony ze wszystkich funkcji. Czasem wymaga to kompromisu ale tak jak pisałem nie zamierzam przeznaczać na to fortuny.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Jakbym chciał przenośny odtwarzacz audio z super dźwiękiem (i to by było główne kryterium) to na pewno nie wybierałbym czegoś z dużym wyświetlaczem a skoncentrowałbym się na innych walorach[...]

Jeżeli chodzi o vteca/vedie v39 to duży wyświetlacz w najmniejszym stopniu nie przeszkadza odtwarzaniu dźwięku na bardzo wysokim poziomie...

moim głównym kryterium w wyborze playera był właśnie dźwięk, wybrałem vedie i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o vteca/vedie v39 to duży wyświetlacz w najmniejszym stopniu nie przeszkadza odtwarzaniu dźwięku na bardzo wysokim poziomie...

moim głównym kryterium w wyborze playera był właśnie dźwięk, wybrałem vedie i jestem bardzo zadowolony.

 

Jak najbardziej masz rację.

Chyba trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem. Chodziło mi o to, że gdyby kryterium był tylko dźwięk to na wyświetlacz najprawdopodobniej bym w ogóle (lub prawie w ogóle) nie zwrócił uwagi.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filmów - v39 ma ok 30 fps (nie pamiętam ile dokładnie :P ), a jakoś nie chce mi się wierzyć by creative był pod tym względem lepszy ;)

 

V39 pozwala na odtwarzanie filmów do 30 fps - co oznacza że filmy z 1-30 fps zadziałają (różnica będzie w "skakaniu" obrazu - powyżej 25 fps nie widać już skakania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co kruszyć kopii o 0,1 cala bo de facto taka jest między nimi różnica (jeśli chodzi o wielkość wyświetlacza).

Lepszym wyborem, wg mnie, jest V39 i pewnie niedługo już będę miał go u siebie.

 

Pozdrawiam,

 

Bierz go w ciemno, naprawde będziesz zadowolony, nieważne czy zależy Ci na odtwarzaniu filmów czy na jakości muzyki. Pod każdym względem jest zadziwiająco dobry. Zadziwiająco, bo to końcu polska marka, która ma szansę się wybić ponad tych wszystkich przeciętniaków spod flagi biało czerwonej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz go w ciemno, naprawde będziesz zadowolony, nieważne czy zależy Ci na odtwarzaniu filmów czy na jakości muzyki. Pod każdym względem jest zadziwiająco dobry. Zadziwiająco, bo to końcu polska marka, która ma szansę się wybić ponad tych wszystkich przeciętniaków spod flagi biało czerwonej.

 

Marka polska ale produkt chiński :-]

 

A czy warto ? No baaaa.... ja kupiłem w tamtym roku jak jeszcze mało kto je miał - zaraz po dostawie do sklepu (to było w ciemno dopiero - chociaż po recenzji) i jak do tąd żałuje tylko jednego - że nie miałem więcej kasy aby kupić wersje 4GB bo o 8 GB mogłem pomażyć :(

 

A może ktoś chce się wymienić wersją 8 GB na 2 GB z dopłatą co ? hehehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności