Skocz do zawartości

Iriver Pmp-120


OkropNick

Rekomendowane odpowiedzi

iRiver PMP-120 - Przenośne Centrum Rozrywki Multimedialnej

 

 

Na obrazkach w internecie niewiele widać. W rzeczywistości produkt można ocenić dopiero po dokonaniu oceny organoleptycznej. Moje pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne.

 

Jakość produktu

 

Firma iRiver posiada bogate doświadczenie w produkcji odtwarzaczy mp3. Zadbała również o staranne dopracowanie techniczne kolejnego produktu. Do jakości wykonania i użytych elementów nie mam żadnych zastrzeżeń.

 

Funkcjonalność

 

Dla mnie odtwarzacz nadaje się jako przenośny odtwarzacz video. Do zastosowań tylko audio nie ma sensu go używać. Jest za duży.

 

Player posiada mnóstwo zastosowań. Można go używać do:

  • oglądania filmów - zarówno na wyświetlaczu LCD jak i na ekranie telewizora
  • słuchania muzyki w różnych cyfrowych formatach (MP3, Ogg, WMA)
  • przeglądania zdjęć
  • słuchania radio
  • nagrywania - funkcja dyktafonu
  • czytania plików tekstowych w formacie .txt
  • przenoszenia danych (jako przenośny dysk twardy).

 

Tutaj również należy wspomnieć, że urządzenie posiada funkcję USB-HOST. Czyli można kopiować dane z innego zewnętrznego urządzenia USB. Niestety player obsługuje ograniczoną ilość sprzętu. Ja podłączyłem trzy urządzenia, z czego tylko jedno zostało wykryte.

 

Pojemność dysku twardego playera wynosi 20 GB, po sformatowaniu 18,6 GB.

 

Co w zestawie

 

W skład zestawu wchodzi:

  • player
  • słuchawki
  • pokrowiec
  • kabel USB 2.0
  • kabel TV out
  • instrukcja
  • kabel line-in
  • płyta instalacyjna
  • zasilacz (5V, 2A)
  • kabel USB Host

 

Niestety w opakowaniu nie znajdziemy pilota. Jest dostępny w sklepach dystrybutorów.

 

Ważne informacje

 

Akumulator wystarcza na 8 godzin słuchania muzyki i 4 godziny oglądania filmów.

Zastosowany wyświetlacz LCD jest wysokiej jakości. Posiada możliwość wyświetlania 260.000 kolorów w rozdzielczości 320x240.

Przyciski zostały umieszczone na właściwych miejscach. Obsługa jest intuicyjna ze względu na przycisk "help". Po każdorazowym kliknięciu otrzymujemy informacje do czego służy dany przycisk w konkretnym trybie.

Podczas słuchania muzyki lub radio istnieje opcja wyłączenia LCD w celu zaoszczędzenia energii akumulatora.

Informacje z tagów mp3 możemy odczytywać w 38 językach (dostępny jest również język polski). Muszę przyznać, że w porównaniu do palmtopów, PMP oferuje wyśmienitą jakość video. Audio również. Należy wspomnieć o tym, że w sprzęt został wmontowany głośnik. Polecam korzystać ze słuchawek - jakość dźwięku jest lepsza.

Następną ważną informacją jest obsługa playlist, zarówno tych winamp'owskich jak i tworzonych z poziomu odtwarzacza.

Po szczegółowe specyfikacje techniczne odsyłam do strony www.iriver.pl.

 

Cena

 

Tutaj trzeba się na chwilę zatrzymać. Z pewnością PMP-120 jest adresowany do specyficznego grona potencjalnych nabywców. Za takie pieniądze można kupić dobrego laptopa. Ale z drugiej strony laptop nie jest wielkości PMP :)

Cena wynosi 2000 zł.

 

Skąd znam firmę iRiver?

 

O firmie iRiver dowiedziałem się dwa lata temu podczas poszukiwań optymalnego sprzętu. Wszedłem na stronę mp3.wp.pl i zainteresowałem się opisem playera iRiver IMP-350. Miał najwięcej punktów ze wszystkich playerów na płyty CD.

Obecnie posiadam model z dyskiem twardym.

 

Zalety

  • bardzo dobra jakość obrazu
  • aktualizowalny firmware
  • obsługa Ogg
  • wbudowany dysk twardy
  • dużo akcesoriów w zestawie

 

Wady

  • cena

 

Podsumowanie

 

Myślę, że produkt jest warty uwagi, ze względu na swoją innowacyjność. Oferuje duże możliwości za wysoką cenę. Na wyjazdach, w podróży sprawdza się znakomicie, zapewniając kilka godzin rozrywki.

 

Galeria

 

pmp120_3-1.jpg

 

pmp120_3-2.jpg

 

pmp120_3-3.jpg

 

pmp120_3-4.jpg

 

pmp120_3-5.jpg

 

Do testów dostarczyła firma MIP, dystrybutor sprzętu iRiver. www.iriver.pl

 

Autor: Immanuel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności