Skocz do zawartości

Creative Zen Nie Trzyma Baterii


janekbossko

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie formatowanie jest zbędne? Szczerze mówiąc wiedziałem o specyfikacji baterii i przed pierwszym uruchomieniem ładowałem 4ry godziny zgodnie z informacją zawartą w inst. W związku z ładowaniem ZEN'a mam pytanie. Czy te 4ry godziny (inf. z instr. obsługi) to jest pełen cykl ładowania? Czy to oznacza, że po upływie 4rech godzin ładowania mam gwarancję, ze ZEN naładowany jest w 100%? Moim zdaniem odtwarzacz powinien wyświetlać stan naładowania akumulatora w trakcie jego ładowania.

Otwórz Explorera, prawy przycisk na przenośne urządzenie multimedialne -> właściwości. Powinien być podany dość dokładny stan (w %) naładowania baterii. Zauważyłem, że Zen wyświetla ikonkę wtyczki (zakończenie ładowania) już przy 92%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Już się trochę zakręciłem... To jak w końcu jest? Jeśli nie ładowałem tych przepisowych 4h, tylko jakieś 3,5 (wtyczka paliła się już jakiś czas, a odtwarzacz nie był ciepły) to wszystko do wyrzucenia?

Czy jeśli teraz go kilka razy naładuję do oporu będzie działał dłużej? O niedokładności wskaźnika nie wiedziałem... :/ (Teraz niby połowa na zielono, a właściwości portable media player mówią, że 0%...)

wp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli mój zen podczas pierwszego podłączenia padł tzn. wyświetliło się Creative i później ekran zgasł, dioda od ładowania się nie świeciła i w ogóle nie reagował na nic... Dopiero jak zrobiłam mu reset to zaczął się ładować. Czy to mogło mieć wpływ na żywotność mojej baterii??? czy to możliwe, że po załadowaniu zena do pełna i słuchaniu radia przez 2h na włączonym wyświetlaczu pożera jedem poziom naładowania baterii?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A co jeśli mój zen podczas pierwszego podłączenia padł tzn. wyświetliło się Creative i później ekran zgasł, dioda od ładowania się nie świeciła i w ogóle nie reagował na nic... Dopiero jak zrobiłam mu reset to zaczął się ładować. Czy to mogło mieć wpływ na żywotność mojej baterii??? czy to możliwe, że po załadowaniu zena do pełna i słuchaniu radia przez 2h na włączonym wyświetlaczu pożera jedem poziom naładowania baterii?????

 

 

 

 

mam zenka i żadne resetowanie nie ma wpływu an baterię.Jeśli słuchałaś 2h radia przy właczonym wyświetlaczu to nie dziwie sie ze ci kreska ubyła. Po prawej stronie zenka tam gdzie się go włacza dajesz do samej góry ten {{Suwak}} i wtedy ci się właczy tryb oszczednosciowy czyli zablokuje zenka i wyświetlacz nie będzie brał prądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Nie ma to najmniejszego znaczenia. Baterie, typu Li- Polymer, nie mają efektu pamięci. Częste ładowanie, w dowolnym wymiarze czasu, nie powinno mieć wpływu na ich żywotność.
Co może wpłynąć na żywotność baterii w Zenie? Bardzo wiele czynników, np. częstość ładowań, pozostawianie baterii w stanie rozładowania, temperatura, w jakiej pracuje, etc.

 

Yeah...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jordan.boss

@blimey, serdecznie dziękuję ci za wytknięcie mi mojego błędu sprzed dwóch miesięcy. Jutro wyruszam na pielgrzymkę do Częstochowy z biczem w ręku, aby odpokutować swoje błazeństwo i brak wiedzy. Dobrze, że moje dwa posty, których treść pozwoliłeś sobie zacytować, dzieli taki kawał czasu, bo może ktoś z forum mi przebaczy i nie będę musiał dokonać aktu samospalenia, w ramach pokuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności