Skocz do zawartości

Creative Zen Nie Trzyma Baterii


janekbossko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam praoblem tak jak w temacie naprawde szybko rozladowuje mi sie bateria ehhhh

 

cos sie d z tym zrobic?

 

napewno nie jest to 25 godzin jak w specyfikacji...

 

nie sprawdzalem czasu ale o wiele za krotko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas pracy zależy od tego czy używasz jakiś "dopalaczy" dźwięku, jak często korzystasz z podświetlenia wyświetlacza,

jakości odtwarzanych plików muzycznych oraz głośności.

Z reguły podawany w specyfikacji czas określany jest dla ściśle przyjętych parametrów, które wcale nie muszą pokrywać się

z tymi z codziennego użytkowania odtwarzacza, stąd biorą się te rozbierzności.

Inna sprawa, że jednak często autonomia pracy urządzenia jest też pewnie zawyżana przez producentów <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja filmow wogole nie ogladam...i o to wlasnie chodzi...podswietlenie mam nastawione na najslabsze a w sklali 25 glosnosci lucham na 20 wiec nie powinno byc tak zle ;/

 

mozna jakos to sprawdzic albo cos poradzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniej wiecej ale nawet niewiem czy 10

 

wczesniej mialem samsunga takiego prostego 5120 czarny i maly jak pendrive i z tego pamietam trzymal chyba lepiej...

 

nawet jesli zen 3yma dluzej niz tamten to samsung mial kolo 9 godzin ciaglego odtwarzania...wiec bez przesady

 

25 a 10 to jest roznica ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniej wiecej ale nawet niewiem czy 10

 

wczesniej mialem samsunga takiego prostego 5120 czarny i maly jak pendrive i z tego pamietam trzymal chyba lepiej...

 

nawet jesli zen 3yma dluzej niz tamten to samsung mial kolo 9 godzin ciaglego odtwarzania...wiec bez przesady

 

25 a 10 to jest roznica ;/

 

heh, Ja bym odliczył od zapewnień producenta z 5 godzin.. ale nie 15...0_o oddaj na gwarancje, ale to cięzko udowodnić, i mogą Ci nie przyjąć... <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jordan.boss

Zależy, co konkretnie masz na myśli. Zen nie jest zaprojektowany w taki sposób, żeby można było łatwo zmienić w nim baterię, jak np. w Zenie Micro, chociaż zapewne będzie można dokupić jakieś zamienniki. Jeśli natomiast chodzi ci o dodatkową baterię, podłączaną do odtwarzacza, w sytuacjach, kiedy nie możemy doładować tej właściwej, to raczej wątpię, żeby coś takiego w ogóle dla Zena powstało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, co konkretnie masz na myśli. Zen nie jest zaprojektowany w taki sposób, żeby można było łatwo zmienić w nim baterię, jak np. w Zenie Micro, chociaż zapewne będzie można dokupić jakieś zamienniki. Jeśli natomiast chodzi ci o dodatkową baterię, podłączaną do odtwarzacza, w sytuacjach, kiedy nie możemy doładować tej właściwej, to raczej wątpię, żeby coś takiego w ogóle dla Zena powstało.

 

No właśnie mam na myśli zamienniki. Zastanawiam się nad kupnem tego odtwarzacza, ale nie wiem czy będę mógł mieć jakieś baterie na wymianę. Na tej stronie jest tylko bateria do ZEN Vision więc nie wiem, czy do ZENa też byłaby gdzieś dostępna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jordan.boss

Tak się zastanawiam, po co ci te zamienniki, skoro zmiana baterii w tym odtwarzaczu, oznacza jego całkowite rozebranie? To raczej mało praktyczny pomysł. A co do samej żywotności baterii, to szybciej zdążysz zmienić odtwarzacz, niż baterię w nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, po co ci te zamienniki, skoro zmiana baterii w tym odtwarzaczu, oznacza jego całkowite rozebranie? To raczej mało praktyczny pomysł. A co do samej żywotności baterii, to szybciej zdążysz zmienić odtwarzacz, niż baterię w nim.

 

Dlatego pytałem - nie wiedziałem że trzeba cały odtwarzać rozebrać, żeby dostać się do baterii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież baterii litowo-jonowych się nie formatuje, nie mają efektu pamięci. Za to należy unikać zupełnego rozładowania. A co do odtwarzania nie wystarczy aby ekran był przyciemniony najlepiej zupełnie go wyłączyć to znaczy przełączyć odtwarzacz w tryb "lock" - przełącznik, którym wyłączasz odtwarzacz przesuwasz w górę zamiast w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież baterii litowo-jonowych się nie formatuje, nie mają efektu pamięci. Za to należy unikać zupełnego rozładowania. A co do odtwarzania nie wystarczy aby ekran był przyciemniony najlepiej zupełnie go wyłączyć to znaczy przełączyć odtwarzacz w tryb "lock" - przełącznik, którym wyłączasz odtwarzacz przesuwasz w górę zamiast w dół.

 

Z całym szacunkiem, ale Creative Zen posiada ogniwo Li-Polymer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jordan.boss

Efekt pamięciowy, o którym tu mowa, dotyczy tylko i wyłącznie baterii niklowo- kadmowych- Ni- Cd i niklowo- wodorkowych- Ni- MH. Efekt ten polega na zakłóceniu procesu ładowania baterii, za sprawą "zapamiętywania" przez nie poziomu, do jakiego zostały naładowe poprzednio, wskutego czego, zmniejsza się ich maksymalna wydajność. Procesowi temu nie ulegają baterie litowo- jonowe- Li- Ion i litowo- polimerowe- Li- Polymer. Baterie typu Ni- Cd, właściwie nie są już używane. Mają niklową anodę i kadmową katodę. Ze względu na swoje duże wymiary i wagę oraz fakt, że kadm jest metalem ciężkim, bardzo szkodliwym dla środowiska, zostały one zastąpione, przez baterie Ni- MH. Katoda baterii Ni- MH, zbudowana jest zazwyczaj z tytanu i niklu, a anoda z czystego niklu. Energia uzyskiwana jest z nich, poprzez uwalnianie i osadzanie atomów wodoru. Są bardziej wydajne od ogniw Ni- Cd, jednak pod względem wydajności i wygody użytkowania, przewyższają je ogniwa Li- Ion. Charakteryzują się niewielkimi wymiarami i wagą, anoda wykonana jest z litu, katoda ze związków węgla lub metali. Wystarcza na 1200 cykli ładowania i pozbawiona jest efektu pamięciowego, podobnie, jak baterie Li- Polymer. Są one najbardziej zaawansowane pod względem technologicznym i mają najwyższe parametry wytrzymałościowe. W przypadku baterii Li- Ion i Li- Polymer, zaleca się przeprowadzić na początku kilka pełnych cykli ładowań, dla zapewnienia lepszych parametrów, jednak nie jest to klasyczne "formowanie", jak w przypadku baterii Ni- Cd, czy Ni- MH. Dlatego też, baterie litowe można często, bez obawy o pogorszenie wydajności, doładowywać. Należy tylko uważać, żeby nie rozładowywać ich do zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ciekawy jestem, czy wedle swojej teorii nie formatujesz także baterii w telefonie komórkowym.

 

Nie, nie formatowałem i trzyma ile powinna. A co do Zena - podobnie, wytrzymuje spokojnie odtwarzanie 4h video z karty SD więc bateria działa OK. Muzy nie testowałem nie chce mi się tak długo czekać i sprawdzać, ponadto Zen jest od czasu do czasu zadokowany więc może tylko raz poziom baterii spadł do takiego poziomu, że podłączyłem ładowarkę.

Jeszcze raz przypominam, że czasy podawane przez Creative (nieco naciągnięte) z pewnością dotyczą odtwarzania z wygaszonym kompletnie ekranem, ponadto wyłączenie odtwarzacza nie powoduje, że nie korzysta on z baterii, przez jakieś 2 godziny znajduje się w trybie uśpienia - dzięki czemu odpala się szybciej - dopiero potem następuje zupełne wyłączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie formatowanie jest zbędne? Szczerze mówiąc wiedziałem o specyfikacji baterii i przed pierwszym uruchomieniem ładowałem 4ry godziny zgodnie z informacją zawartą w inst. W związku z ładowaniem ZEN'a mam pytanie. Czy te 4ry godziny (inf. z instr. obsługi) to jest pełen cykl ładowania? Czy to oznacza, że po upływie 4rech godzin ładowania mam gwarancję, ze ZEN naładowany jest w 100%? Moim zdaniem odtwarzacz powinien wyświetlać stan naładowania akumulatora w trakcie jego ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jordan.boss

Kiedy bateria będzie naładowana do pełna, komputer, bądź ładowarka, po prostu przestaną ją ładować. A co do stanu baterii, Zen nie wyświetla tej informacji, podczas ładowania? Pierwsze słyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności