Skocz do zawartości

Clix 2 Zalety I Wady


_Ciaho_

Rekomendowane odpowiedzi

posiadam Irivera Clixa 2 4Gb od ponad pol roku , i chyba jego jedyna wada jest dosyc krotka praca baterii , producent mowi tutaj o 20 godzinach co oczywsice jest kompletna bzdura , pewnego razu sam zrobilem taki test zawalilem odtwarzacz jakimis setami po pare godzin ( 128kbps ) i gral 16-17 godzin. Prz normalnym uzywaniu z przewijaniem i dosyc czestymi zmianami piosenek ( 192 kbps albo wyzej) to bateria wytrzymuje okolo 6-8 godzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam Irivera Clixa 2 4Gb od ponad pol roku , i chyba jego jedyna wada jest dosyc krotka praca baterii , producent mowi tutaj o 20 godzinach co oczywsice jest kompletna bzdura , pewnego razu sam zrobilem taki test zawalilem odtwarzacz jakimis setami po pare godzin ( 128kbps ) i gral 16-17 godzin. Prz normalnym uzywaniu z przewijaniem i dosyc czestymi zmianami piosenek ( 192 kbps albo wyzej) to bateria wytrzymuje okolo 6-8 godzin

 

 

to rzreczywiscie krotko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Klikstwo więc (chcecie czy nie) podzielę się spostrzeżeniami.

 

Na zewnątrz: obudowa niby ma pewne luzy, ale założe się, że ustrojstwo przeżyje kilka upadków... :) Ekranik... Jak ktoś go nie widział, to musi zobaczyć. Gniazdo słuchawkowe bardzo mocno trzyma dzyndzel w środku, co ułatwia wyciąganie odtwarzacza z kieszeni (wyciągam go po prostu trzymając za wtyczkę) i zabezpiecza przed roztrzaskaniem się o beton w przypadku, gdyby się zdarzyło włożyć go obok, zamiast do kieszeni (zdarzało się to Wam?:), ale trochę się martwię, że rozwalę gniazdo lub urwę wtyczkę przy którejś operacji włóż/wyjmij jacka.

 

Dźwięk bardzo mi się podoba. Nie będę się jednak na ten temat rozpisywał, bo żaden ze mnie ekspert (wcześniej miałem tylko T30), ale mogę napisać na temat oggów. Otóż potwierdzam, odtwarzacz wydaje z siebie dźwięki, jakby bardzo go męczyło dekodowanie oggów. Słuchanie bardzo (bardzo) cichej muzyki nie jest przyjemne. Testowałem na "Tańcu wieszczki cukrowej" (same cymbałki) i już wiem, że klasykę trzeba wgrywać w innym formacie, niż ogg.

 

Natomiast cichy jazz (saksofon + pianino + miękka gitara) był już na tyle głośny, żeby "efekty uboczne" odtwarzacza wcale mi nie przeszkadzały (nie słyszałem ich).

 

Obsługa banalnie prosta i intuicyjna. Zawijanie wierszy w plikach tekstowych łamie słowa wpół, ale komu to będzie przeszkadzać, oprócz mnie?:)

 

Ogólnie zadowolony jestem ze swojego nowego kawałka plastiku.

To tyle.

 

Edit:

 

Ustawienia equalizera wpływają na szum i artefakty związane z odtwarzaniem oggów. Do słuchania cichej muzyki trzeba wyłączać equalizer.

Edytowane przez JezdziecBezNicka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw - mogę spytać, jakie masz słuchawki?

Oczywiście, testowane było na SHE9500.

 

to bateria wytrzymuje okolo 6-8 godzin

 

No krótko coś, ja swojego nie testowałem dokładnie, ale wytrzymuje napewno dłużej niż 8 godzin...

 

Ogólnie zadowolony jestem ze swojego nowego kawałka plastiku.

 

Trudno jest nie być z tego odtwarzacza zadowolonym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do puli wad dorzuciłbym brak odtwarzania bez przerw między utworami.

 

I niewygodny suwak "hold". Śmiało można go było zastąpić przyciskiem. Lecz oprócz tego, sterowanie urządzeniem jest bardzo szybkie i przyjemne, i - przede wszystkim - jedna ręka wystarcza (w pionowym ustawieniu, bo w poziomym trzeba już co najmniej półtora). Testowane w autobusie 139 w Krakowie (kto jechał, ten wie:P)

 

A w kwestii baterii: albo masz zepsuty stoper albo baterię :P moja trzyma dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> da się to jakoś rozwiązać?

 

a wiesz w ogóle ile odtwarzaczy ma wśród cech "gapless"? nie licząc tych, na których da się zainstalować rockbox, wciąż można je policzyć na palcach jednej ręki...

 

... tak ogólnie to pewnego rodzaju rozwiązaniem (poza wymianą odtwarzacza na taki, który już "jest gapless") jest instalacja rockboksa... ale z jednej strony jest to półśrodek (rockbox to nie oryginalny firmware), z drugiej strony na cliksa2 zainstalować się go nie da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GAPLESS maja:

 

Nieprodukowane:

Samsung YP-Z5 (ale trzeba specjalnie lekko modyfikowac OGG za pomoca jednej aplikacji)

Trekstor Vibez

Rio Karma

iPody z Rockboxem

 

Produkowane:

iPody bez Rockboxa (w iTunes zaznaczasz kawalki ktore chcesz bez przerw i we wlasciwosciach masz opcje graj bez przerw)

Meizu M6/M6SL (gapless dzieki CUE sheet)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tak ogólnie to pewnego rodzaju rozwiązaniem (poza wymianą odtwarzacza na taki, który już "jest gapless") jest instalacja rockboksa... ale z jednej strony jest to półśrodek (rockbox to nie oryginalny firmware), z drugiej strony na cliksa2 zainstalować się go nie da...

 

Napewno nie da się popracować nad własnym oprogramowaniem na Clixa? Co blokuje przeciętnego urzytkownika przed stworzeniem firmware i wgraniem go??

Umiejętności programowania w C/C++ oraz flash niewchodzą w rachubę - bo z tym raczej niebędzie problemu;

 

Typy scalaków też znamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napewno nie da się popracować nad własnym oprogramowaniem na Clixa?

 

oczywiście że się da (przynajmniej teoretycznie), ale jak dotąd nikt tego nie zrobił... więc można się teraz zastanowić, dlaczego nikt tego nie zrobił... bo okazało się to zbyt trudne? bo osoby zainteresowane gaplessem po prostu kupiły sobie odtwarzacz gapless? bo efekt byłby niewspółmierny do włożonego wysiłku?

 

> niewchodzą w rachubę - bo z tym raczej niebędzie problemu

 

nie rozumiem powyższego fragmentu... poza tym nie chodzi o C/C++ ani flash tylko o Assembler/ARM

 

a rozpocząć trzeba od analizy istniejącego firmware'u, żeby wiedzieć co i gdzie "dołożyć"... o ile będzie to w praktyce możliwe... jeśli umiesz zrobić reverse-engineering zaszyfrowanego kodu ARM, to możesz rozpoczynać prace nad usprawnieniem firmware'u choćby dziś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko napisze prace to biore sie do roboty:)

 

Oczywiscie zaponialem o asemblerze i programowaniu armów ale z tego jakos by sie wybrneło.

 

Irytuje już mnie zbyt wiele rzeczy w obecnym "firmwerze" a od stycznia pracownicy iRivera nic niepoprawili...

 

Co mnie interesuje (jesli mozliwe):

-losowe odtwarzanie filmow

-zmiana priorytetow podtrzymania pamieci dla roznych funkcji podczas padania baterii

-gapless

-bezpozrednie kasowanie plikow po przejsciu z menu odtwarzania

-fade in, fade out lub crossfading (to dalej gapless?)

-"czesciowa" edycja tagow

-...

 

...ale to tylko moje marzenia

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności