Skocz do zawartości

Clix 2 Zalety I Wady


_Ciaho_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zamiar kupić nowego Iriver Clix 2 .Wcześniej miałem Iriver T 10 B) .Byłem z niego bardzo zadowolony ,idę z postępem więc go sprzedaje i kupuje nowego .

Proszę wszystkich posiadaczy Iriver Clix 2 o wpisy wad i zalet.

 

 

 

 

Dziękuje za wszystkie wpisy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalety:

- jakość dźwięku!!!

- ekranik amoled

- możliwość bezwzrokowej obsługi, choć na pewno nie aż do tego stopnia co w T10, ale przynajmniej nie ma touchscreena

- bardzo ładny wygląd, szczególnie w wersji red line

 

Wady:

- brak wsparcia dla formatów lossless

- niezbyt długi czas pracy na baterii (~20h)

- mała moc wyjściowa w porównaniu do konkurencji (Cowon D2, Vedia V39)

 

To w sumie tyle, jako alternatywę możesz rozpatrzyć jeszcze ww Vedię.

 

[edit]

Majkel był pierwszy, ale w sumie to dobrze, bo ja zapomniałem o OGG'ach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

Zalety jakie są, wszyscy WIĄ :D , wszystko to co wypisał majkel zdecydowanie jest in plus.

Wady zaś... No cóż, choć wszyscy jesteśmy tego świadomi decydując się na niego, brakuje nieco ładowarki sieciowej (już pracuję nad tym problemem ;) ), bateria mogłaby trzymać kilka godzin dłużej i z tego,co na razie odkryłem napisy filmowe nie obsługują polskich znaków (szukam rozwiązania :P ) - jednak już jakość dźwięku, video i zdjęć jest baaaardzo dobra jak na mój gust. Nie uświadczysz tutaj spisu kontaktów itp (po takie rzeczy to do Ery i ich telefonów bądź PDA :) ) . jak w iPodzie,ale na szczęście to solidny player i to co ma robić,robi bardzo dobrze. Aha, no i sądzę,że jest ciut drogawy jak na pojemność,którą dostajemy w zamian, ale jest to poświęcenie, na które się godzimy :) Generalnie jednak na chwilę obecną nie zamieniłbym go na nic innego.

Satysfakcji z zakupu życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam od siebie:

ZALETY:

-wspanialy wyglad

-naprawde malutki

-extra ekran

-boski dzwiek

-naprawde rewelacyjne sterowanie

-bateria (moze 20 godzin czas czuwania ale za to krotki czas ladowania)

-wysoki transfer przez kabel USB

 

MINUSY:

-wydaje sie jednak delikatny

-brak slotu na karty (jednak mnie to nie przeszkadza)

-mala moc (ale zawsze mozna dokupic ampa Majkela:D)

-wolalem SRS'a z T10 (chociaz powodem mogla byc tez zmiana sluchawek)

 

Hmm to chyba tyle jak cos przypomne to dopisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem jakis czas u10 z Dclick i strasznie niewygodna byla dla mnie nawigacja jedna reka. dwiema wlasciwie tez... lewo/prawo bez problemu, ale gora dol to juz zawsze byl dylemat ktory palec oderwac od bocznych krawedzi. moze inaczej jest z clixem2 (glownie z uwagi na ksztalt i rozmiar), ale ja przed kupnem na pewno musialbym dlugo sie nim bawic, zeby sie upewnic, ze jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja się też się zastanawiam nad clixem (aktualnie jestem na etapie kolekcjonowania biletów Banku Narodowego) ale zaniepokoiło mnie zdanie dotyczące oggów. Co macie na myśli mówiąc, że oggi gra nieczysto? Szumi? Brzęczy? Ki pierun? :)

 

W większości wypadków używam ogg, nie mp3, więc jest to dla mnie ważna informacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym było wiele razy - coś tam pyrczy w tle, niektóre dźwięki potrafią być wzbogacone jakimiś piskami. Są tą wszystko niuanse, ale mnie to wkurzało, kiedy już słyszałem. Do ogg można brać następujące playery:

- Trekstor Vibez

- Meizu M6

- iRiver clix 1

- iRiver T10/20/30, E10, U10

Wszystko co na Sigmatelu, czyli starsze modele iAudio, niektóre Samsungi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie albo to zależy od kodeka, albo od słuchawek, albo od słuchającego. U mnie nastąpił niekorzystny zbieg okoliczności. Tak w ogóle to w jednych utworach kaszanił w innych nie, to samo miałem w innym playerze na Telechipsie, jedne grał czysto, inne paprał. Utwory fortepianowe "wzbogacał", a to jest typ muzyki, na którym wszystko słychać co się nakłada. Na szczęście coraz więcej playerów obsługuje także AAC, choć ten format wymaga nieco wyższego bitrate aby był przeźroczysty, przynajmniej dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu ogg na Clix GEN2... to mogę potwierdzić, że faktycznie słyszę jakieś niepokojące dźwięki...

przerobiłem z bezstratnego na mp3 (~256kbps) i ogg (q10)

 

 

jeżeli ktoś bedzie chciał poznać bliżej ten problem to udostępnie gdzieś fragmenty plików...

 

zastanawia mnie jedna rzecz... dlaczego iriver nic z tym nie zrobi... no chyba, że problem leży w hardware... ale wydaje mi się, że raczej w software...

 

[edit]

 

szukałem i znalazłem TO widać problem jest już zgłoszony do obsługi klienta iriver... ciekaw jestem co z tym zrobią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przepraszam za zwłokę byłem nieco zajęty ostatnio:)

 

Przy dynamiczych utworach, które ja słuchałem nie potrafiłem dostrzec różnicy. Rzeczywiście, jednak przy tym utworze ją słychać, na początku, gdy jeszcze muzyka się nie rozkręciła (cisza + wolne pianino) jest słyszalny szum lub jak to nazwał klarowniej wormglm "bzyczenie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności