Skocz do zawartości

Akg K518dj - "rzut Uchem";)


kay350

Rekomendowane odpowiedzi

A ma ktoś k518 i dobrze zna hd25-1? Bo kumpel jest zainteresowany AKG a póki co dałem mu posłuchać hd'eki. Recenzja czy porównanie mile widziane.

 

 

... W i7 dzwiek mam szczerze mowiac na poziomie zdecydowanie wystarczajacym do walki z ulicznym halasem, a H320 chwilowo niestety nie zyje... :D

 

A co się stało z twoim h320??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No niestety ale: na Wyspach na 100% nie ma mp3store :P. Po drugie, byłem w wielu sklepach ze słuchawkami u mnie w mieście i Akg nie mają,w ogóle modele które są podpięte do testowania pod jakiegos playera w sklepach to jakieś kijowe modele, tych fajnych nie ma podpiętych,a jak spytasz czy by nie podłączyli to się na Ciebie dziwnie popatrzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale: na Wyspach na 100% nie ma mp3store :P. Po drugie, byłem w wielu sklepach ze słuchawkami u mnie w mieście i Akg nie mają,w ogóle modele które są podpięte do testowania pod jakiegos playera w sklepach to jakieś kijowe modele, tych fajnych nie ma podpiętych,a jak spytasz czy by nie podłączyli to się na Ciebie dziwnie popatrzą.

Czyli Polska aż tak bardzo się od Wysp nie różni ;) No chyba, że od razu rozpoznają w Tobie Polaka i dlatego tak Cię traktują... co jest niestety smutne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest raczej to że mieszkam w stosunkowo małym mieście.Nie ma tu jakiegoś konkretnego sklepu ze sprzętem audio,są komputerowe które sprzedają słuchawki przy okazji.Najlepszę sklepy audio są jednak sklepami internetowymi,no ale w nich to się nie da sprzętu wypróbować :P.Nie wiem jak to jest w wiekszych miastach no ale w Londynie na 100% jest jakiś fajny sklep z audio.Uwierz mi,że to że niektórzy są odrazu są rozpoznawani jak Polacy i są źle traktowani w większości przypadków zależy od ich zachowania i nastawienia.Znam trochę ludzi,szczególnie dziewczny z Polski które nie mogą wejść do kilku większych sklepów z kosmetykami i ciuchami ponieważ kiedyś zostały tam przyłapane na kradzieżach.Później dzięki takim wspaniałym ludziom,normalni Polacy mogą mieć opinie złodzieji itp. Ja bynajmniej takiej nie mam,ludzie w sklepach, szkole czy poza nią traktują mnie normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zastanawiam się nad zakupem nowych słuchawek - coś lepszego od Koss KSC 75 (z których jestem zadowolony)

 

Pod uwagę biorę aż 4 modele AKG K 420/430 i 81DJ/518DJ oraz Audio Technica SJ5

 

1* Czy to prawda ze 81DJ/518DJ rożnią sie tylko kolorystyką ?

 

2* O co chodzi z tym modowaniem 518-tek i czy zwykły śmiertelnik totalnie zielony w tym temacie możne to zrobić bez uszkodzenia sprzętu za ponad 200 zeta ? Czy to znaczy ze bez modowania nie warto w nie inwestować

 

3* Jak się mają AKG do AT SJ5 ? W szczególności modowane dj-ki do AT SJ5

 

Przeznaczenie słuchawek: komp i 2 playerki Iriver T30 i Cowon d2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zastanawiam się nad zakupem nowych słuchawek - coś lepszego od Koss KSC 75 (z których jestem zadowolony)

 

Pod uwagę biorę aż 4 modele AKG K 420/430 i 81DJ/518DJ oraz Audio Technica SJ5

 

1* Czy to prawda ze 81DJ/518DJ rożnią sie tylko kolorystyką ?

 

2* O co chodzi z tym modowaniem 518-tek i czy zwykły śmiertelnik totalnie zielony w tym temacie możne to zrobić bez uszkodzenia sprzętu za ponad 200 zeta ? Czy to znaczy ze bez modowania nie warto w nie inwestować

 

3* Jak się mają AKG do AT SJ5 ? W szczególności modowane dj-ki do AT SJ5

 

Przeznaczenie słuchawek: komp i 2 playerki Iriver T30 i Cowon d2

Po 1. Nie ten wątek.

Po 2. Ad.1. Tak

Po 3. Ad.2. Poszukaj, wszystko jest na forum.

Po 4. Ad.3. Znajdź moją recenzję SJ5 - jest tam porównanie do K518DJ z i bez modu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się kiedyś pytałem oto ale nikt nie odpowiedział;czy słuchał ktoś 518-ek z Ipodem Touch 2g?Zastanawiam się nad zakupem jakiś nausznych słuchawek,a 518 są polecane.

 

Edit:Czy podłączająć je do kompa,warto było by dokupić Cmoya?Mam okazję kupić w dobrej cenie i nie wiem czy jest sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Spodobały mi się te słuchawki, chciałabym je używać z iPodem Touch i w związku z tym mam pytanie: czy one są bardzo prądożerne? nie chciałabym sobie zniszczyć baterii... Dotychczas używałam standardowych słuchawek dołączonych do Ipoda - czas pracy wynosił ok 14-18 słuchania. Czy po wymianie sluchawek mogę spodziewać się szybkiego wyładowania baterii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze wydajnosc pracy na baterii nie spadnie o połowę :( to by był dramat - a tak w ogóle to co świadczy o tym że słuchawki są "prądożerne"? opór? sorry za głupie pytania ale nie znam sie na tym w ogóle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez kiedyś o tym myślałem, tzn o wpływie tych słuchawek na baterię mojego i7, ale raczej bardzo prądożerne nie są. Nie zagłębiałem się w dokładne godziny, minuty, sekundy, bo i7 ma deklarowane 60h grania na pełnej baterii, a ja poniżej 50h jeszcze nigdy nie zszedłem, tylko że słucham czasem AKG K518DJ, czasem SoundMAGIC PL11 i nigdy nie więcej niż 28/40 vol ( na K518DJ ). O prądożerności świadczy i opór i rodzaj przetworników. W skrócie - na pewno będą skracały Ci pracę playera, ale nie o połowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Rolandsinger bardzo pochlebnie wypowiadał się o K518 grających razem z Nano 1g a jak będzie wyglądało zestawienie K518 + Video 5.5g?? Z tego co wyczytałem to obydwa odtwarzacze grają podobnie (nawet bardzo?), ale mimo wszystko chętnie przeczytałbym wrażenia słuchowe kogoś kto dysponuje ww. sprzętem. Ktokolwiek jest w stanie się wypowiedzieć? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja padła i mam już k518 LE ;) używam z iPhonem i iPodem NANO 3g, mam wrażenie że dźwięk się "ocieplił" - brzmią bardzo przyjemnie. Same słuchawki są świetne! w zielonym kolorze prezentują się imponująco :D Poza tym są bardzo wygodne, od razu po wyjęciu z opakowania leżą super ale ja mam małe uszy więc to może być subiektywna opinia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja padła i mam już k518 LE ;) używam z iPhonem i iPodem NANO 3g, mam wrażenie że dźwięk się "ocieplił" - brzmią bardzo przyjemnie. Same słuchawki są świetne! w zielonym kolorze prezentują się imponująco :D Poza tym są bardzo wygodne, od razu po wyjęciu z opakowania leżą super ale ja mam małe uszy więc to może być subiektywna opinia ;)

Daj im się rozgrzać - dopiero zobaczysz, co potrafią ;). Co do komfortu - i tak po jakimś czasie stwierdzisz, że to imadła :D. Moje są już po rozciąganiu ( uciskanie kciukami przez kilka minut dziennie pałąka w miejscu napisu "AKG K518DJ" ) i dopiero teraz są komfortowe ;). Na obecną porę roku idealne, bo grzeją uszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny minus to grzanie :) slucham juz pol godzinki i jak na razie nie czuje sciskania. Długo się zastanawiałam przed kupnem - w opisie wyczytałam że kabel ma aż 2 metry długości! co by przekreśliło te słuchawki jeśli chodzi o poręczność. Nie wiem dlaczego ale moje mają tylko 0,6m, może to ze względu na limitowaną edycję? Teraz myślę że dłuższy kabel jednak by się przydał bo aż chce się ich słuchać podpiętych do wieży :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny minus to grzanie :) slucham juz pol godzinki i jak na razie nie czuje sciskania. Długo się zastanawiałam przed kupnem - w opisie wyczytałam że kabel ma aż 2 metry długości! co by przekreśliło te słuchawki jeśli chodzi o poręczność. Nie wiem dlaczego ale moje mają tylko 0,6m, może to ze względu na limitowaną edycję? Teraz myślę że dłuższy kabel jednak by się przydał bo aż chce się ich słuchać podpiętych do wieży :D

Koloru Ci zazdroszczę :P. Możliwe, że to specyfika wersji LE. A może po prostu zmieniają na stałe na 0,6m ( tak jak np jack jest teraz iPhone compatible i z takim mam ja, a wcześniejsze były zwykłe ). Ja mam 2m i załatwiłem to po prostu tak, że nadmiar mam zwinięty w 'pałkę' i spięty dwoma rzepami.Jak chcę, to rozpinam rzep i mam 2m, a na co dzień mam spięty. Wzmacniacze mam w odległości 50cm od siebie i w domu i w mieszkaniu, na biurku, obok monitora, więc mnie to tam wiesz... :P. Grzanie... Latem jest to troszkę uciążliwe, ale latem noszę SoundMAGIC PL11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosną kupię jakieś słuchawki typu pchełki, może nawet AKG - K317 wyglądają całkiem fajnie :) Właściwie to nawet myślałam o wybraniu czegoś dousznego zamiast 518Dj ale gdy tylko usłyszałam słuchawki pełnowymiarowe - wybór był prosty :) zimową porą mają fajną zaletę - spełniają funkcję nauszników :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Byłem w jednym ze sklepów osobiście porównywałem je z audio technica ath-sj55, Sennheiser hd205 i JBL tempo on ear inne były zbyt drogie, drugie zaś były o połowę tańsze, dlatego nie chciało mi się tracić czasu bo nie wierzyłem że znajdę coś lepszego w tak niskiej cenie, interesowały mnie również akg k430 ale nie mozna ich bylo przymierzyc ponieważ opakowanie bylo zapieczetowane dlatego nie bralem ich pod uwage bo kota w worku sie nie kupuje. Audio technica były bardzo ładne biały kolor ale nie brałem ich ze wzgledu na to że dziewczynie kupiłem model ath sj11 który jest podobny i chciałem spróbować coś innego(teraz żałuję bo wybrałbym je składały się tak jak akg były wygodniejsze niż akg miały mniej basu nadawały się do długich sesji słuchania muzyki ahhh szkoda że już po fakcie trudno).Sennheiser wygladaly bardzo solidnie, byly zdecydowanie lepiej wykonane od akg mialy wygodniejsze podusie byly tansze o 50 zł kabel odchodzil od jednej sluchawki co dla mnie jest plusem kabel również był porządniejszy i wzialbym je na pewno ale był jeden problem, nie skladaly sie i byly zdecydowanie wieksze i to byl bardzo duzy powód żeby ich nie brać. Jeśli chodzi o samą jakość dźwięku to senki hd205 grały bardzo poodobnie do akg k518 różnice prawie żadne dla mnie. Tempo on ear spelnialy wymogi mobilnosci byly najlzejsze nie wielki minus za to ze sie nie skladaly ale wygladaly bardzo solidnie i byly bardzo starannie wykonane, wyglądały na dużo droższe niż były, ale niestety dzwiek był słabszy od senków i akg dlatego odlozylem je na bok z wielkim żalem. JBL wygodne niesamowicie ale niestety za słabo dociskały uszy wydaje mi sie że przez to też dźwięk nie docieral do mnie tak jak powinien ponieważ dźwieki uciekały gdzieś na zewnatrz. Wybrałem akg k518 le a nie dj bo dj mial zdecydowanie za dlugi kabel jak dla mnie. Wybrałem akg bo przedewszystki są bardzo mobilne, bardzo duzy plus za to ze sie skladaja, dociskaly bardzo dobrze, tak dobrze, że się okazalo po jednym dniu sluchania ze dociskaja za mocno i poca się w nich uszy. Moim zdaniem nie nadają się do długiego słuchania muzyki bo po prostu mają nie wygodne poduszki zbyt twarde i naciskają na uszy jednak zbyt mocno. Wykonane najsłabiej z całej trójki szczególnie na pałąku po rozsunieciu okazuje się że jest tam ****o... plastik wyglada to naprawdę beznadziejnie i pałąk mam cały czas rozsuniety na maksa jeśli ktoś ma trochę wiekszą głowę to niech o nich zapomni. Ruchome elementy akg również nie są dobrze zrobione samo składanie ich i rozsuwanie pałąka nie jest takie jak powinno być w Audio technice było o niebo lepsze. Podsumowujac żałuję ich zakupu nie nadaja sie do dlugiego sluchania muzyki, teraz wybrałbym audio technice ath sj-55. I jeszcze jedno od teraz słuchawki kupuję używane można naprawdę zaoszczędzić. Z perspektywy czasu wydaje mi się że skusiłem się na AKG k518 ze wzgledu na to ze sprzedaja sie najlepiej ze wszystkich wymienionych przezemnie modeli i są najpopularniejsze.

Edytowane przez czaron87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności